زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هدف از چاپ مقاله در ژورنال های خارجی چیست؟

ارسال: #۱۶
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۱۴ ق.ظ
RE: هدف از چاپ مقاله در ژورنال های خارجی چیست؟
(۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۴۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  ببخشید فرد گرایی چی؟! کتاب علمی رو ترجمه کنین تا در اختیار همه ی هم زبان ها قرار بگیره؟ً! ببخشید ولی فک کنم این ترجمه ای که میگید بیشتر واسه ترجمه رمان مناسب باشه!
اگر بحث بر سر مباحث علمی هستش، اساتید بزرگوار؛ روند کار بدین شکل هستش که یکسری مقاله تالیف میشن در ژورنال های معتبر و سپس مجموعه ای از این مقاله ها یا توسط نویسنده آن مقاله یا توسط فرد دیگری به صورت مجتمع به کتاب تبدیل میشود حالا من نمی دونم بحث سر چیه! خوب به فرض که یک کتابو ترجمه کردید! مسئله این هستش که جدید ترین بحث ها الان توی پیپر هاست نه توی کتابها! و پس از چندین سال که مورد استفاده قرار میگیره و جواب و بازخورد خوبی پیدا میکنه ممکنه که درون یک کتاب گنجونده شود!!! حالا هزاران ژورنال و کنفرانس رو میشه توضیح بدید میخواید چجوری بومی سازی کنید!!!!!!!!Big Grin
دوست نداشتم بحث رو ادامه بدم چون دارم کاملا خارج از موضوع تاپیک بحث می کنم، اما...
اگر قرار باشه با دید شما به نظام آموزشی مون در مقطع کارشناسی(و نه بالاتر) نگاه کنیم، مثلا ترجمه کتاب های شبکه گارسیا، سیستم عامل تنن بام، معماری پترسن و... که همگی کتب مرجع دروس کارشناسی هستند کار عبث و بیهوده ایه! بعد اعلام کنیم آقا هر دانشجوی لیسانسی خودش بره کتاب زبان اصلی سیستم عامل تنن بام رو بگیره بشینه بخونه، فهمید که فهمید نفهمید هم بره زبانشو تقویت کنه وگرنه محکوم به فناست!!! بعد بشینیم دست رو دست بزاریم که یه روزی نظام آموزشی مون اصلاح شه که راضی شه از دبستان به بچه های ملت زبان بین المللی تدریس کنه!
مقاله و ژورنال و بحث جدید و غیره و ذلک برای مقاطع کارشناسی ارشد به بالا هستن،کسی هم قصد بومی سازی ژورنال و کنفرانس رو نداشته و نداره...

The best defense against logic is ignorance
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۲۶ ق.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۱۴ ق.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  دوست نداشتم بحث رو ادامه بدم چون دارم کاملا خارج از موضوع تاپیک بحث می کنم، اما...
اگر قرار باشه با دید شما به نظام آموزشی مون در مقطع کارشناسی(و نه بالاتر) نگاه کنیم، مثلا ترجمه کتاب های شبکه گارسیا، سیستم عامل تنن بام، معماری پترسن و... که همگی کتب مرجع دروس کارشناسی هستند کار عبث و بیهوده ایه! بعد اعلام کنیم آقا هر دانشجوی لیسانسی خودش بره کتاب زبان اصلی سیستم عامل تنن بام رو بگیره بشینه بخونه، فهمید که فهمید نفهمید هم بره زبانشو تقویت کنه وگرنه محکوم به فناست!!! بعد بشینیم دست رو دست بزاریم که یه روزی نظام آموزشی مون اصلاح شه که راضی شه از دبستان به بچه های ملت زبان بین المللی تدریس کنه!
مقاله و ژورنال و بحث جدید و غیره و ذلک برای مقاطع کارشناسی ارشد به بالا هستن،کسی هم قصد بومی سازی ژورنال و کنفرانس رو نداشته و نداره...
دوست عزیز منم منظورم این نبود که از بیس بدون هیچ پیش زمینه ای زبان رو تغییر بدیم!
منر طبق عنوان تاپیک صحبت کردم و بحث تاپیک سر زبان مقالات هستش! نه زبان کتابهای پایه و در سطح b.s!!
اگه دوباره متن منو بخونید میبینید که گفتم در سطح تحصیلات تکمیلی!
در ضمن باید متاسف باشیم که چرا هنوز دانشگاههای تراز اول کشور ما حتی به فکرشون هم خطور نکرده که باید واسه زبان تدریس تحصیلات تکمیلی شون از زبان انگلیسی استفاده کنند و یا حد اقل یه واحد بین المللی !(نه بین الپولی) تاسیس کنن!
۰
۱
ارسال: #۱۸
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۱۹ ب.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۴۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  نابع علمی ژاپن به زبان ژاپنی است؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
والا این حماسه آفرینی هایی که میگیدو واسه اولین باره میشنوم!
منابع مطالعاتی به زبان ژاپنی و چینی! مترجم گوگل!
دوست عزیز بخشید من معنی شاکله رو نمیدونم! اگه بخواد اینجوری ترجمه بشه همون بهتر که نشه.منم از اون افرادیم که بیشتر فارسی رو پاس میکردن تا پاس بدارن!
چرخ بال! بال گرد! لوح فشرده! رایانامه! رایانه! موش واره! اینا فارسی اند!!!
ضمن اطلاع تون میگم که کشور های توسعه یافته و در حال توسعه دانشگاههای محوریشون بویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی تدریس هم حتی انگلیسی هست! فقط شاید در چندین کشور مثل فرانسه هست که یکم تعصب نسبت به زبان دارن که اون ها هم حق دارند چرا که زبان فرانسه هم یک زبان بین المللی هست. اما حتی همین فرانسه هم توی تحصیلات تکمیلی زبان تدریس هم حتی انگلیسی هست!
پ.ن: یک فرد با هر زبانی در هر جای دنیا اگر کار علمی قابل توجه و یا بهبودی را داشته باشد و آنرا به هر زبانی! تاکید میکنم به هر زبانی جز زبان انگلیسی تالیف کند این اقدام حماقتی بزرگ هست ! ارزش یک مقاله به ارجاعهای اونه و کار کرد اون مطلب مقاله مورد نظر و هیچ کس دوست نداره مقاله اش خونده نشه.
دوست من با فشردن بیش از حد کلید های ! یا ؟ چیزی رو نمیشه در این دنیای به این بزرگی ثابت کرد
کمی در مورد تحصیل در کشور ژاپن تحقیق کنید و بعد به زبان سخره بنویسید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۱
ارسال: #۱۹
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ب.ظ، توسط crevice.)
(۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۱۹ ب.ظ)ekhorasan نوشته شده توسط:  دوست من با فشردن بیش از حد کلید های ! یا ؟ چیزی رو نمیشه در این دنیای به این بزرگی ثابت کرد
کمی در مورد تحصیل در کشور ژاپن تحقیق کنید و بعد به زبان سخره بنویسید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
دوست عزیز پس من به شما توصیه میکنم مقالات پر بار علمیتو در ژورنال های پربار علمی فارسی زبان کشور چاپ کن!!!
این لینک رو هم از همون سایتی که رفرنس دادی میگذارم در نقض یک کامنتی که از اون سایت گذاشتی با علامت تعجب های زیاد به دلیل اینکه به سخره گرفته نشود!!!!!!!!!!!

نمی دونم چرا شما روی تصور خنده دار گیر کردید که فارسی اله یا وله. منم سعی میکنم به زبون خودتون بگم، عزیزم همه چی به زبان انگلیسیه حالا شما هم با ۴ تا کلمه قلمبه سلمبه فارسی نمیتونی چیزیو عوض کنی! شاید بهتر باشه جای اینکارا برید زبان خودتونو تقویت کنید دوست من!!!
امیدوارم با زبان {صخره} صحبت نکرده باشم!!!!!!(علامت تعجب به توان بی نهایتBig Grin)
۱
۱
ارسال: #۲۰
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۳۵ ب.ظ
دوستان لطفا بحث رو در فضای با ارامش و همراه با منطق پیش ببریم Smile ممنون از همه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Lonely Palm
ارسال: #۲۱
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۱۴ ق.ظ
تکرار می‌کنم، به نظر من ترجمه کار ارزشمندی است اما «در مقایسه» با انجام کار پژوهشی، حرکت در لبه‌ی علم و گسترش مرز‌های علم واقعا کار پیش‌پا‌افتاده‌ای محسوب می‌شود.
بگذریم، بهتره به جای سر و کله‌ی هم زدن به سر و کله‌ی سیستم آموزشی بزنیم! در لینک زیر می‌توانید رتبه‌بندی کشور‌های مختلف را بر اساس publication علمی مشاهده کنید. این رتبه‌بندی توسط SCImago و با کمک اطلاعات پایگاه استنادی Scopus به دست آمده است:

این رتبه‌بندی که بارها خود وزارت علوم به آن ارجاع کرده، در واقع حقایق تلخی را آشکار می‌کند. با اینکه رتبه ۲۷ خیلی هم بد نیست اما یکسری نکته در آن وجود دارد:

اول اینکه تعداد استنادات (citations) مقالات ما نسبتا کم است. اگر قرار بود بر اساس استنادات رتبه‌بندی کنند ما مقام ۳۸ را کسب می‌کردیم. این را می‌توان به این معنی تفسیر کرد که از دانشی که ایران تولید می‌کند، استفاده چندانی در دنیا صورت نمی‌گیرد.

دوم اینکه تعداد استنادات ما نسبت به خود-استنادات (self-citations) ما بسیار پایین است. این را هم می‌توان به این تفسیر کرد که حتی همان اندک دانشی که تولید کرده‌ایم هم بیشتر توسط خودمان استفاده می‌شود!

پس از آن توجه شما را به رتبه‌ی کشور «اسمشو نبر» در مقام ۲۲ جلب می‌کنم. لازم به ذکر است که کشور مذبور همش ۷ میلیون نفر جمعیت دارد. طبق آمار وزات علوم در سال ۹۰-۸۹ ما ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دانشجو داشتیم. یعنی به اندازه‌ی ۶۰ درصد جمعیت کل اون کشور ما دانشجو داریم و باز وضعمون اینه. حالا بماند که هدف چاپ چند تا از این مقاله‌ها، در واقع مهاجرت دانشجوی بیچاره و فرار مغز‌ها بوده.

[تصویر:  scimago.png]
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , k_111 , crevice , انرژی مثبت

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هاست یا میزبانی وب چیست؛ انواع آن کدامند؟ B0020 ۰ ۵۸۹ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: B0020
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۳۳,۰۳۴ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۰ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۱۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۴۸ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۳,۰۲۲ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۹۹ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۴۱۰ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۰۷ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close