زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته ارشد (مدیریت یا مهندسی کامپیوتر)؟

ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من دارای مدرک کارشناسی رشته کامپیوتر هستم با توجه به اینکه در یک موسسه دولتی مشغول به کار هستم (و زیاد نمیتونم مرخصی بگیرم)به نظرتون رشته مدیریت(دولتی یا ...) واسه ارشد بهتره یا مهندسی کامپیوتر؟
با توجه به اینکه فردا آخرین مهلت ثبت نامه ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین تا بتونم به یه جمع بندی برسم.
ممنونم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ
دقیقا اشتباه پارساله منو انجام نده

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghalehnoey
ارسال:
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۲۶ ق.ظ
Music RE: انتخاب رشته ارشد (مدیریت یا مهندسی کامپیوتر)؟
باید ببینید هدفتون از تغییر رشته چیه...

دوستمون، hamid88 فرمودند که تجربه من رو تکرار نکن.
اما تغییر رشته باید اصولی باشه!

اصولی که از نظر من برای تغییر رشته باید رعایت بشن، اینها هستند:

۱/ علاقه:
فراموش نکنید اول باید علاقه باشه، آنگاه تلاش!
اینکه دوست من ارشد آی تی قبول شد و من نمی شم نمی شه دلیل!
ببینید چقدر به درس های اصلی اون رشته جدید علاقه دارید و شما باید رشته ای رو پیدا کنید که مطالعه درس هاش شما رو شاداب کنه تا اینکه کلافه کنه شما رو!

۲/ عمق:
اینکه من حالا از بی علاقگیم به «رشته کامپیوتر»، مثلا برم ارشد «مهندسی پلیمر» این یعنی صد در صد شکست!
اما اگه رشته ای مثل «شیمی» باشم و بخوام برم ارشد «مهندسی پلیمر»، چندان دور از باور نیست و یا حتی «روانشناسی».
ببینید اون درس ها چقدر تخصصی، عمیق و ناآشنا هستند!
الان می شناسم کسی رو که کارشناسی «مهندسی صنایع» داره، اما ارشد «روانشناسی» دانشگاه تهران می خونه همین الان.
این یعنی ارشد روانشاسی چندان قبولیش سخت نیست برای کسی که کارشناسی کاملا متفاوتی داره.
اما همین شخص صد در صد برای ارشد مکانیک یا شیمی می مونه!
این دو سه ساله که تغییر رشته باب شده، معمولا برای رشته هایی مثل روانشناسی و مدیریت، داوطلب های بیگانه زیادی شرکت می کنند.

۳/ شجاعت:
متاسفانه خیلی ها تغییر رشته رو مثل جنگلی از دور تاریک می بینند و می ترسند که به اون وارد بشند... غافل از اینکه این نمای دور اون هست و نه محتوی اون.

۴/ ظرفیت پذیرش:
مراقب باشید به رشته ای دل نبندید که ظرفیت پذیرش پایینی داره! چون پیروزی در آزمون صرفا محدود به دانشجویان برتر کشور خواهد بود.
الان رشته «فیزیک» ماکزیمم ظرفیت پذیرش در کشور رو داره!

وضعیت رشته کامپیوتر:
بازار مدرک محوری نداره که بخواید براش مدرک بگیرید... و الان شما اگه یه سری برید مراکز تجاری و شرکت های نرم افزاری یا گرافیکی، می بینید که اکثر پرسنل شاید حتی کارشناس هم نباشند. چون اصلا نیازی به مدرک نیاز نیست و این تنها تخصص فنی (عملی) فرد است که حرف اول و آخر رو می زنه (اگه کار صنعتی مد نظر شماست!).
چند وقت پیش آگهی داده بودند که کاربلد یه نرم افزار گرافیکی می خوایم با ماهیانه ۱/۵ میلیون.

وضعیت شما:
شما الان سر کار می رید و این یه امتیاز بزرگیه!
به نظرم امسال اگه در هر یک که آزمون دادید، موفق شدید چه خوب! اگر هم نه که برای رشته مورد علاقتون برای سال بعد، تمرکز و تلاش کنید.

[تصویر:  MySign.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghalehnoey
ارسال:
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۳۱ ب.ظ
با تشکر از شما دوستان عزیز به خاطر راهنماییهاتون.
من حدود ۲ هفته ای بود که کتاب های مدیریت رو میخوندم اما خیلی واسم سخته درسی بخونم که حفظیه(فک میکنم اکثر بچه های مهندسی اینطوری باشن) و به گفته شما بحث علاقه هم مهمه که به نرم افزار بیشتر علاقه دارم واسه همسن نرم افزار رو زدم.
بازم ممنونم از لطفتون.
ارسال:
۰۶ آبان ۱۳۹۴, ۰۱:۲۲ ب.ظ
کامپیوتر یا مدیریت؟
سلام بچه ها
من امسال بین دوراهی گیرکردم.راستش نمیدونم امسال نرم افزارشرکت کنم یا یکی از گرایش های مدیریت(مدیریت مالی یا بازرگانی)رشته خودم کامپیوتره و سال پیش هم غیرانتفاعی قبول شدم. هم از ظرفیت کمش خبردارم و هم از درساش.خیلی دوس دارم ارشد بخونم و بازارکارهم برام مهمه.بحث علاقه هم نیست چون به هردو رشته به یه اندازه علاقه دارم.به نظرتون اگر مدیریت شرکت کنم موفق میشم و اگه بعدا هم بخوام ادامه بدم تا دکترا چون لیسانسم مرتبط نیست مشکلی از نظرتدریس و یافرضا استخدام پیش نمیاد؟یا بهتره ازین شاخه به اون شاخه نپرم و رشته خودمو ادامه بدم؟لطفا اگه تجربه یا نظری دارید بگیدچون واقعا نمیدونم چیکارکنم و داره دیرمیشه برا خوندن.ممنونHuhConfused
ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۴, ۱۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۴ ۱۲:۲۹ ب.ظ، توسط Reyhan94.)
RE: کامپیوتر یا مدیریت؟
این یه مورد جزو دغدغه های منم هست. دوستان لطفا راهنمایی کنین

فرستاده شده از C6603ِ من با Tapatalk
ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۴, ۰۳:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط barabox.)
کامپیوتر یا مدیریت؟
واسه منم پیش اومده بود این موضوع ولی بهترین راه اینه همون رشته خودتون رو ادامه بدین و
لذت ببرین ازش
البته اگه من بودم اینکارو میکردم و میکنم الان!
رشته مدیریت فناوری اطلاعات هم هست
یه تحقیقی در موردش بکنین شاید بدردتون خورد
ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۴, ۰۵:۱۲ ب.ظ
کامپیوتر یا مدیریت؟
دوستان دیگه نظری ندارن؟
ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۴, ۰۱:۰۹ ق.ظ
سلام
شما از درس های مدیریتی چیزی پاس کردید؟! ( چون گفتید علاقه دارید میپرسم)
ارسال: #۱۰
۰۸ آبان ۱۳۹۴, ۰۱:۳۵ ق.ظ
یکی از دوستام همین تصمیم شما رو گرفت و الان داره درس‌های مدیریت رو میخونه و میگفت خیلی اذیت میشه.چون فرم درس هاش کاملا با رشته ی مهندسی متفاوت هس٬ به‌علاوه این که درس‌ها کاملا برای اون جدیده و چون بار اول هست که اون‌ها رو داره مطالعه می‌کنه کمی اذیت میشه. به هر حال من پیشنهاد میکنم به هر کدوم که علاقه بیشتری دارید٬ اون رو بخونید. چون علاقه شرط اوله...

Sent from my ONE TOUCH 4033D using Tapatalk

... I can manage it

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۳۹ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۴۷۴ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۴۸۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۶ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۳۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۱۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۲ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۲,۹۹۸ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close