زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پایپ لاین - IT 88

ارسال:

explorer پرسیده:

پایپ لاین - IT 88

سلام.
این چطوری حل میشه فک کنم آسون باشه من هنگ کردم Big Grin

در یک سیستم خط لوله که از ۸ مرحله تشکیل شده است ، برای پردازش ۱۰۰ ورودی حداقل چند کلاک نیاز است؟

جواب : ۱۰۷
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

RE: پایپ لاین - IT 88

(۱۳ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  سلام.
این چطوری حل میشه فک کنم آسون باشه من هنگ کردم Big Grin

در یک سیستم خط لوله که از ۸ مرحله تشکیل شده است ، برای پردازش ۱۰۰ ورودی حداقل چند کلاک نیاز است؟

جواب : ۱۰۷

کار اول نیاز به ۸ کلاک (به تعداد مراحل) داره که تمام بشه . ولی ۹۹ تا کار دیگه فقط به یک کلاک آخر نیاز دارند (چون کلاک های ۷ تا کلاک دیگه اشون توی مراحل بالاتر پوشش داده شده ) بنابراین میشه ۸+۹۹ = ۱۰۷

مثلا برای ۵ تا مرحله و ۴ تا کار ، تصویر زیر رو داریم. که کار اول به همه ی کلاک ها نیاز داره ولی کارهای بعدی فقط کلاک آخرشون هست که توسط کلاک های قبلی پوشش داده نشده.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  229078_08805664160727964453.jpg]

ارسال:

explorer پاسخ داده:

RE: پایپ لاین - IT 88

(۱۴ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۱ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  کار اول نیاز به ۸ کلاک (به تعداد مراحل) داره که تمام بشه . ولی ۹۹ تا کار دیگه فقط به یک کلاک آخر نیاز دارند (چون کلاک های ۷ تا کلاک دیگه اشون توی مراحل بالاتر پوشش داده شده ) بنابراین میشه ۸+۹۹ = ۱۰۷

مثلا برای ۵ تا مرحله و ۴ تا کار ، تصویر زیر رو داریم. که کار اول به همه ی کلاک ها نیاز داره ولی کارهای بعدی فقط کلاک آخرشون هست که توسط کلاک های قبلی پوشش داده نشده.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  229078_08805664160727964453.jpg]

خیل با جواب حال کردم
مرسی جات فراوان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست حل تست - پایپ لاین ۴۴۰۰۰۰ ۰ ۱,۱۶۷ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: ۴۴۰۰۰۰
  ضرب کننده آرایه ایی به روش پایپ لاین peace2013 ۱ ۲,۴۶۸ ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  پوران قسمت پایپ لاین wskf ۱ ۱,۴۴۲ ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  کارایی سوپر پاپ لاین یا سوپر اسکالر پایپ لاین با پایپ لاین معمولی aryaee ۱ ۲,۶۰۴ ۲۲ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mohebi94
Information سیستم پزشکی آن لاین (سبک زندگی در آینده؟؟) Aseman7 ۰ ۲,۱۱۹ ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Aseman7
  الگوریتم ارگان پایپ shayesteb ۰ ۹۰۶ ۲۱ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shayesteb
  پیشنهاد ساخت مانشت در موبایل لاین یا وایبر یا واتس آپ یا ... shahryar711 ۶ ۴,۳۵۷ ۰۸ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m@hboobe
Question forwarding در پایپ لاین Morteza878 ۰ ۹۸۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Morteza878
  ۸۸۳شبکه و ۹۵۰ تجارت hamedtoofan ۱۶ ۷,۳۸۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedtoofan
  ۲۳۸ گرایش ۲و ۸۸۷ گرایش ۱علوم کامپیوتر salmaa ۳ ۱,۹۲۷ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ppp1486

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close