زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حذفیات طراحی الگوریتم کتابه CLRS

ارسال:

mohammad.ardeshiri پرسیده:

سلام
از اونجایی که کتاب clrs خیلی حجیمه و با توجه به تعداد دروس به نظرم رسید تو یه تاپیک همکاری کنیم و حذفیات اونو باهم درمیون بزاریم

فقط یه توجه داشته باشین که : با حدسو گمان موضوعات رو بیان نکنین و اگه بخشی رو میگین که حذفه واقعا یا مستندی داشته باشین یا استاده معتبری گفته باشه ویا ....................
برای شروع
دکتر یوسفی تو کلاسشون گفتن که درخت قرمز مشکی حذف هست و سوالی تا به حال نداشته
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

SnowBlind پاسخ داده:

این سر فصل دانشگاه ماست:
طراحی الگوریتم:
سرفصل مطالب :
یادآوری مطالب مهم در درس ساختمان داده و تکمیل نکات ارائه شده در خصوص : استقرا ریاضی و روشهای بازگشتی – پیچیدگی الگوریتمها و آنالیز آنها – نمادهای . روشهای حل مسأله : در هر روشی تعداد مسأله مهم انتخاب و الگوریتمهای هریک گفته شده و اثبات و آنالیز گردد. روش تقسیم و حل (مسائل: ماکزیمم و مینیمم یک آرایه . ضرب دو عدد n بیتی . روش Strassen در ضرب ماتریسها . تورنمنت بازیها . مرتب کردن بر اساس QuickSort . ) . روش برنامه سازی پویا (مسائل : ضرب ماتریسها – کوله پشتی – مثلث بندی بهینه یک چند ضلعی – طولانی ترین زیرترتیب مشترک – حروفچینی یک پاراگراف) . روش حریصانه (مسائل : مسائل زمانبندی – خرد کردن پول – کد هافمن ) . روشهای مبتنی بر جستجوی کامل و تکنیکهای محدود کردن فضای جستجو – استفاده از درخت بازی و (بازیهای Puzzle , tic-tac-tac ) . روشهای مکاشفه ای برای حل مسائل مشکل (مسأله فروشنده دوره گرد ) . الگوریتمهای گراف شامل : روشهای جستجوی گراف (عمقی و سطحی) . گرافهای بدون جهت (الگوریتمهای Dijkstra – درخت پوشای مینیمال – اجزاء همبند – کاملاً همبند و مسائل دیگر ) . گرافهای جهت دار (الگوریتمهای Floyd ، مرتب کردن Topological اجزا دو همبند و ...) – شبکه های ماکزیم جریان و مسائل مربوطه .

استقرا ریاضی و روشهای بازگشتی – پیچیدگی الگوریتمها و آنالیز آنها ---> فصول ۱ تا ۳
روش تقسیم و حل---> فصل ۴
روش برنامه سازی پویا---> فصل ۱۵
روش حریصانه ----> فصل ۱۶

الگوریتمهای گراف ----> فصول ۲۲ تا ۲۵
شبکه های ماکزیم جریان ---> فصل ۲۶

به نظر من نمیشه هیچ کدام از فصول ۱ تا ۲۶ را نادیده گرفت چون مثلا یه جایی میاد با استفاده از fibonacci heap(فصل ۱۹) الگوریتم dijkstra رو پیاده سازی میکنه و یک زمان اجرای خوب بدست میاره و این خودش میشه یه تست ! یا فکر کنم یه سال از b-tree سوال اومد(که فکر کنم حذف شد)

۰
ارسال:

Soodabezare پاسخ داده:

RE: حذفیات طراحی الگوریتم کتابه CLRS

من دارم کتاب CLRS می خونم الان فصل ۱۱ هستم می خواستم بدونم این که برای همه چی اثبات داره رو لازمه بخونم
آخه خیلی زیاده امیدریاضی و تابع توزیع از اینا استفاده کرده تا اثبات کنه ، ممنون ، بهم بگید چیکار کنم ؟

۰
ارسال:

mohammad.ardeshiri پاسخ داده:

بستگی داره بعضیا رو باید یاد بگیری بعضیا هم خوبه یلد باشی ولی لازم نیست امید ریاضی رو که گفتی باید یاد بگیری برای مسائل میانگین

۰
ارسال:

Soodabezare پاسخ داده:

RE: حذفیات طراحی الگوریتم کتابه CLRS

بچه ها یه چیز دیگه از بخش فصول منتخب یعنی فصل ۲۷ به بعد نباید فصلی رو خوند ، من واسم خیلی مهمه !
یه جا دیدم گفته بود ۳۲ و ۳۴ ، فک کنم باید خوند آخه نظریه NP مهم نیست ؟؟ Huh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۳۵۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۷۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۸۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۵۳ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۵۲۵ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۷۱ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۱۲ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۳,۰۴۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۷۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close