زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خواندن انتخابی سرفصلهای محاسبات عددی

ارسال:

firouziam پرسیده:

خواندن انتخابی سرفصلهای محاسبات عددی

سلام دوستان، همگی خسته نباشید و خدا قوت!

یه سوال داشتم که میدونم سوال خیلیا هست ، چون میدونم خیلیا مثل من، میخوان بعضی از دروس ریاضی رو انتخابی بخونن، یعنی رو بعضی مباحث مهمش زمان بذارن واسه زدن یک یا دو تست! نه اینکه کل مطالب رو بخونن (البته این سوال رو درباره بقیه دروس ریاضی هم دارم که واسه برقراری نظم، اونارو تو بخشای مربوطه خودشون میزارم!)

پس سوال این میشه:
۱- آیا مباحثی از محاسبات عددی هست که همیشه ازش سوال بیاد و فقط بشه با خوندن اون مبحث حداقل یک یا دو تست زد؟!
یا به عبارتی، ترتیب اهمیت مباحث-به نسبت سوالاتی که چند سال اخیر ازشون اومده- تو محاسبات عددی چیه؟
(کسی تحلیلی کرده ببینه، مشترکاً تو این چند سال اخیر چه بخشایی مهم تر از بقیه بوده؟ طوری که بشه گفت همیشه از این قسمت سوال میاد پس اگه خوب بخونیش میشه یک یا دو تست رو بزنی! چون تو کتابای پارسه دیدم این تحلیلارو آورده، که تو این چند سال تمرکز سوالات رو این قسمتا بوده، ولی من پارسه ریاضی هارو ندارم، پس اگه کسی داره یا خودش تحلیلی کرده، ممنون میشم اینجا بگه)

۲- با در نظر گرفتن نتیجه سوال بالا (الگوریتمیک اگه به قضیه نگاه کنیم!) و با فرض درستی سوال بالا(گسسته ای اگه بخوایم به قضیه نگاه کنیم!- منظورم اینه که شاید اصلا نشه یه درسو اینجوری خوند، و یکی بگه مطالب این درس پیوسته است و نمیشه اسکیپ کرد از رو بخشا) کلا توصیتون چیه!؟ چه فصلاییو به نظرتون هم انرژی زیادی نمیبره ولی سوال ازش میاد، یا شاید انرژی میبره ولی ارزش داره چون حتما سوال ازش میاد و میشه زد!

این مطلب مطمئنم به درد همه کسایی که پایه ریاضیشون زیاد قوی نیست و میخوان بیشتر انرژیشونو واسه مشترکا و تخصصی ها بذارن ولی در عین حال ریاضی ها رو هم کلا بیخیال نش مفیده! پس از همه دوستان تقاضا دارم مارو از نظرات ارزندشون محروم نکنن!

ببخشید طولانی شد، سعی کردم همه جوانب قضیه رو در نظر بگیرم و سوال نسبتا جامع باشه!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۳۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۴۹ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  انالیز عددی Mahjub24 ۱۰ ۱۲,۷۹۱ ۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۴۹۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۷۲۱ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
Question معرفی رشته الگوریتمها و محاسبات marvelous ۰ ۳,۲۳۳ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۷۴ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۳۳۴ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
Star محاسبات ابری موبایل gitareghashang ۱۲ ۱۱,۲۰۲ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nilbarati
  الگوریتم محاسبات شریف ahrmb ۹ ۱۰,۰۴۷ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close