زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا زبان {u v w | u = w^R } منظمه؟ حل شد

ارسال:

zimenswall پرسیده:

چرا زبان {u v w | u = w^R } منظمه؟ حل شد

من تو این پست خواستم این چندتا زبان رو کنار هم بذارم که تفاوتها و شباهت هاش مشخص باشه که مدیران لطف کردن و بستنش چون قانون انجمن اینه که هر سوالی جدا پرسیده بشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمن من توی انجمن جستجو کردم بیشتر اینها رو ندیدم و اگر هم پرسیده شده باشه معمولا جواب های کلیشه ای بهش داده شده که
۱/ چون dfa و nfa میشه براش کشید منظمه
۲/ چون نمیتونیم لم تزریق براش بیاریم منظمه
۳/ چون با عبارت منظم میشه نوشتش پس منظمه
۴/ چون نمیتونیم بگیم نامنظمه پس منظمه

هدف من تحلیل کلی و تستی واسه اینجور مسائل بود. و چون شکل زبانها باهم مرتبط بود بهتر بود در کنار هم بررسی بشه که بهتر فهمیده بشه.
اما من روم مثل سنگ پای قزوینه Wink سوالا رو جدا جدا پرسیدم

۱. زبان
[tex]\left \{ u v w: u,v,w \in \sum^{*}, u = w^{R\R} \right \}[/tex]

تحلیل من: اگر وسط رشته را توجه کنیم میبینیم که v یک رشته شامل سیگما استار (دیگه نمیگم سیگما) هست که وقتی در کنار رشته w و u قرار میگیره باعث میشه ارتباط بین این دو رشته از بین بره. یعنی به عبارتی vباعث میشه که u و w اول و آخر زبان رو در خودش قاطی کنه و زبان سیگما استار رو بسازه.

تحلیل azk84
درسته تقریباً، ولی اگه کمی دقیق‌تر بخوایم موضوع رو تحلیل کنیم:
موضوع از بین رفتن ارتباط بین u و w نیست. یکی از حالت‌های خاص رشته‌های این زبان وقتی هستش که u و w برابر e (اپسیلون) باشند. در این حالت رشته‌ی باقیمانده برابر v خواهد بود که به تنهایی کل سیگما استار رو می‌سازه. دیگه همه‌ی حالت‌های دیگه برای u و w هر چی که باشه چیزی نمیتونه به این مجموعه‌ی سیگما استار اضافه کنه (چون همه چیز توی خود سیگما استار هست به هر حال) و در نتیجه زبان ما میشه سیگما استار که منظمه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۰۰ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۵۰۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۳۷ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۷۱۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۲۸۱ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  چرا ال جی موفق شد؟ zibaara ۰ ۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zibaara
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۱۵ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  چرا ایرانی متخصص عزاداری است؟ H-Arshad ۱ ۳۴ ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pishosan

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close