زمان کنونی: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست ایتی ۸۹ _علامت های مجانبی

ارسال:

aria پرسیده:

تست ایتی ۸۹ _علامت های مجانبی

سلام دوستان لطفا کمک کنید کمی توی تحلیل این تست ایراد دارم

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

mehdi1902 پاسخ داده:

RE: تست ایتی ۸۹ _علامت های مجانبی

ببینید برای این که میگین چی رو با چی جمع کرده توی گزینه ۳، اینا مجموعه هستن دیگه. هر عضویش میشه انتخاب شه.
O(f(n)) مجموعه ‌ای هستش که درجه اعضاش ببشتر از f هستن. حالا این توابع با هرچی که جمع بشن بازم درجشون بیشتر از f میمونه. یعنی میشه O(f(n)) ولی نمیتونه عضو teta باشه !

راجع به گزینه‌ی ۴ :
ببین میدونیم که
[tex]g(n) = \Omega (f(n))[/tex]
این یعنی چی ؟؟ یعنی g یه تابعی هستش که درجه ـش از f کمتره. حالا O(f(n)) چه تابعایی هستن ؟؟؟ تابعایی که درجه ـشون از f بیشتره. اسمشون رو میزاریم مثلا h.
چون میدونیم درجه h از f بیشتره پس درجه h از g هم بیشتره. پس میشه گفت

[tex]g(n) = \Omega (O(h))[/tex]
پس نتیجه میگیریم که :
[tex]g(n) = \Omega (O(f(n))[/tex]

ارسال:

aria پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۰۸ ق.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  ببینید برای این که میگین چی رو با چی جمع کرده توی گزینه ۳، اینا مجموعه هستن دیگه. هر عضویش میشه انتخاب شه.
O(f(n)) مجموعه ‌ای هستش که درجه اعضاش ببشتر از f هستن. حالا این توابع با هرچی که جمع بشن بازم درجشون بیشتر از f میمونه. یعنی میشه O(f(n)) ولی نمیتونه عضو teta باشه !

راجع به گزینه‌ی ۴ :
ببین میدونیم که
[tex]g(n) = \Omega (f(n))[/tex]
این یعنی چی ؟؟ یعنی g یه تابعی هستش که درجه ـش از f کمتره. حالا O(f(n)) چه تابعایی هستن ؟؟؟ تابعایی که درجه ـشون از f بیشتره. اسمشون رو میزاریم مثلا h.
چون میدونیم درجه h از f بیشتره پس درجه h از g هم بیشتره. پس میشه گفت

[tex]g(n) = \Omega (O(h))[/tex]
پس نتیجه میگیریم که :
[tex]g(n) = \Omega (O(f(n))[/tex]
ممنون از پاسختون
ولی شما برداشت اشتباهی کردید شما می گید بیگ او تابع f به این معناست که شامل توابعی می شه که درجه(البته من تو مراجع چیزی به عنوان درجه ندیدم شاید منظورتون همون میزان رشد توابع است) انها بیشتر از f هست در حالی که بیگ او می گه توابعی رو شامل می شم که حد بالای رشد انها حداکثر f است یعنی نهایت به اندازه f رشد خواهند کرد اگه اشتباه می کنم لطفا بگید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

mehdi1902 پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ب.ظ)aria نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون
ولی شما برداشت اشتباهی کردید شما می گید بیگ او تابع f به این معناست که شامل توابعی می شه که درجه(البته من تو مراجع چیزی به عنوان درجه ندیدم شاید منظورتون همون میزان رشد توابع است) انها بیشتر از f هست در حالی که بیگ او می گه توابعی رو شامل می شم که حد بالای رشد انها حداکثر f است یعنی نهایت به اندازه f رشد خواهند کرد اگه اشتباه می کنم لطفا بگید
درسته. شما درست میگین Wink Big Grin
من منظورم از درجه برای فهم راحت تر مسئله بود. اگه نه منظور اصلی همون رشد تابعه Big Grin

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

(۰۹ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ب.ظ)aria نوشته شده توسط:  سلام دوستان لطفا کمک کنید کمی توی تحلیل این تست ایراد دارم

گزینه اول اون اُ، بیگ اُ هست . نه لیتل اُو
لطفا درست کنید.

۰
ارسال:

mehdi1902 پاسخ داده:

سلام
من به نظرم گزینه‌ی ۳ درست میشه. یعنی این گزینه غلطه Big Grin
مثال نقض :
فرض کنید
f(n)=n^2
باشه. بنابراین یه مثال از مجموعه‌ی Omega (f(n)) مثلا n هستش. همین طور یه مثال از O(f(n)) میشه n^3 رو گفت. حالا جمع اینا چی میشه ؟؟
n^3 + n که این میشه O(f(n)) و نمیشه teta (f(n))

ببخشید این پرانتزا قاطیه. شما فک کن درسته Smile)

۰
ارسال:

aria پاسخ داده:

جواب گزینه۳
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فرقی نمی کنه گزینه ۱ در هر صورت چه o وچه O درسته ولی در ستش همونیه که نوشتم توی کتاب پارسه O زده ولی o بودن ان زیبایی اون گزینه است کتاب نصیر o نوشته
در هر صورت من مشکلم اینجاست که مثلا گزینه ۳ چی رو با چی جمع کرده توی جواب ها از اونها به عنوان مجموعه یاد کرده یعنی حالتی مجموعه ای با اون رفتار شده
گزینه ۴ رو هم اگه می تونید تحلیل کنید
جواب تست رو هم پیوست کردم
________________________________________________________________________________​___--

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

equilibrium پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷ ق.ظ)aria نوشته شده توسط:  در هر صورت من مشکلم اینجاست که مثلا گزینه ۳ چی رو با چی جمع کرده توی جواب ها از اونها به عنوان مجموعه یاد کرده یعنی حالتی مجموعه ای با اون رفتار شده

گزینه ۱ درسته؛ طبق قضیه، جمع تعدادی متناهی عبارت عضو تتای مکس اونهاست؛ مشخصا f از همه توابع مجموعه اسمال اوی f بزرگتره؛
گزینه ۲ درسته؛
گزینه ۳ غلطه؛ شبیه گزینه یکه منتها اینجا هر سه تا عبارت مجموعه هستن که اگه به جای + علامت اشتراک باشه درست میشه؛
گزینه ۴ درسته؛ فرض شده f کران پایین g باشه؛ بنابراین رشد g از همه توابعی که f کران بالای اونها هست هم بزرگتره؛ یعنی g از همه اعضای بیگ اوی f بزرگتره؛ پس میشه گفت همه اعضای بیگ اوی f کران پایینی برای g هستن که به زبان ریاضی میشه [tex]g(n)\in\Omega (O(f(n)))[/tex]
(پیشنهاد میکنم به جای علامت مساوی که در گزینه های ۱ و ۲ و ۴ به اشتباه استفاده شده خودتون رو عادت بدید به علامت عضویت؛ مساوی فقط در گزینه ۳ معنی داره که هر سه تا مجموعه هستن)

ارسال:

aria پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷ ق.ظ)aria نوشته شده توسط:  در هر صورت من مشکلم اینجاست که مثلا گزینه ۳ چی رو با چی جمع کرده توی جواب ها از اونها به عنوان مجموعه یاد کرده یعنی حالتی مجموعه ای با اون رفتار شده

گزینه ۱ درسته؛ طبق قضیه، جمع تعدادی متناهی عبارت عضو تتای مکس اونهاست؛ مشخصا f از همه توابع مجموعه اسمال اوی f بزرگتره؛
گزینه ۲ درسته؛
گزینه ۳ غلطه؛ شبیه گزینه یکه منتها اینجا هر سه تا عبارت مجموعه هستن که اگه به جای + علامت اشتراک باشه درست میشه؛
گزینه ۴ درسته؛ فرض شده f کران پایین g باشه؛ بنابراین رشد g از همه توابعی که f کران بالای اونها هست هم بزرگتره؛ یعنی g از همه اعضای بیگ اوی f بزرگتره؛ پس میشه گفت همه اعضای بیگ اوی f کران پایینی برای g هستن که به زبان ریاضی میشه [tex]g(n)\in\Omega (O(f(n)))[/tex]
(پیشنهاد میکنم به جای علامت مساوی که در گزینه های ۱ و ۲ و ۴ به اشتباه استفاده شده خودتون رو عادت بدید به علامت عضویت؛ مساوی فقط در گزینه ۳ معنی داره که هر سه تا مجموعه هستن)
ممنون از پاسختون
در مورد گزینه ۱ تفسیرتون کاملا درسته میدونستم گزینه ۲ و۴ به اشتباه از مساوی استفاده کرده ولی در مورد گزینه ۱ دقت نکردم واینکه اگر بیگ او هم بود در درستی این گزینه که تفاوتی نمی کرد چون نهایت رشدش اندازه f می شد
میشه در مورد گزینه ۳ بیشتر توضیح بدید توی جواب تستی که پیوست کردم نوشته امگای f شامل توابعی می شه که حد پایین انها f هست ورشد این توابع الزاما با f برابر نیست یعنی ممکنه رشدشون بیشتر از f باشه این مسئله برای بیگ او f هم برقراره دیگه
ودر اخر ایا میشه این جور مسائل رو منظورم گزینه ۳ هست رو با مثال زدن ورد گزینه حل کرد مقسمی این کارو کرده که متاسفانه جواب غلط زیاد داره حداقل توی این فصل ساختمان داده
بازم ممنوم

ارسال: #۱۰

equilibrium پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۳۶ ب.ظ)aria نوشته شده توسط:  در مورد گزینه ۱ تفسیرتون کاملا درسته میدونستم گزینه ۲ و۴ به اشتباه از مساوی استفاده کرده ولی در مورد گزینه ۱ دقت نکردم واینکه اگر بیگ او هم بود در درستی این گزینه که تفاوتی نمی کرد چون نهایت رشدش اندازه f می شد
میشه در مورد گزینه ۳ بیشتر توضیح بدید توی جواب تستی که پیوست کردم نوشته امگای f شامل توابعی می شه که حد پایین انها f هست ورشد این توابع الزاما با f برابر نیست یعنی ممکنه رشدشون بیشتر از f باشه این مسئله برای بیگ او f هم برقراره دیگه
ودر اخر ایا میشه این جور مسائل رو منظورم گزینه ۳ هست رو با مثال زدن ورد گزینه حل کرد مقسمی این کارو کرده که متاسفانه جواب غلط زیاد داره حداقل توی این فصل ساختمان داده
بازم ممنوم
بله، در گزینه ۱ بیگ او هم بود فرقی نمیکرد؛
در گزینه ۳ سمت چپ مساوی دو تا عبارت با هم جمع شدن که هر کدوم به جای اینکه یه تابع مشخص باشن، مجموعه ای از توابعن (مثلا بیگ اوی n یعنی مجموعه همه توابعی که درجه اونها حداکثر n هست که بیشمار تابع میشه)؛ تا جائیکه من یادمه جمع دو تا مجموعه بی معنیه؛ فقط یه قضیه داریم که قیافه این گزینه بهش شبیهه که تتای f اشتراک بیگ او و بیگ اومگای f هست؛

فکر میکنم گزینه های ۱ و ۳ رو یه جور دیگه باید تفسیر کرد که احتمالا منظور طراح همین بوده باشه (که باز هم صورت سوال به لحاظ گرامر ریاضی صحیح نیست)؛ گزینه ۳ رو اینطور بخونید: اگه هر عضو از بیگ اوی f با هر عضو از بیگ اومگای f جمع بشه حاصل عضو تتای f هست؛ که نمیتونه درست باشه؛ در اینجا چون گزینه داره یه "حالت کلی رو به صورت قانون" بیان میکنه همونطور که خودتون گفتید میتونید با یه مثال نقض ردش کنید (در صورت امکان)؛ مثلا f رو بگیرید n2، یک عضو از بیگ اوی f رو بگیرید n و عضوی از بیگ اومگای f رو بگیرید n3؛ حالا جمع n و n3 میشه تتای n3 نه n2؛

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۹۹۴ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  معماری سازمانی شهید بهشتی و ایتی پزشکی تهران IT93 ۲ ۳,۲۰۳ ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  کلاس خصوصی حل تست های کنکور zeynaab ۰ ۱,۷۱۲ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: zeynaab
  مصاحبه با رتبه ایتی sali_h ۲ ۳,۵۰۶ ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamad0057
  نیاز به تست های سال ۹۵ کتاب راهیان MBe ۲ ۳,۰۱۲ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  تست های گرامر زبان عمومی ارشد (با پاسخ های تشریحی) ali.arr74 ۰ ۲,۶۶۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74
  ارشد ایتی شهید بهشتی ۹۵ IPv6 ۲ ۲,۴۶۵ ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۷۲۳ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  رتبه ۴۶ ایتی پذیرش معجزه اسا در امیرکبیر :) shirin0101 ۳۲ ۱۷,۹۵۲ ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rehe1994
  ایتی اصفهان و شیراز یا علوم تحقیقات تهران؟ mojgan_creative ۱۱ ۷,۵۳۹ ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: جسی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close