زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

امکان مرخصی تحصیلی بعد از ده ترم وجود دارد؟

ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۴۲ ب.ظ، توسط pooyaa.)
سلام
ببخشید اگر کسی درسش رو ۱۰ترمه تموم کنه آیا یکسال بعد اون ۱۰ترمش ام میتونه از مرخصی تحصیلی استفاده کنه و نره سربازی؟یا اینکه از۵سال مرخصی تحصیلیش استفاده کرده؟

مثلا جریان من چجوری میشه:
من درسم رو اگر ۱۰ترمه تموم کنم یعنی شهریور سال ۹۳فارغ التحصیل بشم آیا باید همون شهریور ۹۳ برم سربازی؟یا اینکه تا شهریور ۹۴میتونم سربازی نرم؟

میشه راهنمایی کنید لطفا
تو رو خدا مدیران این تاپیک رو پاک نکنند تا من به جوابم برسم و از سردرگمی دربیام آخه هرکی یه چیزی میگهSad
good-wishes، در تاریخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۰۵ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

عنوانتون گویا نبود لذا ویرایش شد .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ق.ظ
یک سوال خیلی مهم درمورد سربازی؟
فکر نمی کنم بحث سربازی مربوط به طول دوران تحصیل باشه.شما اگر در مدت مجاز فارغ التحصیل بشی،چه زودتر از ۴ سال باشه و چه ۵ سال بشه،یکسال مهلت مراجعه به نظام وظیفه برای سربازی داری.
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۳ ق.ظ
یک سوال خیلی مهم درمورد سربازی؟
الان ۶ ماه شده
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۲۲ ب.ظ
نه ۶ ماه برای دانش آموزهای دبیرستان هست و برای همه ۶ ماه برداشته شده،الان یک ساله
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۵ ق.ظ
چند مدت پیش یه توی یه روزنامه ای مربوط به سربازی و قوانینش بود نوشته ۶ ماه نمی دونم شاید استثناها رو ننوشته
ارسال:
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۷:۱۲ ب.ظ
RE: امکان مرخصی تحصیلی بعد از ده ترم وجود دارد؟
(۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید اگر کسی درسش رو ۱۰ترمه تموم کنه آیا یکسال بعد اون ۱۰ترمش ام میتونه از مرخصی تحصیلی استفاده کنه و نره سربازی؟یا اینکه از۵سال مرخصی تحصیلیش استفاده کرده؟

من درسم رو اگر ۱۰ترمه تموم کنم یعنی شهریور سال ۹۳فارغ التحصیل بشم آیا باید همون شهریور ۹۳ برم سربازی؟یا اینکه تا شهریور ۹۴میتونم سربازی نرم؟

میشه راهنمایی کنید لطفا
تو رو خدا مدیران این تاپیک رو پاک نکنند تا من به جوابم برسم و از سردرگمی دربیام آخه هرکی یه چیزی میگهSad

من خودمم همین سوالو دارم آخه شرایط منم مثل شماست و واسم سواله....
شنیدم یکی میگفت از نظام وظیفه پرسیده مثل اینکه کلا دوره کارشناسی پیوسته + سنوات تحصیلی که بهش تعلق میگیره روهم ۵سال یعنی شما اگه ۸ترمه تموم کنی ۱سال مهلت داری که دوباره کنکور بدی...
یکی یه راهکاری گفت نمیدونم چقدر درسته... گفت میتونی امسال کنکور رو که دادی قبل از انتخاب واحد با مسول دانشگاه صحبت کنی ببیتی راهی هست که بشه مرخصی گرفت یا مثلا اگه امسال قبول نشدی بتونه ۱ یا ۲ درس حذف کنی تا مهر سال بعد بگیری و دانشگاه برات از نظام وظیفه مهلت بگیره... بعد درسهای ترم ۱۰ رو هم همشو برداری وقتی نتیجه ارشد اومد اگه دیدی قبول نشدی ۱یا۲درسی را حذف کنی که نشه تو ترم تابستون برداشتWink آخه اگه این طور درسی را حذف کنی احتمالش زیاده که نتونی واسه سال بعد بخونی...
بعد که حذف کردی ترم بعد برداری.... البته این شرایط رو بازهم میگم ۱۰۰% مطمئن نیستم اما اگه بشه لااقل میتونی کنکور سال بعد رو هم بدی بعدش بری دفترچه نطام وظیفتو پست کنی شاید آموزشی رو بری اما وقتی نتایج بیاد و قبول شده باشی میتونی از نظام وظیفه مرخصی بگیری و ارشد بخونی...Angel
امیدوارم مطالبم به درد بخور و درست باشه...

اگه کسی دیگه چیزی در این مورد میدونه خواهش میکنم راهنمایی کنه... منم همین سوال رو دارم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۲۱ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۷:۱۲ ب.ظ)takexpert نوشته شده توسط:  
(28 شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  سلام

میشه راهنمایی کنید لطفا

من خودمم همین سوالو دارم آخه شرایط منم مثل شماست و واسم سواله....
شنیدم یکی میگفت از نظام وظیفه پرسیده مثل اینکه کلا دوره کارشناسی پیوسته + سنوات تحصیلی که بهش تعلق میگیره روهم ۵سال یعنی شما اگه ۸ترمه تموم کنی ۱سال مهلت داری که دوباره کنکور بدی...
یکی یه راهکاری گفت نمیدونم چقدر درسته... گفت میتونی امسال کنکور رو که دادی قبل از انتخاب واحد با مسول دانشگاه صحبت کنی ببیتی راهی هست که بشه مرخصی گرفت یا مثلا اگه امسال قبول نشدی بتونه ۱ یا ۲ درس حذف کنی تا مهر سال بعد بگیری و دانشگاه برات از نظام وظیفه مهلت بگیره... بعد درسهای ترم ۱۰ رو هم همشو برداری وقتی نتیجه ارشد اومد اگه دیدی قبول نشدی ۱یا۲درسی را حذف کنی که نشه تو ترم تابستون برداشتWink آخه اگه این طور درسی را حذف کنی احتمالش زیاده که نتونی واسه سال بعد بخونی...
بعد که حذف کردی ترم بعد برداری.... البته این شرایط رو بازهم میگم ۱۰۰% مطمئن نیستم اما اگه بشه لااقل میتونی کنکور سال بعد رو هم بدی بعدش بری دفترچه نطام وظیفتو پست کنی شاید آموزشی رو بری اما وقتی نتایج بیاد و قبول شده باشی میتونی از نظام وظیفه مرخصی بگیری و ارشد بخونی...Angel
امیدوارم مطالبم به درد بخور و درست باشه...

اگه کسی دیگه چیزی در این مورد میدونه خواهش میکنم راهنمایی کنه... منم همین سوال رو دارم...
من از چند نفر که شرایط نظام وظیفه رو میدونستند تو فروم همسایه سوال کردم:
اگر کسی درسش رو حداکثر ۱۰ترمه تموم کنه (یعنی همون ۵سالی که نظام وظیفه اعلام کرده) تایکسال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت داره
ولی اگر ۵سالش بشه ۶سال دیگه بعد از اتمام دانشگاهش باید بره سربازی چون نظام وظیفه ۵سال سقف رو اعلام کرده و بعد ارشد میتونه امتحان بده
 سپاس‌گزاری شده توسط: takexpert
ارسال:
۰۲ دى ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ، توسط takexpert.)
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۷:۱۲ ب.ظ)takexpert نوشته شده توسط:  
(28 شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  
من از چند نفر که شرایط نظام وظیفه رو میدونستند تو فروم همسایه سوال کردم:
اگر کسی درسش رو حداکثر ۱۰ترمه تموم کنه (یعنی همون ۵سالی که نظام وظیفه اعلام کرده) تایکسال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت داره
ولی اگر ۵سالش بشه ۶سال دیگه بعد از اتمام دانشگاهش باید بره سربازی چون نظام وظیفه ۵سال سقف رو اعلام کرده و بعد ارشد میتونه امتحان بده

خیلی ممنونم بابت جوابتونRolleyes

اما راستشو بخواید یه خرده میترسم شرایط من متفاوت باشه و ندونم بعد یه مشکلی پیش بیاد...

فقط یه سوال واسه شرایط من...
شرایط من اینجوریه: ورودی مهر ۸۸ هستم ترم ۹ مرخصی گرفتم ، اگه ترم بعد تمام واحدهامو بگیرم ۱۰ ترمه تموم میکنم و فارغ التحصیل میشم اما یک نکته دیگه هم که هست من متولد آذرماه هستم یعنی نیمه دوم سال متولد شدم....
حالا با فرض اینکه من ۳۱ شهریور ۹۳ فارغ التحصیل بشم ، مطمئن باشم که میتونم کنکور سال بعد هم شرکت کنم؟

اگرم فرصت یکساله ندارم میشه کاری کرد که الاقل تا کنکور سال بعد واسه نظام وظیفم مشکلی پیش نیاد؟ (بعد از کنکور برم سربازی دیگه طوریش نیست).
اگه میشه با شرایط فعلی من که در بالا ذکر شد ، بی زحمت از فروم همسایه که میگید ، سوال کنید ممنون میشم...

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۳۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۵۸ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۵۶۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۰۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۵,۸۴۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  استعداد تحصیلی کنکور ۹۹ nilinili ۱۲ ۷,۳۰۴ ۰۷ دى ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۷۵ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۰۴ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۵۱۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  راهنمایی انتخاب واحد ترم اول، ارشد نرم، مباحث بیگ دیتا و دیتابیس arian_61 ۱ ۲,۵۳۶ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arian_61

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close