زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات پیرامون تغییر رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ۹۳

ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
سلام خدمت دوستان،
من دانشجوی ترم دو ارشد روزانه‌ی تحقیق در عملیات از گرایش‌های ریاضی ِ یکی از دانشگاه‌های تهران هستم. راستش چند وقتی هست که به این فکر افتادم که بشینم دوباره برای کنکور بخونم و در کنکور نرم‌افزار برای گرایش هوش مصنوعی شرکت کنم. با این توضیح خواستم از خدمت دوستان چندتا سوال بپرسم:

۱) آیا این کار معقول و منطقی به نظر میاد؟
۲) امکان سوئیچ و آماده شدن برای کنکور نرم‌افزار برای من که ریاضی خوندم وجود داره؟
۳) از کی و چطور برای نرم‌افزار باید شروع کنم؟
۴) برای دانشگاه‌هایی مثل باهنر کرمان یا یزد چه رتبه‌ای مورد نیازه؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: meys@m
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۵ ق.ظ
سوئیچ از ریاضی به هوش مصنوعی
من چند تا سوال از شما دارم
هدفتون از این گرایش یا رشته چیه؟
چقدر با کاربرد و بازار کاره اون آشنا هستید؟
شما به رشته های مهندسی علاقه دارید یا علوم؟

drink 8 glasses of water a day

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alone0man , meys@m
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ق.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  هدفتون از این گرایش یا رشته چیه؟
راستش من تحقیق در عملیات رو به خاطر بهینه‌سازی و بیشتر بهینه‌سازی هوشمند انتخاب کردم، ولی الان می‌بینم که تنها بحث‌های مدیریتی در این گرایش مطرح هست که از بهینه‌سازی هم کمک گرفتند. تا قبل از اون هم دیدی نسبت به هوش مصنوعی نداشتم تا اینکه یکی از دوستان که ارشد هوش مصنوعی میخوند رو دیدم و بحث بر سر داده‌کاوی شد و سرفصل‌های درسی‌شون -پردازش تکاملی / یادگیری ماشین / شبکه های عصبی / الگوشناسی آماری / هوش مصنوعی پیشرفته- رو بهم گفت و من کم‌کم به این گرایش علاقه پیدا کردم. حالا شاید این تصمیم‌م هم بر اساس وهم باشه و من این نکته رو رد نمیکنم!

(۲۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  چقدر با کاربرد و بازار کاره اون آشنا هستید؟
راستش اصلا آشنایی ندارم، من به شخصه دوست دارم حتی با سطح بهروری کمتر از نظر مادی، زندگی آینده‌م در یک محیط آکادمیک باشه. اینه که بیشتر میخوام در صورت ادامه باز به دانشگاه یا یک موسسه تحقیقاتی برگردم.

(۲۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  شما به رشته های مهندسی علاقه دارید یا علوم؟
واقعیتش برای من وجه تمایز و خاصیت مشخصه‌ی «رشته‌های مهندسی» و «علوم پایه» مشخص نیست. از چه منظری من باید به این سوال پاسخ بدم؟
برای مثال من وقتی کارشناسی ریاضی میخوندم، در درس آنالیز عددی -که فنی‌ها با نام محاسبات عددی اون رو میشناسن- بعد از خوندن یه الگوریتم اون رو تحت وب پیاده‌سازی میکردم. نمیدونم این مثال تونست دید من رو روشن کنه یا نه، ولی من به کار کردن روی داده‌ها با روش‌های ریاضی و یادگیری ماشین -مثلا پردازش اتوماتیک تصویر توسط ماشین- علاقه دارم.
۰
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۵ ق.ظ
از نظره بازاره کاری متاسفانه در بعضی گرایشهای کامپیوتر به قول شما در محیط آکادمیک بیشتر امکان کار داره
رشته هایی مثل معماری سیستمها و هوش و مجموعه علوم متاسفانه در ایران بازار کاری به اون صورت ندارند
منظورم این بود یکی از فرقهای رشتهای علوم با مهندسی اینه رشتهای علوم بیشتر دنبال تولید کردن علم هستند
شما قبل از انجام هر تغییر رشته ایی بیشتر تحقیق کن و صرفا به شنیده ها اعتماد نکن
موفق و پیروز باشید

drink 8 glasses of water a day

۱
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ق.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  از نظره بازاره کاری متاسفانه در بعضی گرایشهای کامپیوتر به قول شما در محیط آکادمیک بیشتر امکان کار داره
رشته هایی مثل معماری سیستمها و هوش و مجموعه علوم متاسفانه در ایران بازار کاری به اون صورت ندارند
منظورم این بود یکی از فرقهای رشتهای علوم با مهندسی اینه رشتهای علوم بیشتر دنبال تولید کردن علم هستند
خب این متاسفانه یک مشکل مهم هست، ولی خب در اولویت‌های من نیست!

(۲۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  شما قبل از انجام هر تغییر رشته ایی بیشتر تحقیق کن و صرفا به شنیده ها اعتماد نکن
هدف من هم از ثبت‌نام در این فروم همین بوده دوست عزیز ؛)

سوالات من رو جواب نمیدین؟ :)
۰
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ب.ظ، توسط sherkat.)
-) بله معقوله .
-) اتفاقا پایه هوش مصنوعی ریاضیه . دروسی مثل پترن پایه آمار و احتمالاتی قوی احتیاج دارند .
کسانی رو میشناسم از ریاضی اومدن هوش مصنوعی .
-) کسانی بودن با حذف چند تا درس روزانه هم قبول شدن . مسلما برای کنکور امسال اگه بخوای شرکت کنی نمیتونی همه دروس رو کامل تسلط پیدا کنی . پیشنهاد من اینه که امسال ۲-۳ تا درس حذف کنی . دروسی مثل معماری ، سیستم عامل ، مدار الکتریکی با توجه به حجم بالا و مربوط نبودن به دروس ارشد هوش توصیه میشه .
باتوجه به اینکه پایه ریاضیتون قویه دروسی مثل ساختمان داده،طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی رو سریعتر یادمی گیرید و دروسی مثل مدار منطقی و نظریه زبانها و ماشینها هم دروس راحتی هستند.
شروعش هم خیلی راحته ، برای ساختمان ، الگوریتم و منطقی منبع خوب زیاده ، تو همین فروم سرچ کن . هوش مصنوعی برای شروع راسل بهترین گزینس تا دید کلی بدست بیاری .نظریه پیترلینز (انتشارات نص) منبع خوبی برای شروعه.

-) طبق کنکور ۹۱ روزانه تا حدود ۵۵۰ و شبانه تا حدود ۶۵۰

موفق باشید .
۱
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۲۳ ب.ظ
ممنونم به خاطر پاسخ‌تون.

آیا من از نظر سازمان سنجش در صورت انصراف از دوره‌ی فعلی، مجاز به شرکت دوباره در کنکور هستم یا یکسال محروم میشم؟ (تا جایی که یادم‌ه توی کنکور کارشناسی اینطور بود.)

و آیا به نظر خودتون، با توجه به اینکه من زمینه‌ی کارشناسی‌م کامپیوتر نیست و اینهمه هم داوطلب کامپیوتر هست، من شانسی برای رتبه‌ی از ۴۰۰ تابا ۵۰۰ دارم؟ ممنون میشم اگه رک بگید، چون یکی از مبناهای تصمیم‌گیری منه.
۰
۰
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۰۴ ق.ظ
RE: سوئیچ از ریاضی به هوش مصنوعی
(۲۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۳ ب.ظ)alone0man نوشته شده توسط:  ممنونم به خاطر پاسخ‌تون.

آیا من از نظر سازمان سنجش در صورت انصراف از دوره‌ی فعلی، مجاز به شرکت دوباره در کنکور هستم یا یکسال محروم میشم؟ (تا جایی که یادم‌ه توی کنکور کارشناسی اینطور بود.)

و آیا به نظر خودتون، با توجه به اینکه من زمینه‌ی کارشناسی‌م کامپیوتر نیست و اینهمه هم داوطلب کامپیوتر هست، من شانسی برای رتبه‌ی از ۴۰۰ تابا ۵۰۰ دارم؟ ممنون میشم اگه رک بگید، چون یکی از مبناهای تصمیم‌گیری منه.

بله قانون ارشد هم مثل کارشناسیه. یکسال محروم میشید
به نظر من باز هم در مورد سرفصل ها و مباحث هوش تحقیق کنید. اگه احساس کردید که واقعا خیلی بیشتر از تحقیق در عملیات راضی تون می کنه ، فکر می کنم ارزشش رو داره که وقت زیادی براش بذارید.
البته نباید فقط به قبولی کنکور فکر کنید چون به خاطر اینکه ریاضی هستید قبولی زیاد سخت نیست. ۴ درس از ۱۲ درس کنکور هوش مصنوعی ، ریاضی هستند. که شما یک مزیت خیلی مهم نسبت به کامپیوتری ها تو این درس ها دارید. از درس های دیگه هم ساختمان داده و طراحی الگوریتم و نظریه زبان ها پایه ریاضی دارند.
در کنار کنکور روی چیزهایی که در هنگام تحصیل در ارشد هوش نیاز دارید هم کار کنید. مثل برنامه نویسی . روی درس هوش مصنوعی هم حساب ویژه باز کنید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , meys@m
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۲ ب.ظ
با سلام .
می خواستم بدونم دانشگاههای سراسری اراک ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات رو دارند؟؟؟ اگه دارن چه گرایشی رو دارن؟؟؟ ممنون از راهنمایی شما
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۰۴ ب.ظ
سلام.
دوستان به نظرتون کسی که بخواد از ریاضی به هوش مصنوعی سوئیچ کنه، با شروع از تیر یا خرداد ۹۳ میتونه جای امید داشته باشه؟
با توجه به زمینه نداشتن در مهندسی کامپیوتر -مهندسی نرم‌افزار و اینا … و نه برنامه‌نویسی و یا ساختمان داده- شما چه منابعی رو برای مطالعه برای آزمون ارشد پیشنهاد میدید؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۵۲۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۶,۰۰۱ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۹۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۲۶ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۴۳ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۷۷ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۷۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۵۸۱ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۵۹ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۲۱۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close