زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا زبان { (u w v w^R v} منظمه؟ حل شد

ارسال:

zimenswall پرسیده:

چرا زبان { (u w v w^R v} منظمه؟ حل شد

من تو این پست خواستم این چندتا زبان رو کنار هم بذارم که تفاوتها و شباهت هاش مشخص باشه که مدیران لطف کردن و بستنش چون قانون انجمن اینه که هر سوالی جدا پرسیده بشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمن من توی انجمن جستجو کردم بیشتر اینها رو ندیدم و اگر هم پرسیده شده باشه معمولا جواب های کلیشه ای بهش داده شده که
۱/ چون dfa و nfa میشه براش کشید منظمه
۲/ چون نمیتونیم لم تزریق براش بیاریم منظمه
۳/ چون با عبارت منظم میشه نوشتش پس منظمه
۴/ چون نمیتونیم بگیم نامنظمه پس منظمه

هدف من تحلیل کلی و تستی واسه اینجور مسائل بود. و چون شکل زبانها باهم مرتبط بود بهتر بود در کنار هم بررسی بشه که بهتر فهمیده بشه.
اما من روم مثل سنگ پای قزوینه Wink سوالا رو جدا جدا پرسیدم

۳ . زبان [tex]\left \{ u w v w^{R\R} v: u,v,w\epsilon \sum^{*},\left | u \right |\geqslant 10 , \left | v \right |\leqslant 10 , \right \}[/tex]

باتوجه به پستهای قبلی جوابشو به زودی پیدا کرده و براتون میگم. اگر هم شما میدونید مشارکت کنید

۲
ارسال:

azk84 پاسخ داده:

RE: چرا زبان { (u w v w^R v} منظمه؟ حل نشد

(۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۱۶ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  من تو این پست خواستم این چندتا زبان رو کنار هم بذارم که تفاوتها و شباهت هاش مشخص باشه که مدیران لطف کردن و بستنش چون قانون انجمن اینه که هر سوالی جدا پرسیده بشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمن من توی انجمن جستجو کردم بیشتر اینها رو ندیدم و اگر هم پرسیده شده باشه معمولا جواب های کلیشه ای بهش داده شده که

هدف من تحلیل کلی و تستی واسه اینجور مسائل بود. و چون شکل زبانها باهم مرتبط بود بهتر بود در کنار هم بررسی بشه که بهتر فهمیده بشه.

۳ . زبان [tex]\left \{ u w v w^{R\R} v: u,v,w\epsilon \sum^{*},\left | u \right |\geqslant 10 , \left | v \right |\leqslant 10 , \right \}[/tex]

باتوجه به پستهای قبلی جوابشو به زودی پیدا کرده و براتون میگم. اگر هم شما میدونید مشارکت کنید

خوب توی سؤال شماره‌ی ۴ حل شد عین همین با این تفاوت که اونجا اندازه‌ی w محدود به حداکثر ۱۰ کاراکتر بود و اینجا محدودیت نداره. یه v هم اینجا اضافه شده به تهش :دی

درست مثل قبل اگه حالت خاص v = w = eps رو در نظر بگیریم، شکل رشته‌های ما میشه u با شرط u| >= 10| که در حقیقت مجموعه‌ی تمام رشته‌های موجود با طول بزرگ‌تر مساوی ۱۰ هستش.
حالا اگه v و w برابر eps هم نباشند، هر چیزی که تولید میشه باز هم جزو همون مجموعه‌ی سابقه و کل زبان ما چیزی بهش اضافه نمیشه. بنابراین کل زبان ما میشه مجموعه‌ی تمام رشته‌های با طول بزرگ‌تر یا مساوی ۱۰ و میدونیم که مجموعه‌ی تمام رشته‌های با طول بزرگ‌تر مساوی ۱۰ یک زبان منظم هستش (هم میشه براش عبارت منظم نوشت و هم لم تزریق و هم NFA و DFA و ...! همه روش‌های موجود برای اثباتش راحته).
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

zimenswall پاسخ داده:

RE: چرا زبان { (u w v w^R v} منظمه؟ حل شد

(۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۵۳ ب.ظ)azk84 نوشته شده توسط:  
(21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۱۶ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  من تو این پست خواستم این چندتا زبان رو کنار هم بذارم که تفاوتها و شباهت هاش مشخص باشه که مدیران لطف کردن و بستنش چون قانون انجمن اینه که هر سوالی جدا پرسیده بشه

خوب توی سؤال شماره‌ی ۴ حل شد عین همین با این تفاوت که اونجا اندازه‌ی w محدود به حداکثر ۱۰ کاراکتر بود و اینجا محدودیت نداره. یه v هم اینجا اضافه شده به تهش :دی

درست مثل قبل اگه حالت خاص v = w = eps رو در نظر بگیریم، شکل رشته‌های ما میشه u با شرط u| >= 10| که در حقیقت مجموعه‌ی تمام رشته‌های موجود با طول بزرگ‌تر مساوی ۱۰ هستش.
حالا اگه v و w برابر eps هم نباشند، هر چیزی که تولید میشه باز هم جزو همون مجموعه‌ی سابقه و کل زبان ما چیزی بهش اضافه نمیشه. بنابراین کل زبان ما میشه مجموعه‌ی تمام رشته‌های با طول بزرگ‌تر یا مساوی ۱۰ و میدونیم که مجموعه‌ی تمام رشته‌های با طول بزرگ‌تر مساوی ۱۰ یک زبان منظم هستش (هم میشه براش عبارت منظم نوشت و هم لم تزریق و هم NFA و DFA و ...! همه روش‌های موجود برای اثباتش راحته).

بله دقیقا شبیه این سوال زیری بود

که خب برای اینکه زحمات شما ارج نهاده بشه من یه dfa ّبرای این زبان کشیدم و ضمیمه کردم .
[تصویر:  211663_1_1379079442.JPG]

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۸۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۶۹۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۶۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۸۴۱ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۲۹۴ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  چرا ال جی موفق شد؟ zibaara ۰ ۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zibaara
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۳۳ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  چرا ایرانی متخصص عزاداری است؟ H-Arshad ۱ ۳۴ ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pishosan

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close