زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جبر رابطه ای ( تست مشکوک در کامپیوتر ۸۲)

ارسال:

tarane1992 پرسیده:

Thumbs Down جبر رابطه ای ( تست مشکوک در کامپیوتر ۸۲)

سلام

این سوالو مقسمی گزینه ۲ زده ولی مدرسان یک زده به نظر شما کدوم درسته با توضیح بگید به نظر من که ۲ هست.Blush

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

Re: جبر رابطه ای ( تست مشکوک در کامپیوتر ۸۲)

[تصویر:  233532_gy3ehy2a.jpg]
این یه قلم رو مقسمی اشتباه گفته Big Grin
البته مدرسانم اشتباه گفته. ولی پوران درست گفته

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

RE: جبر رابطه ای ( تست مشکوک در کامپیوتر ۸۲)

دوستان لینک سوال اصلاح شد.

خواهشن کسی میتونه بهم کمک کنه ممنونش میشم.Shy

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

سلام
خوب من که برای خودم فرضی دو جدول در نظر میگیرم میدونم جوابش صفات هر دو رو شامل میشن الان جوابی که میگین تو گزینه ها نیست که؟؟؟!!!Blush این عکسی که فرستادی شبیه کتاب روحانی رانکوهیه از اون گفتاراش من فهمیدم.Smile

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

آره رانکوهیه. با توجه به نکته ۳، جواب تست گزینه ۳ میشه. شماره هاشونم تغییر ندادن...

ارسال:

mhma_1367 پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ق.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  آره رانکوهیه. با توجه به نکته ۳، جواب تست گزینه ۳ میشه. شماره هاشونم تغییر ندادن...

گزینه ۴ درسته ولی الان حوصله ندارم تایپ کنم ، بعدا اگه شد کامل براتون می نویسم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

Re: RE: جبر رابطه ای ( تست مشکوک در کامپیوتر ۸۲)

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۵۸ ق.ظ)mhma_1367 نوشته شده توسط:  
(10 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ق.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  آره رانکوهیه. با توجه به نکته ۳، جواب تست گزینه ۳ میشه. شماره هاشونم تغییر ندادن...

گزینه ۴ درسته ولی الان حوصله ندارم تایپ کنم ، بعدا اگه شد کامل براتون می نویسم.

کتاب مرجع نوشته ۳ !

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

کتاب رانکوهی نوشته در حالت کلی.. یه تست پارسال آی تی هم در مورد رابطه ی IS A رانکوهی توی کتابش گفته بود در حالت کلی رابطه به یه شکل خاصی نمایش داده میشه اما در ادامه ش حالت هایی رو هم بحث کرد که میشه رابطه IS A رو به شکل دیگه نشون داد(صرفا جهت مثال).. اینجا هم به نظرم اینطوریه منم اولین بار این تستو زدم گزینه ۳//ولی بعدش مثالی که مقسمی توی کتابش آورد قانعم کرد که در حالت هایی این اتفاق میفته.. اگه مقسمی ندارین بگین تا من از اون صفحش عکس بگیرم تا ببینید...

۰
ارسال:

هاتف پاسخ داده:

توی این تصویری که از کتاب آقای روحانی قرار دادید نوشته کلید کاندید اش در حالت کلی همان عنوان R1 یا R2 است، به نظر من این جمله مترادف هست با گزینه ی دومی که آقای مقسمی گفتند، چون یا دلالت بر اجتماع داره، اما گزینه ی اول و سوم درباره عنوان R1 و R2 حرف نزده بلکه درباره ی کلید شون حرف زده که غلطه، گزینه ی چهارم هم ضرب ستون های R1 و R2 هست که بدیهی ست غلطه

۰
ارسال: #۱۰

hoomanab پاسخ داده:

سوالش یه مقدار گیج کنندس.
اگه اینطور که شما میگید بخوایم استدلال کنیم، اجتماع میشه تمام ستون های رابطه. ولی دکتر روحانی گفتن یا r1 یا r2.
در مورد اینکه دوستمون میگن مقسمی مثال زده، مدرسان هم مثال زده. اما برای اینکه یه گزینه رو ثابت کنی نمیشه براش مثال بزنی. مثال زدن اصولا برای رد کردن و نقضه.
حالا شما یه مثال برای من بگید که جواب نشه اجتماع کلیدهای اصلی رابطه های r1 و r2 Smile ممنونم

۰
ارسال: #۱۱

آنجلا پاسخ داده:

همونطوری که شما گفتین مثال زدن برای نقض کردن یا رد کردنه...مقسمی هم مثالی زد که گزینه ۳ رو رد کرده..
به نظر من منظور مقسمی و حتی تست بدترین حالت ممکنه...رانکوهی بهترین حالت ممکن رو در نظر گرفته که میشه یا کلید اصلی R1 یا R2 که اینو همه میدونن...اما مقسمی در واقع مثالی زده که در بد ترین حالت ممکن اجتماع تمام خصیصه های R1 ,R2 رو باید در نظر گرفت..اصلا مثه طراحی الگوریتم توی تستاش حتما دیدید..

۰
ارسال: #۱۲

hoomanab پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  همونطوری که شما گفتین مثال زدن برای نقض کردن یا رد کردنه...مقسمی هم مثالی زد که گزینه ۳ رو رد کرده..
به نظر من منظور مقسمی و حتی تست بدترین حالت ممکنه...رانکوهی بهترین حالت ممکن رو در نظر گرفته که میشه یا کلید اصلی R1 یا R2 که اینو همه میدونن...اما مقسمی در واقع مثالی زده که در بد ترین حالت ممکن اجتماع تمام خصیصه های R1 ,R2 رو باید در نظر گرفت..اصلا مثه طراحی الگوریتم توی تستاش حتما دیدید..
میتونید اون مثال رو نشونم بدید؟
استدلال من اینه. کلید اصلی یعنی اینکه مقدار تکراری یا null در اون وجود نداره.
اگه توی یکی از رابطه ها مقدار null توی یکی از سطرها باشه، اون موقع اجتماع تمام خصیصه ها نمیتونه کلید اصلی باشه.

۰
ارسال: #۱۳

آنجلا پاسخ داده:

[تصویر:  233734_20131210_115255.jpg]

۰
ارسال: #۱۴

hoomanab پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  [تصویر:  233734_20131210_115255.jpg]

گزینه ۳ رو چطور نقض کرده؟ کلید اجتماع این دوتا جدول هم میتونه کلید r1 باشه، هم کلید r2

۰
ارسال: #۱۵

آنجلا پاسخ داده:

کلید این رابطه (نام-فامیلی -شهر -شماره) هست اینو قبول دارین؟..گزینه ۳ داره میگه کلید اصلی رابطهR3 یا کلید اصلی رابطه r1 هست یا کلید اصلی رابطه R2 که اینطور نیست بلکه اجتماع تمام صفت های رابطه ی R1و R2 شده..

۰
ارسال: #۱۶

hoomanab پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۲۶ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  کلید این رابطه (نام-فامیلی -شهر -شماره) هست اینو قبول دارین؟..گزینه ۳ داره میگه کلید اصلی رابطهR3 یا کلید اصلی رابطه r1 هست یا کلید اصلی رابطه R2 که اینطور نیست بلکه اجتماع تمام صفت های رابطه ی R1و R2 شده..

چرا نیست؟!
اگه حتی توی جدولی که گذاشتید یک مقدار null توی یکی از صفات غیر کلید باشه، اجتماعشون کلید نیست.

۰
ارسال: #۱۷

آنجلا پاسخ داده:

بهتره جمعش کنیم چون این صفحه داره خیلی زیاد میشهSmile اما جواب: منظور شما رو فهمیدم مقسمی فرض رو گذاشته که صفت غیر کلید null نباشه اگه فرض بر این باشه که صفت غیرکلید null باشه دیگه این رابطه کلیدی نمیتونه داشته باشه بی کلید میشه اونوقت تا صبح باید دم در خونه یخ بزنهSmile (رابطه ی بی کلید نداریم)...بازم میگم مقسمی مثالی زده که بدترین حالت ممکن رو نشون بده..از این بدتر نمیشه.. امیدوارم منظورمو گرفته باشین..

۰
ارسال: #۱۸

tarane1992 پاسخ داده:

چه خبره میبینم جمع دوستان جمعهSmile

بچه ها منم گفتم مقسمی بیشتر مثالش منو قانع کرد تا مدرسان.Smile

هر طوریم بخواییم مثال بزنیم فقط null در نظر نگیریم چون اینجا از ما کلیدو میخواد چرا باید مثالی بزنیم که سطرش null داشته باشه و گزینه ۲ رد بشه حالا این یه استثنایی میتونه باشه ولی در حالت کلی بخواییم ۲ تا جدول در نظر بگیریم چون همه رکوردهای ۲ تا جدول در اجتماع باید باشن پس در جدول اجتماع کلید اصلیش اجتماع همه صفت هاش کلید میشن Smile

دوستان از وقتی که گذاشتید بسیار ممنونم.

همگی موفق باشید .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question یک پیام مشکوک marvelous ۲ ۲,۳۷۴ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۳ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رابطه n~1 Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۲۳ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  توصیه های مهم در رابطه با انتخاب رشته (مهم) Happiness.72 ۰ ۱,۹۳۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  رابطه چند به یک somayeh afsh ۰ ۱,۵۳۹ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: somayeh afsh
  حل رابطه جایگذاری با تکرار rahkaransg ۱ ۱,۹۴۱ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  جواب رابطه های بازگشتی rahkaransg ۰ ۱,۶۶۶ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  تقسیم در جبر رابطه ای Ella ۱ ۲,۰۰۹ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Ella
  تست ۸۸ علوم کامپیوتر فصل شمارش arefeh.hp ۵ ۴,۲۰۲ ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Sepideh96

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close