زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه روشهای مختلف جستجو( A* , RBFS, BFS.SMA* )

ارسال:

sahar_rostami2 پرسیده:

مقایسه روشهای مختلف جستجو( A* , RBFS, BFS.SMA* )

مقایسه روشهای مختلف جستجو از نظر حافظه بری از پیچیده ترین تا ساده ترین به چه صورته؟(تست کامپیوتر ۸۹)
پوران گفته:
BFS<A*<RBFS<SMA

راهیان گفته:
BFS<A*<SMA*<RBFS

حالا کدوم درسته؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۳
ارسال:

nazanin_sh پاسخ داده:

RE: مقایسه روشهای مختلف جستجو( A* , RBFS, BFS.SMA* )

این دو الگوریتم مقایسشون تقریبا درست نیست . مگه اینکه میزان حافظه ی [tex]SMA^{*}[/tex] مشخص بشه . به طور کلی [tex]SMA^{*}[/tex] مانند [tex]A^{*}[/tex] هست . با این تفاوت که از یک حافظه ی محدود شده استفاده میکنیم .
دو حالت رو در نظر میگیریم :
اگه در یک حافظه نامحدود مقایسه رو انجام بدیم RBFS تعداد نود کمتری در حافظه نگه میداره . که البته این استدلال غلطه چون اساس [tex]SMA^{*}[/tex] استفاده از حافظه ی محدود شدست .
اگه حافظه رو محدود در نظر بگیریم مثلا در یک حافظه که میتونه ۱۰۰ تا نود رو نگه داره خب مسلما RBFS تعداد نود کمتری رو بازم در حافظه نگه میداره .
بنابراین میشه گفت که RBFS پیچیدگی مکانی کمتری داره و به این صورت میشه :
[tex]BFS < A^{*} < SMA^{*} <RBFS[/tex]

۳
ارسال:

AMMehr پاسخ داده:

خوب این ۳ تا الگوریتم اومدن برای بهبود فضای مصرفی (حافظه)

طبق گفته رامین رهنمون که دقیقا میگه طبق کتاب راسل - نورویگ
*IDA از همه ضعیفتره!
RBFS کمی بهتره!
اما از همه بهتر *SMA است!

علت هم داره چون *SMA از صف اولویت نسبت به دوتای قبل استفاده میکنه فضای بیشتری از حافظه رو برای مدیریت حافظه اختصاص میده!

دوتای اول از پشته استفاده میکنند!
ولی *IDA یک ضعف جدی داره اونم اینه که از یک خانه استفاده میکنه!
RBFS هم از bd خانه استفاده میکنه!
در واقع این دوتا از فضای حافظه استفاده بهینه نمیکنند یکیشون به اندازه یک خونه یکیشون b ضربدر d خونه استفاده میکنه!

لینک ویدئو رامین رهنمون دقیقا این ویدئوش به مقایسه روشها در زمینه مدیریت حافظه میپردازه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال:

sahar_rostami2 پاسخ داده:

(۰۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۲۸ ب.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  خوب این ۳ تا الگوریتم اومدن برای بهبود فضای مصرفی (حافظه)

طبق گفته رامین رهنمون که دقیقا میگه طبق کتاب راسل - نورویگ
*IDA از همه ضعیفتره!
RBFS کمی بهتره!
اما از همه بهتر *SMA است!

علت هم داره چون *SMA از صف اولویت نسبت به دوتای قبل استفاده میکنه فضای بیشتری از حافظه رو برای مدیریت حافظه اختصاص میده!

دوتای اول از پشته استفاده میکنند!
ولی *IDA یک ضعف جدی داره اونم اینه که از یک خانه استفاده میکنه!
RBFS هم از bd خانه استفاده میکنه!
در واقع این دوتا از فضای حافظه استفاده بهینه نمیکنند یکیشون به اندازه یک خونه یکیشون b ضربدر d خونه استفاده میکنه!

لینک ویدئو رامین رهنمون دقیقا این ویدئوش به مقایسه روشها در زمینه مدیریت حافظه میپردازه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

منظورتون اینه که جوابه راهیان درسته؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۳
ارسال:

afshin18 پاسخ داده:

تا اونجایی که من فهمیدم گفته ی پوران درست تره ولی خود نویسنده هم نمی دونه چرا
درمتن کتاب درمورد RBFS نوشته شده :پیچیدگی مکانی آن تابع خطی آن از عمق عمیق ترین راه حل بهینه است دلیلش اینه که امکان داره یک گره نزدیک به عمیقترین جواب باشه که این گره با یال های سبک به اونجا رسیده باشه و انجا یک فاصله ی بزرگ داشته باشه
در SMA دقیقا همون شرایط بالا برقرار ه
پس در مسائل بزرگ یک کار را انجام می دهند
پس دلیل اینکه SMA بهتر است :در مسائل خیلی بزرگ(خارج از حد حل شدن با حافظه ی موجود) حداکثر حافظه ای که به او داده شده است ثابت است ولی در RBFS این مقدار افزایش می یابد به طوری که از کنترل خارج و سیستم از کار می افتد
(در SMA احتمال دارد باز جواب پیدا شود)
درمورد IDA هم شبیه IDS هست با این تفاوت که dfs ای که اجرا می کند محدود به تابع f(n) می باشد و این تصور اشتباهه که فقط یک خانه ی حافظه در اختیار دارد

ارسال:

AMMehr پاسخ داده:

(۱۱ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ق.ظ)afshin18 نوشته شده توسط:  درمورد IDA هم شبیه IDS هست با این تفاوت که dfs ای که اجرا می کند محدود به تابع f(n) می باشد و این تصور اشتباهه که فقط یک خانه ی حافظه در اختیار دارد

البته به نظر من هنوزم این الگوریتم داره از یک خانه حافظه استفاده میکنه!

نکته رو کپی میکنم که براتون:
"الگوریتم *IDA بر خلاف *A نیازی به نگهداری گره های حاشیه در صف اولویت ندارد"

اما سوال سحر خانوم!
والا این سوال اینقدر گیج کنندس که سخت بشه فهمید جواب درست کدومه چون سوال داره میگه پیچیدگی فضایی!!! نه بهینگی در فضای مصرفی !!
در کل به نظر من گزینه ۲ که سازمان سنجش درست اعلام کرده رو باید مبنا قرار داد!
هر چند ایراد داره که نازنین خانوم هم گفتن ایراد رو!

یعنی ما بالاخره حافظه مون یک محدودیتی داره دیگه!
خوب *SMA تمام حافظه رو استفاده میکنه!
ولی RBFS پیچیدگی فضایی خطی داره! و از اونجایی که این الگوریتم کامل هست پس جواب رو پیدا میکنه با پیچیدگی فضایی خطی!!!

برای همین سوال رو حذف کنیم راحتریم Big Grin

ارسال:

afshin18 پاسخ داده:

(۱۲ آبان ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  
(11 آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ق.ظ)afshin18 نوشته شده توسط:  درمورد IDA هم شبیه IDS هست با این تفاوت که dfs ای که اجرا می کند محدود به تابع f(n) می باشد و این تصور اشتباهه که فقط یک خانه ی حافظه در اختیار دارد

اما سوال سحر خانوم!
والا این سوال اینقدر گیج کنندس که سخت بشه فهمید جواب درست کدومه چون سوال داره میگه پیچیدگی فضایی!!! نه بهینگی در فضای مصرفی !!

ولی RBFS پیچیدگی فضایی خطی داره! و از اونجایی که این الگوریتم کامل هست پس جواب رو پیدا میکنه با پیچیدگی فضایی خطی!!!

من نگفتم که گره های حاشیه رو ذخیره می کنه گفتم چون از dfs استفاده می کنه گره ها از ریشه تا نود الانی رو در پشته ذخیره می کنه پس به اندازه ی ارتفاع درخت دخیره می کنه و فقط یک نود ذخیره نمی کنه

ارسال:

sahar_rostami2 پاسخ داده:

(۱۲ آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۴۷ ق.ظ)afshin18 نوشته شده توسط:  
(12 آبان ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  
(11 آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ق.ظ)afshin18 نوشته شده توسط:  درمورد IDA هم شبیه IDS هست با این تفاوت که dfs ای که اجرا می کند محدود به تابع f(n) می باشد و این تصور اشتباهه که فقط یک خانه ی حافظه در اختیار دارد

اما سوال سحر خانوم!

من نگفتم که گره های حاشیه رو ذخیره می کنه گفتم چون از dfs استفاده می کنه گره ها از ریشه تا نود الانی رو در پشته ذخیره می کنه پس به اندازه ی ارتفاع درخت دخیره می کنه و فقط یک نود ذخیره نمی کنه

پس پوران طبق سنجش جواب داده! من ترجیح میدم اونی رو که سنجش جواب گرفته حفظ کنم خدارو چه دیدی شاید تکراری دادن! Big Grin

۰
ارسال:

zimenswall پاسخ داده:

پارسه هم مثل پوران گفته که چون SMA روی حافظه مدیریت داره پس بهتر از RBFS هست

یه موضوع دیگه هم هست اینه که مثل بحث مجانب ها میشه بهش نگاه کرد که SMA همیشه بدون توجه به مسئله ، حافظه ثابتی داره ولی RBFS پیچیدگی خطی از عمق داره.

ارسال: #۱۰

nazanin_sh پاسخ داده:

(۱۳ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  پارسه هم مثل پوران گفته که چون SMA روی حافظه مدیریت داره پس بهتر از RBFS هست

یه موضوع دیگه هم هست اینه که مثل بحث مجانب ها میشه بهش نگاه کرد که SMA همیشه بدون توجه به مسئله ، حافظه ثابتی داره ولی RBFS پیچیدگی خطی از عمق داره.

ولی مقایسه باید در شرایط مساوی انجام بشه . اینکه بگیم SMA حافظه ثابتی همیشه داره ولی RBFS نه، زمانی درست هست که برای RBFS حافظه نامحدود در نظر بگیریم و SMA رو با توجه به محدودیت بررسی کنیم . البته به صورت طبیعی این درسته اما قابل قبول نیست به نظرم...

نبودن شرایط مساوی رو قبول دارید؟
آخه داریم در مورد یه مسئله با دو شرط متفاوت بحث میکنیم! اصن میشه همچین چیزی؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۳۹۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۲۷ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۷۷۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  مقایسه دانشگاه ها imali ۲ ۲,۷۷۴ ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۲۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  مقایسه آزمون های کارشناسی ارشد مدرسان شریف با پارسه و دیگر موسسات abbas1368 ۱۸ ۲۴,۵۱۳ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: spiritual
  اهمیت طراحی سایت در کسب و کارهای مختلف moona70 ۲ ۳,۰۳۴ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mez1
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۸۸۲ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  مقایسه سیستم های تکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس و مالتی مدیا شهید بهشتی sk95 ۰ ۱,۶۳۸ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: sk95
  مقایسه هوش مدرس.خواجه نصیر و صنعتی اصفهان A.I ۲ ۳,۱۶۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close