زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سه روش فوق العاده خوب برای به حافظه سپردن مسائل

ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۹ ق.ظ
سه روش فوق العاده خوب برای به حافظه سپردن مسائل
سلام دوستای خوبم. مطلبی که اینجا قرار میدم مطلب خودم هست و از جایی کپی نکردم و برای اولین بار هست که نشر داده میشه.
من ۳ تا روش برای حفظ کردن مسائل استفاده میکنم که خیلی خوب هستن و برای حفظ کردن فورمول ازش استفاده میکنم
۱- روش جدولی
۲- رنگ بندی
۳- روش شکلی
خوب هر ۳ روش رو توضیح میدم و امیدوارم که همه استفاده کنن

روش جدولی
به این صورت هست که شما جدولی از فرمولی هایی که باید حفظ کنی و به سر جلسه ببری رو میکشی و اون ها رو بر اساس یه چیزی که بتونین تشخیصش بدین به صورت صعودی مرتب می کنین
مثلا فرمول های زیر
۱- x^2
۲- x^2 + 3
۳- ۳x + x^2 + 3
مشخصه که به فرمول دوم ۳ اضافه شده
و فرمول سوم همون فرمول دوم به اضافه مقدار ۳x که در اولش هست
میتونین جدول رو به نحوی بکشین که مقادیر از یه جایی به بعد دوباره کم میشن
خلاصه اینکه شما فرمول پایه رو حفظ کن و برای خودت الگوریتمی من درآردی بساز تا بتونی از روو اون تمام جدول رو باز سازی کنی
من از این روش برای حفظ کردن تمام پیچیدگی زمانی ها، مکانی ها، بهنیه بودن و کامل بودن همه الگوریتم های درس طراحی الگوریتم استفاده کردم و جدول رو به چند تیکه تقسیم کردم و اگر تو کنکور از مباحث پیچیدگی سوال بیاد ۱۰۰ میرنم کما اینکه تو کنکور آزمایشی هام اومد و ۱۰۰% درست زدم این مبحث رو

روش رنگ بندی
خوب یه خیر خوب اینکه همه شماها میتونین از این روش استفاده کنین و فقط باید اون رو برای خودتون فعال کنید (تو مغزتون)
می دونید که ما ۲ تا نیم کره تو مغزمون داریم. چپ و راست. نیم کره راست برای هنر رنگ موسیقی و احساس هست و نیم کره چپ برای منطق ریاضی و کلا درک درستی مسائل. موقعی که شما داری ریاضی میخونی فقط از یک نیم کره مغزت استفاده کنی و خوب این ینی ۵۰% کارایی مغز ولی اگر رنگ موسیقی یا هر هنر دیگه ای رو قاطی مسائلی که داری یاد میگیری بکنی اونجاست که نیم کره راست هم فعال میشه و طرح و شکل و رنگ چیزی که داری یاد میگیری رو به خاطر میسپاره.
خیلی مهمه که شما از رنگ محدودی استفاده کنی تا مغز درگیر تفکیک اونا نشه و شما راحت تر مسائل رو به یاد بیارید. برای استفاده این روش من از درس طراحی الگوریتم مثال میزنم جایی که همیشه به یاد میارم الگوریتم پریم از راس شروع میکنه و الگوریتم کروسکال از یال و این رو خیلی سریع به یاد میارم چون کنار اسم پریم ( که با آبی نوشتم) با قرمز نوشتم راس و دیگه این دو معادل هم هستن و غیر ممکنه من یادم بره و هزاران مورد دیگه که تو جزوم هست. نکته مهم اینه که این روش رو برای هر موضوعی به کار نبرید چون استفادش محدوده مثل اونایی نشین که میان نکات مهم کتاب رو با ماژیک فسفری رنگی کنن آخر سر کل کتاب جز یه خط ماژیکی شده.... :|

روش شکلی
که تو حفظ کردن فرمول های بلند مخصوصا تو درس ساختمان داده خیلی کمک میکنه به این صورت که شما از فرمول داده شده که معمولا پر هست از متغییر های i و j و k ... یه شکل می سازی.
شما باید شکلی شبیه گراف بکشی و تو راس ها متغییر ها و رو یال ها (جهت دار) عملگر ها رو بنویسی ینی که این راس ها چه رابطه ای با هم دارن. مثلا آیا با هم جمع میشن یا کم میشن یا چی؟
حالا حتما شبیه گراف نشد هم مهم نیست، میشه به این صورت باشه که یه سری متغیر ها رو سمت راست و یه سری هم سمت چپ باشن و حالا به همدیگه فلش بکشین و بگین که چی کار میکنن و البته ترتیب کار رو هم مشخص کنید.
من از این روش برای حفظ کردم فرمول های قسمت آرایه های ۳ بعدی درس ساختمان داده استفاده کردم و همه هم میدونن که چه فرمول طولانی داره

یادتون نره که همه این روش ها به صورت بصری هست و هرچی بیشتر نگاهش کنید بیشتر تو خاطرتون میمونه و تا جایی که میتونید خودتون بسازیدشون، چون آدم هیچ وقت ساخته دست خودش رو فراموش نمیکنه حتی اگر یه جدول ساده باشه....

امیدوارم که به دردتون خورده باشه.
موفق باشید.

آنقدر شکست می‌خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , misagh01 , ec_a_j , m..ch , سجاد۶۷ , tarane.68 , elham joon , Doctorwho , Saeed.Do

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۳۳ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۵ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۵۰ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۷۲ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۲۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۴۲۱ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۵۳ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  منبع خوب برای یادگیری JAVA SCRIPT marvelous ۰ ۱,۹۹۰ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معرفی منبع خوب برای ساختمان داده alireza9819 ۴ ۵,۲۴۱ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close