زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چطور تصویر"ایمپورت شده"در کورل دراو رو به پث قابل برش توسط fine cut تبدیل کنم؟[حل شد]

ارسال:
۲۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ب.ظ، توسط good-wishes.)
چطور تصویر"ایمپورت شده"در کورل دراو رو به پث قابل برش توسط fine cut تبدیل کنم؟[حل شد]
سلام

تصویری در فوتوشاپ طراحی کردم به صورت اوت لاین (ضخامت خط ۱ میلی متر ) و با پسوند png ذخیره کردم
اون رو در کورل دراو ۱۲ ، import کردم و می خوام توسط برنامه finecut v.5 بفرستم به کاتر پلاتر که برش بزنه اما وقتی تصویر ایمپورت شده رو انتخاب میکنم و دکمه plot selected path رو میزنم هیچ path ای تشخیص نمیده و این پیغام میاد
no available path for finecut in this document

هیچ مشکلی در پلات و کات کردن تصاویر ایجاد شده در کورل ندارم اما مشکل وقتی هست که تصویری رستری رو میارم تو کورل
از یکی پرسیدم گفت باید تصویرت رو دوباره در کورل بکشی !!!!!! (اگر تو کورل بلد بودم بکشم که تو فوتوشاپ نمیکشیدمش Tongue)
راهی نیست که تصویر ایمپورت شده به وکتور یا path تبدیل بشه ؟

۲ ساعت بیشتر فرصت ندارم ممنون میشم کمک کنید
تو نت فارسی و انگلیسی گشتم اما چیزی که مشخصا کمکی بهم بکنه پیدا نکردم
کسی در این زمینه تجربه داره ؟

خب الحمدلله حل شد . بذارید کار رو تحویل بدم مینویسم چکار کردم که حل شد
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۹ ب.ظ، توسط good-wishes.)
راه حل
برای اینکه تصویر وارد شده از فتوشاپ به کورل(با مشخصاتی که در بالا گفتم) رو بتونیم به وکتور تبدیل کنیم و آماده برش توسط برنامه fine cut بشه من این کارها رو کردم

۱- ابتدا تصویر رو انتخاب کردم و از منوی bitmap > convert to bitmap به بیت مپ تبدیلش کردم

۲- بعد از منوی bitmap> mode به black and white رو انتخاب کردم و پنجره ای که باز شد از دراپ داون لیستی که زیر تصویر میاره Line art رو انتخاب کردم

۳- بعد از منوی bitmap> trace bitmap رو انتخاب کردم
یه برنامه CorelTrace رو باز میکنه که توش دو تا پنجره هست سمت چپ تصویر اصلی و سمت راست نتیجه رو نمایش میده

۴- از منوی سمت چپ، شکل مداد اولی رو انتخاب کردم trace outline
بعد منتظر موندم تا تصویر نتیجه در پنجره سمت راست بیاد

۵- بعد که تمام شد از منوی File> save trace رو زدم و در مکان مورد نظر ذخیره کردم

۶- بعد در فایلی که میخواستم نتیجه رو کات کنم این فایل که از مرحله قبل حاصل شد رو ایمپورت کردم .
تصویر اولیه من که از فوتوشاپ اومده بود یه حالت رینجه شده داشت اما این تصویر وکتور که وارد شد کاملا خطوط صاف و واضح بودن
بعد هم که مطابق قبل کات کردم

[تصویر:  231401_warningIcon.jpg] وقتی کات شد متاسفانه به ضخامت یک میلیمتر برش داد یعنی خط دور کار رو هم داخلش رو برید هم بیرونش رو
فکر کنم باید در مرحله چهار به جای trace outline باید trace centerline رو انتخاب می کردم که دیگه دور کار رو فقط به عنوان یک مسیر شناسایی کنه نه دو مسیر کنار هم

منبع :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۱۱۸ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۳۳۶ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۷۹ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۹۰۵ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۷۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۶۷۷ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۲۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۴۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close