زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای دروس ریاضی

ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۴۸ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
راهنمایی برای دروس ریاضی
سلام امیدوارم حال همه دوستان خوب باشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
برای ارشد از بین دروس ریاضی ،ریاضی گسسته و محاسبات عددی را انتخاب کرده بودم
با گسسته مشکل آنچنانی ندارم درس رو میفهمم فقط باید سوال زیاد حل کنم
اما درس محاسبات رو من اصلا تا الان نداشتم وپایه ریاضیم هم قوی نیست خیلی از مباحث ابتدایی مثل حد و انتگرال و حتی مشتق‌ها رو فراموش کردم و بعضی هاشونو تا الان نخوندم که بلد باشم
، با چند نفری که مشورت کردم و همچنین داخل بحث های دوستان داخل انجمن خوندم
کار اشتباهی انجام میدم که آمار و ریاضی مهندسی را حذف کردم و بجاش محاسبات می خونم
من واقعا با محاسبت مشکل دارم الان فهمیدم که دارم می خونم
امارهم داخل دانشگاه خوب بود از کتاب نادر نعمت الهی می خوندیم

میخوام بدونم این کار درسته که من محاسبات رو فعلا جزو درس های حذفی بزارم( با توجه به اینکه میدونم شما با حذف درس موافق نیستید ،) و آمار رو خوب بخونم؟تست های آمار چه جورین؟اگه مبحث رو بفهمیم می تونیم بزنیم؟ آخه محاسبات خیلی از محاسبت رو باید ذهنی انجام بدی و گر نه خیلی وقت میگیره ،که من نمی تونم،
من گفتم امار رو بخونم و تا نیمه های مرداد تمام کنم و بعد ریاضی مهندسی یا محاسبات رو شروع کنم ؟
تست های آمار و ریاضی مهندسی بهتر از محاسبات نیست برای من؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۸۹, ۰۲:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۸۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ، توسط admin.)
RE: راهنمایی در زمینه ریاضیات
نقل قول: اما درس محاسبات رو من اصلا تا الان نداشتم وپایه ریاضیم هم قوی نیست خیلی از مباحث ابتدایی مثل حد و انتگرال و حتی مشتق‌ها رو فراموش کردم و بعضی هاشونو تا الان نخوندم که بلد باشم
، با چند نفری که مشورت کردم و همچنین داخل بحث های دوستان داخل انجمن خوندم
کار اشتباهی انجام میدم که آمار و ریاضی مهندسی را حذف کردم و بجاش محاسبات می خونم
من واقعا با محاسبت مشکل دارم الان فهمیدم که دارم می خونم
امارهم داخل دانشگاه خوب بود از کتاب نادر نعمت الهی می خوندیم

به نظر من محاسبات نیاز به پایه ریاضی قوی نداره‌، مشتق و انتگرال غیره هم اگر نیاز باشه در حد خیلی ساده و ابتداییه و اصلاً پیچیدگی خاصی نداره.

نقل قول: میخوام بدونم این کار درسته که من محاسبات رو فعلا جزو درس های حذفی بزارم( با توجه به اینکه میدونم شما با حذف درس موافق نیستید ،) و آمار رو خوب بخونم؟تست های آمار چه جورین؟اگه مبحث رو بفهمیم می تونیم بزنیم؟ آخه محاسبات خیلی از محاسبت رو باید ذهنی انجام بدی و گر نه خیلی وقت میگیره ،که من نمی تونم،

همون طور که جواب من رو می دونید من می گم کار درستی نیست. ترس از یک درس بدترین نوع ترس هاست که شدیداً روی عملکرد شما تاثیر منفی می گذاره و استرس شما رو زیاد می کنه. با یکی دوبار تلاش کردن و نتیجه نگرفتن که نمی شه صورت مسئله رو پاک کرد. سوالات محاسبات همشون هم محاسباتی نیستند و برخی اوقات سوالات مفهومی هم طرح میشه. به نظر من یکی اگه از یه درس می ترسید بهتره کنکور ندین. اگه می خواید موفق شید به جنگ همه دروس برید و ببینید که چه طور یکی یکی شکست می خورن. شما انسان هستید با قوه تفکر و منطق و هر چیزی در مقابل شما شکست پذیره. حتی تفنگ و گلوله این که دو تا درس الکیه!Big Grin

نقل قول: من گفتم امار رو بخونم و تا نیمه های مرداد تمام کنم و بعد ریاضی مهندسی یا محاسبات رو شروع کنم ؟
تست های آمار و ریاضی مهندسی بهتر از محاسبات نیست برای من؟

بهتره محاسبات رو با کتاب های پیام نور شروع کنید!! حالا که خیلی ازش می ترسید. اول اینو بکشید بعد برید سراغ بقیه Cool

قورباغه رو هم قورت بدین!: دی

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , Raavak , h_1234 , - rasool - , H-Arshad , Donna
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۸۹, ۰۵:۳۹ ب.ظ
راهنمایی در زمینه ریاضیات
من هم محاسبات نداشتم ولی خوندمش، البته علوم کامپیوتری‌ها آنالیز عددی دارند که بسیار شبیه به این درس هست.
با خوندن کتاب محاسبات عددی گسترش علوم پایه( دکتر نیکوکار و ؟ )احتمالا لذت می برید. پس از آن، کتاب پوران پژوهش کافی خواهد بود.
اکثر نکات این درس رو می توانید در کتاب کم حجم پوران پژوهش بخونید که واقعا حیفه که این درس رو نخونید.
من کتاب بابلیان(برای پیام نور) رو نتونستم تهیه کنم ولی ازش تعریف شنیدم.

کسی که به فکر درست کردن آینده خودش نیست ، نمیتونه آینده کسی باشه . . .
۰
۰
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ، توسط bright.)
"میخوام بدونم این کار درسته که من محاسبات رو فعلا جزو درس های حذفی بزارم( با توجه به اینکه میدونم شما با حذف درس موافق نیستید ،) و آمار رو خوب بخونم؟تست های آمار چه جورین؟اگه مبحث رو بفهمیم می تونیم بزنیم؟ آخه محاسبات خیلی از محاسبت رو باید ذهنی انجام بدی و گر نه خیلی وقت میگیره ،که من نمی تونم،"

هر چند صلاح مملکت خویش را خسروان دادنند! ولی به نظر من این کارو نکنید . چون من پارسال همین اشتبا ه رو کردم و الان شدم پشت کنکوری .
پارسال من درس هوش مصنوعی کلا حذف کردم‌، به جاش مدار و الگوریتم خوب خوندم (در واقع خوب هم نخوندم‌! )نتیجه این شد که سوال هایی که ااز هوش مصنوعی داده بودند خیلی آسون بود و اکثر اون هایی که درصد هاشون تو دروس تخصصی بالا بود به خاطر این بود که هر ۵ تا سوال هوش رو درست زده بودند .

منظورم اینه که ممکنه شما یه درسی رو حذف کنید و به جاش یه درسه دیگه ای رو خووووب بخونید . حالا از شانس شما ممکنه تست های که از اون درس حذف شده می دند خیلی آسون باشه (به طوری که شاید اگه یه خورده اون درسو می خوندید می تونستید به سوال هاش جواب بدید )و سوال های درس دیگه رو وحشتناک سخت بدند که ممکنه یه نفر با ده بار خوندن اون درس نتونه بیشتر از ۲-۳ تااز تست هاشو درست بزنه
۰
۰
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۸۹ ۰۸:۴۴ ق.ظ، توسط مهربان.)
سلام
از راهنمایی همه دوستان ممنونم
شروع میکنم خوندن
اما لطف کنید بگین بهترین روش خوندن این درس چه جوریه؟ پیشنیازی ندازه؟همزمان تست بزنم؟یا نه .
۰
۰
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۸۹ ۰۱:۳۴ ب.ظ، توسط karostami.)
محاسبات اصلا سخت نیست. بلکه بیشترش روش های الگوریتمی است. همانطور که دوستان گفتم من هم چندان موافق حذف نیستم. با این حال محاسبات درسی است که باید خیلی تمرین حل کنید تا دستتون روان باشه و بتونید تو وقت مناسب تستهاش را بزنید. یعنی کمبود وقت سر جلسه آزمون و طولانی بودن حل بیشتر سوالهاش بیشترین دشواری زدن تستهای این درسه نه خودش.
خوندن این درس بدون حل تمرین بی فایده است.

دو قدم نیست بیش این همه راه/ راه نزدیک شد سخن کوتاه
یک قدم بر سر وجود نهی / وان دگر در بر ودود نهی
۰
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۸۹, ۰۳:۲۰ ق.ظ
من سال قبل مثل شما فقط محاسبات و گسسته خوندم
اما امسال میخوام فقط ریاضی رو بیشتر بخونم چون خیلی تاثیر گذاره

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۴۴ ب.ظ
آمار و مهندسی واقعا ارزش دارن که خونده بشن. من خودم از اینکه دیر شروع کردم به خوندشون پشیمونم. من پارسال بین ریاضی‌ها بیشترین وقتم رو گذاشتم روی گسسته که به نظرم سوالهای امسالش سخت بود و فکر کنم بیشتر از ۳ تا نزدم.

دو قدم نیست بیش این همه راه/ راه نزدیک شد سخن کوتاه
یک قدم بر سر وجود نهی / وان دگر در بر ودود نهی
۰
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۸۹, ۰۳:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۸۹ ۰۶:۵۸ ق.ظ، توسط admin.)
دوستانی که محاسبات رو کنار میزارن اشتباه میکنن چون یه درس تاثیر گذاره و تستاش آسونه
بقیه دروس ریاضی هم با تست زدن میشه تسلط پیدا کرد و نگرانی نداره
برای مشاهده منابعی که نفر ۳ ارشد استفاده کرده میتونید به بخش کارنامه‌ها مراجعه کنید
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰
۱۱ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۰۴ ب.ظ
فصل توزیع های نمونه ای و برآورد آمار
من هنوز فصل توزیع های نمونه ای و برآورد آمار رو نخوندم!
و موضوعاتش یه چیزایی هست که نه توی دبیرستان و نه توی دانشگاه هم حتی نخوندم!
و بیشتر سوالات هم از همین فصل میاد!
به نظرتون اگه الآن بخونمش فایده داره؟ یعنی سوالاش حل شدنیه؟ فصلش آسونه یا سخت؟ اگه الآن بخونم به نظرتون می تونم اون قدر تسلط پیدا کنم که تستاش رو جواب بدم؟
در کل به نظرتون الآن ارزش داره که روی این فصل وقت بذارم؟

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۱ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۳۷ ب.ظ
فصل توزیع های نمونه ای و برآورد آمار
آره داره خیلی هم مهمه شاید سه سوال از این مبحث بیاد بخوانید

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۱ دى ۱۳۸۹, ۰۳:۰۰ ب.ظ
RE: فصل توزیع های نمونه ای و برآورد آمار
حتما بخون چون هم سوال زیاد میاد هم اینکه راحته و کمی وقت بزاری نتیجه میگیری
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۷ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۵۱ ب.ظ
دروس ریاضی
می خواستم بگم من از اولی که شروع کردم به درس خوندن روی ریاضی‌ها حساب نکردم فقط درس گسسته رو خوندم و دیگه هیچ به نظرتون اشتباه کردم
اصلا از ریاضی سر در نمیارم
فکر می کنید خیلی تاثیر داره
بقیه رو به غیر پایگاه خوندم بد نیستم توشون
تو رو خدا فاز مثبت یادتون نره
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۷ دى ۱۳۸۹, ۰۳:۵۵ ب.ظ
دروس ریاضی
ریاضی مهندسی رو تا جایی که میدونم خیلی‌ها مشکل دارن

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ دى ۱۳۸۹, ۰۸:۴۵ ق.ظ
RE: دروس ریاضی
(۲۷ دى ۱۳۸۹ ۰۳:۵۵ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  ریاضی مهندسی رو تا جایی که میدونم خیلی‌ها مشکل دارن

از جمله من

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۰۱ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۸۷۰ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  دانلود جزوه ریاضیات گسسته amiraraz ۱ ۳,۲۲۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: start2
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۹ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۵۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۶۴ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  دروس امتحانی تحلیلگر سیستم ۱ Reg2net ۴ ۳,۳۴۲ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: masumeg5
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۰۲۸ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  آموزش های تصویری دروس ارشد نرم افزار mona64 ۱ ۲,۹۷۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close