زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارشد بله یا خیر

نظرسنجی: ارشد/ تخصص
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۲۸/۵۷%
    ارشد ۲۸/۵۷%
۲ ۲۸/۵۷%
  • ۷۱/۴۳%
    تخصص ۷۱/۴۳%
۵ ۷۱/۴۳%
در کل ۷ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۹۲, ۰۵:۴۶ ب.ظ
ارشد بله یا خیر
عرض ادب خدمت یکایک دوستان مانشتی
سوال : دانشجوی کارشناسی نرم افزار (ترم آخر ) هستم به دلایل زیادی می خواهم سال دیگه کنکور ارشد شرکت کنم
دوستان سر دو راهی بدی گیر افتادم که ارشد بخونم یا در یک زمینه کاری در رشته خودم برای مثال برنامه نویسی / شبکه (دوره های متعددی رفتم و علاقمند هستم ) راه خودم رو ادامه بدم
آیا به نظر شما ادامه ندادن ارشد و گرفتن تخصص در زمینه کاری درست است یا خیر
پیشنهاد و نظر یکایک شما برای بنده اهمیت زیادی دارد
لطفا با دلیل توضیح دهید
با سپاس
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۹۲, ۰۶:۲۱ ب.ظ
ارشد بله یا خیر
یادم نیست کدوم مدیر برتر شرکت های معروف بودن که تو مستندی که ازش دیده بودم گفته بود سعی کنید چند تا هدف داشته باشید
من سعی کردم واسه هر دوتا تلاش کنم شاید تو هیچکدوم خیلی موفق نبودم ولی سعیمو کردم
۱
۰
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۱۱ ب.ظ
RE: ارشد بله یا خیر
بستگی به هدفت داره. همون سوال قدیمی که علم بهتر است یا ثروت

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۲
۰
ارسال:
۲۵ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۸ ب.ظ
ارشد بله یا خیر
۲ تاش با هم بنظر من بهترین کاره
اهدافتو دقیق با جزییات مثل قبولی در دانشگاه X با رتبه y در گرایش z روی کاغذ بنویس و بگذار ۱ جا جلوی چشم و مطمین باش اگه تلاش کنی به حتی بیشتر از اینها هم میتونی برسی همزمان!
کم نبودند کسایی که تو شرایط سخت کاری یا خانوادگی واسه ارشد خوندن و دانشگاه خوب قبول شدن, هم از لحاظ علمی میری بالاتر و هم خود کار کردن تو رشته مربوط به افزایش علمو آگاهی و تواناییات اضافه میکنه
حدیث از امام علی ع (هیچ شرافتی بالاتر از علم نیست)
حدیث از امام صادق ع (دوست ندارم جوانى از شما [شیعیان] را جز بر دو گونه ببینم: یا دانشمند یا دانشجو)
اینا اندوخته های من از همین مانشته هاااااSmile

I will win
not Immediateley
but Definitely
۰
۰
ارسال:
۲۵ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۲۷ ب.ظ
ارشد بله یا خیر
سلام
دوست عزیز من هم تازه ۵ ماه هستش که لیسانس نرم افزار رو گرفتم .
ارشد به همراه یه کاری باشه به نظرم خیلی بهتره . به نظرم برای کامپیوتری ها این طوری بهتره . ( البته این نظر شخصی من هستش . )
من الان خودمم منتظر تکمیل ظرفیت آزاد هستم .
من پیشنهادم به شما اینه که هم یه تخصص یاد بگیرید که بتونید کار کنید و هم دنبال تحصیلات برید .
زمینه کاری کامپیوتر که الان زیاده : طراح سایت ، برنامه نویس ، گرافیست و ... . کافیه برید توی یکی از این سایت های استخدام و ببینید روزانه چند تا آگهی استخدام برای یه مهندس کامپیوتر وجود داره . شاید اونوقت بتونید راحت تر تصمیم بگیرید .
من نمی گم ارشد نخونید چون خودمم دنبال تکمیل آزادم . ولی به نظرم ارشد همراه با یه کاری بهتره . .
این که چه کار کامپیوتری رو یادبگیرید بستگی به خودتون داره . میتونید طراحی سایت یادبگیرید یا برید دنبال برنامه نویسی و یا کار های دیگه .
در ضمن یه نکته رو هم یادآور بشم که همه چیز بستگی به خودتون داره .
موفق باشید
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۸ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۴۷ ب.ظ
ارشد بله یا خیر
ممنون از لطف و راهنمایی یکایک عزیزان
Mehran 666 عزیز منم هم با شما هم نظرم ولی از نظر مالی و زمانی شرایطم طوری است که باید یکی رو انتخاب کنم اگر بخوام حرفه ای کاری رو انجام بدم

hoomanab عزیز - همون سوال قدیمی است ولی تو شرایط جدید جوابش خیلی مهم تر از قدیمه
ITgirl عزیز - اگه بخوام به طور مثال برای کنکور سراسری یک سال زمان بگذارم با سطج دانش درسی که الان دارم ;( باید تمام زمانم رو روی همین بزارم و احساس میکنم شاید اشتباه باشه از طرفی موج افرادی که به سمت ارشد میرن آدم رو به این فکر میندازه که جا نمونه ! - اگه بخوام برای ارشد بخونم شما موسسه خواسی رو پیشنهاد میکنید یا رفتید که ازش راضی باشید ؟ ممنونم از پاسخ کامل شما

aminomidi عزیز ممنونم از پاسخ کامل شما - من هم با شما هم عقیدم ولی در حال حاضر زمان و شرایط مالیم فقط اجازه دنبال کردن یکی از این دو مورد رو میده برای همین هم سوال پرسیدم که بدونم اول کدوم بهتره
۱
۰
ارسال:
۲۸ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۸ ب.ظ
ارشد بله یا خیر
اگه برای کلاس میپرسید بهتره بجای موسسه خوب بهتره دنبال بهترین استاد توی هر درس بگردی
ولی از همه اینا هم که بگذریم اگه بهترین اساتید رو هم داشته باشی رمز موفقیت به تلاش و پشتکار خودتون بستگی داره

تمام حقایق سه مرحله را پشت سرگذاشته‌اند: اول، مورد تمسخر واقع شده‌اند. دوم، به شدت با آنها مخالفت شده است. سوم، به عنوان یک چیز بدیهی پذیرفته شده‌اند.
۰
۰
ارسال:
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۳ ب.ظ، توسط aminomidi.)
ارشد بله یا خیر
سلام
شرایط زمانی رو میشه تنظیم کرد
و در مورد شرایط مالی شما میتونید با هزینه ای کم از سی دی های آموزشی استفاده کنی و در کوتاه ترین زمان بهترین استفاده رو ببری . در ضمن الان هم با یه مشورت کوچیک با افرادی که در زمینه آموزش هستند میتونی بهترین آموزشی ها رو دریافت کنی .
گزینه بعدی هم برای مسئله مالی اینترنت هستش .
یعنی اینترنت میتونه بهترین خودآموز باشه . الان هم که تعداد زیادی سایت آموزشی برای ما کامپیوتری ها وجود داره .
البته به قول دوستمون تلاش هم بهترین استاده برای همه .
به نظرم با یکسری از این سی های اموزشی می تونید استارت اولیه رو بزنید و در مراحل بعدی هم با مراجعه به سایت های آموزشی اینترنتی آموزش و یادگیری خودتون رو تقویت کنید
۲
۰
ارسال:
۰۶ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ق.ظ
ارشد بله یا خیر
سلام
به نظر من به علاقه خیلی بستگی داره! آیا وقتی به درسای ارشد فکر میکنی ذهنت درگیر و جذبشون میشه؟ اگه حس خاصی نسبت بشون نداری بهتره به نظرم کار کنی تا ارشد بخونی در غیر این صورت خوبه ارشد خوندن Smile
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۶ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۵۰ ب.ظ
ارشد بله یا خیر
سلام
بگدارید ماجرای یکی از دوستانم تعریف کنم
این دوست من وقتی فارغ التحصیل شد هیچ هدفی برای اینده اش نداشت برای همین نه جدی پی کار رفت و نه جدی درس خواند برای همین دو سال امتحان ارشد داد و قبول نشد . بعد از دو سال تصمیم گرفت که بره ارشد بخواند و دکتراش هم بگیرد تا بتونه در فراخوان های جذب شرکت کنه تا بلاخره عضو هیئت علمی دانشگاه ها بشه. با جدیت برای ارشد خواند و بعد از امتحان در یک شرکت کار پیدا کرد. نزدیک ۶ ماهی در انجا کار کرد تا نتیحه فوق امد و قبول شده بود .خواست هم درس بخواند و کار کند ولی نتوانست. برای همین کارش رها کرده ولی به اینده خوش بین هست و میخواهد در ترم ۴ که فقط پایان نامه داره برگرده سر کارش و احتمال زیادی می دهد که بتواند سر همان کار برگرده به علاوه میگه حتی اگر سر همون کار هم نتونه برگرده شرکت های دیگری را میشناسه که به کار او نیاز دارن. در ضمن تصمیم داره بعد از برگشت به کار در طول دو ترمی که پایان نامه اش را می گذراند(ترم ۴ و ۵) کار کند و بعد از ان به مدت ۶ ماه کار نکند و خودش را برای امتحان دکتری اماده کند و بعد از امتحان برگرده سر کار تا ببیند بعد خدا چه می خواهد
به نظر او شرکتی ها بر روی کارمندانی که ادامه تحصیل می دهند جور دیگری نکاه می کنند هر چند که هیج کمکی یا تخفیفی برای طرف در هنگام دوره درس خواندن قائل نیستند.
به نظر او اگر برای کسی کار بازاری اولویت بالاتری نسبت به درس داره بهتر است این جور افراد به شیوه مجازی ادامه تحصیل بدهند
و اگر برای ان شخص درس و عضو هیئت علمی شدن مهم تره از کار بازاری هس همون کاری که او (دوستم) کرده باید انجام بده
۱
۰
ارسال: #۱۱
۰۶ دى ۱۳۹۲, ۰۳:۲۹ ب.ظ
RE: ارشد بله یا خیر
اگر سعیتون رو بکنید و ارشد یه دانشگاه خوب تو تهران قبول شید میتونید کار هم بکنید- خودم کار نمیکنم ولی الان از بچه های ما هستن که کار هم میکنن البته سختیش بیشتره، اما بعد از اتمام دوره ارشد شرایطشون خیلی بهتر میشه
به نظر من تا وقتی مشغله هامون خیلی بیشتر نشده باید ادامه تحصیل بدیم چون روزی میرسه که دیگه انقدر سرمون شلوغ میشه که حسرت میخوریم

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۷ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۰۶ ب.ظ
ارشد بله یا خیر
البته اگر می خواهید در دوره ارشد کار بکنید بهتر است که دانشگاه و استادها چیزی نفهمند چون انها اعتقاد دارن دانشجویی که قصد ادامه تحصیل داره باید تمام وقتش درس بخونه نه کار کنه اگر بفهمند ممکن است در طول دوره ارشد اذیت بشید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۶۰ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  #طرح_رایانه_برای_همه (خیریه آموزشی) sss ۰ ۱,۷۱۱ ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sss
  آزاد قزوین (باراجین) برای دکتری: بله یا خیر؟؟؟ yayarety ۴ ۴,۲۹۲ ۲۳ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: damash
  ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آری یا خیر؟ omidgs ۱ ۳,۰۳۰ ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: mostafaheydar1370
  بله mohammad2000 ۵ ۹,۵۸۱ ۰۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  این جمله درست هست یا خیر؟ ACM ۳ ۲,۸۷۴ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  بسته های اموزشی و آزمون آری یا خیر nazanin2013 ۰ ۱,۱۲۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2013
  ۹۳۵ تجارت مجازی شیراز،قبولی بله یا خیر؟؟؟؟؟؟ mahsa.a.24 ۰ ۱,۱۸۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa.a.24
  آیا مرحله سوم تکمیل ظرفیت ارشد آزاد انجام می شود یا خیر؟ abazarim ۱ ۱,۷۹۵ ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza6660
  با مشخص بودن Preorder و Post-Order، آیا می توان درخت را بصورت یکتا رسم کرد یا خیر؟ davoud_teimouri ۳ ۳,۸۶۳ ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: masoomeh_s

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close