زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تا سنجش هست ؛؛ عدالت نیست... ( ویژه ی دوستان آی تی)

ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ ب.ظ، توسط hesamvazirii.)
سلام دوستان
من رتبم دورقمی شد(۸۹)
ولی امید تک رقمی بودم
امتحانات پارسه اکثرا تک رقمی بودم
دو بار ۲ شدم
یه بار ۴
یه بار ۷
و باقیش هم تقریبا زیر ۳۰
واقعا پارسه مزخرف بود
حیف ِ پول
هیچ کدومشون به درد نمیخورن
نه پارسه نه ماهان نه سنجش نه مدرسان.

میدونم که این مطالب رو باید توی قسمت مربوط به مصاحبه ها میذاشتم ولی از اونجایی که دیدم خیلی بهتر از من هستن و مصاحبه کردن به خودم اجازه ندادم اونجا نظری بدم
به همین دلیل میخوام اینجا هر چی که از این کنکور ِ نابرابر و نامساوی یاد گرفتم در اختیار کسانی که قراره سال ۹۳ و بعد کنکور بدن بذارم.

* کنکور به هیچ عنوان سخت نیست. کنکور فقط و فقط غافل گیریه
یعنی شما کلی واسه ۶ تا سوال معماری برنامه ریزی میکنین(مثلا میگین از این دو تا فصل دو تا سوال میاد اگه بزنیم میشه ۳۳ و کافیه) بعد میرین سر جلسه میبینید واااای شده ۱۲ تا و زمان اضافی هم لحاظ نشده.تازه از اون دو فصل مهم که وقتی ۶ تا سوال بود ۲ تا میومد حالا که شده ۱۲ حتی یه دونه هم نیومده و معماری میشه ۰/۰
به خودت میگی مگه میشه؟؟؟؟؟نه نمیشه . بت حق میدم . با منطق هیچ انسانی سازگار نیست ولی متاسفانه با منطق ِ آقای سنجش سازگاره
پس خواهش میکنم اصلا کار به تعداد سوالات نداشته باشید
مطمئنم سال ۹۳ دوباره تعداد سوالات تغییر میکنه . پس نگید کسی نگفت
این خط -----
این نشون &
مثلا مشترک میشه ۲۵ تا سوال
تخصصی میشه ۱۵ تا
مدیریت میشه ۲۵ تا
معماری میشه ۱۵
شک نکنیییییییییییییییییییییید

** اول یه توضیح کلی در مورد نحوه ی خوندن:
این که شما بخواید واسه هر درس چندتا کتاب رو کامل بخونید نه تنها کار خوبی نیست بلکه نتیجه منفی میده.
بعضی از دروس مثل نرم افزار لازمه ولی نه واسه هر درسی.
البته نه اینکه واسه باقی دروس فقط یه کتاب بخونید . نه
منظورم اینه که واسه باقی دروس یه کتاب رو به عنوان منبع اصلیتون انتخاب کنید و هر فصلی که از این کتاب متوجه نشدید یا اون فصل خیلی مهمه از روی یه کتاب دیگه هم بخونید.
مثلا واسه شبکه فصل TCP/IP رو هم از پارسه بخونید هم گارسیا هم کتاب فراز تا فرود حاج رسولیها(سال ۹۱ و ۹۲ گویا از این کتاب سوال طرح شده).
امسال که بی شک منبع همین بود
یا مثلا واسه لایه شبکه هم پارسه رو بخونید هم تتن بام.
در کل یه کتاب رو درست حسابی و مو بو مو و نکته به نکته بخونید و بفهمید بهتره تا چند تا کتاب رو سرعتی و کلی بخونید.
چون هر کتابی به یه زبونی گفته و وقتی چندتا کتاب میخونید دچار سردرگمی میشید.

*** من از مرداد شروع کردم
خیلی دیر بود
اگه میخواید رتبه عالی بیارید حتما از دهه ی اولِ تیر ماه شروع کنید
من تابستون روزی ۴ ساعت میخوندم(شما بیش از ۵ ساعت بخونید)
از مهر تا آذر روزی ۷ ساعت(شما روزی حداقل ۸ ساعت بخونید)
از دی تا کنکور هم روزی ۱۰ ساعت (شما روزی حداقل ۱۲ ساعت بخونید)
وقت کم نیاوردم ولی الان پشیمونم چرا کم خوندم

**** واسه خودن ِ کتابا به محض اینکه یه فصل از یه درس رو خوندید حتما همون موقع(درست همون موقع نه ۲۴ ساعت یا ۴۸ ساعت بعدش ) تستاش رو بزنید.
توی دور اول تستایی که بلد نبودید رو با یه نقطه ی مشکی کنارش علامت بزنید و ۲۴ ساعت بعدش دوباره حلش کنید.اگه بازم بلد نبودید این تست رو با رنگ قرمز کنارش علامت بذارید .
توی دور دوم(مثلا یه ماه بعد) هم دوباره همه ی تستا رو بزنید.از مشکی ها اونایی که تو این مرحله بلد بودید، علامت مشکیش رو پاک کنید .
توی دور سوم فقط تستای مشکی و قرمز رو بزنید.
توی دور نهایی تستای رنگ قرمز رو فقط بزنید(چون اصلا وقت نمیشه همه ی تستا رو بزنی و نیازی هم نیست دیگه)
از همه ی درسا توی تابستون خلاصه برداری کنید . یه کم سخت و اعصاب خوردیه ولی توی ماه آخر به شدت به کمکتون میاد.مخصوصا دروسی مثل نرم و مدیریت و هوش و پایگاه.
توی دور اول و دوم کامل کتابو بخونید.
توی دور سوم و نهایی فقط خلاصه هاتون رو بخونید.

**** و اما در پایان باید بگم کنکور امسال بی حساب و کتاب و افتضاح بود
ولی هیچ دلیلی نداره سال دیگه هم همین طور باشه وامیدوارم خوب بشه که فکر میکنم بهتر بشه
پس بدون استرس از هر موقع که شد شروع کنید و ایشالا شما سال دیگه جز ۱۰۰ نفر برتر ارشد آی تی باشید
در ضمن لیست کتابایی که خوندم و توی این چند وقت فهمیدم منابع ِ امسال بودن و خوندشون ضروریه هم میذارم
امیدورام به دردتون بخوره
از مدیریت مانشت هم تشکر میکنم
توی این یک سالی که عضو بودم خیلی چیزا یاد گرفتم
و توی بهبود عملکردم نقش اساسی داشتن
اینم لیست کتابام :
@ گسسته :
من گسسته کتاب مقسمی رو خوندم و خیلی راضی بودم
واسه بعضی از فصل ها مثل درخت و گراف و تابع مولد حتما کتاب مرجع(گریمالدی) رو بخونید.
@ نرم افزار :
کتاب مرجع ( پرسمن ورژن اخر) + کتاب پارسه + ارشد سپاهان + پوران(حتما حتما پوران رو بخونید)
@ طراحی :
منبع اصلیت ارشد سپاهان باشه.واقعا عالیه.مخصوصا فصل گراف (توی هیچ کتابی به اندازه این کتاب خوب گفته نشده)، +مقسمی(واسه تست) + کتاب دکتر قدسی(چون دکتر قدسی چندین ساله طراح سوالن این کتاب رو حتما بخونید)
@ ساختمان داده:
فقط و فقط کتاب پارسه(بهترین منبع موجود همین کتابه)
واسه تست هم کتاب مقسمی
@ شبکه :
منبع اصلیت پارسه باشه
ولی واسه tcp/ip حتما کتاب گارسیا و کتاب حاج رسولی ها(فراز تا فرود) رو بخونید
واسه لایه شبکه هم کتاب تنن بام
اگه وقت کردی کتاب فراز تا فرود ِ حاج رسولی ها رو کامل بخون.خیلی عالیه( امسال که یقینا منبع بود . ۹۰ و ۹۱ هم جز منابع بود)
@ پایگاه :
مقسمی + ارشد سپاهان(فصل آموزش sql رو حتما از این کتاب بخونید)
@ هوش :
منبع اصلیت راهیان ارشد(بهترین و کاملترین منبعه). راسل هم اگه وقت کردید بخونید
@ سیستم:
فقط و فقط کتاب پارسه
اگه خیلی مشکل داشتید استالینگز یا سیلبر شاتس(سیلبر در اولویته)رو هم بخونید
@ زبان :
۵۰۴ + GRE
@ مدیریت :
کتاب تئوری مدیریت ترجمه ی "اعرابی" و دو نفر دیگه( :دی اسماشون یادم نیست) . عالیه(حتما ازش خلاصه برداری کنید)
پارسه رو هم برخی از فصلای مهم( مثل رهبری - سازماندهی - مدیریت منابع انسانی و ..) رو حتما بخونید. (حتما ازش خلاصه برداری کنید)
@ معماری :
پارسه (کتاب جدیدش) + پوران
------------------------------------------------------------------
ویرایش :
از بحث در مورد درس نرم افزار با دوستان این نتیجه رو میگیرم که بنده در مورد این درس اشتباه کردم( واقعا از همگی معذرت خواهی میکنم)
انگار همون کتاب پارسه "یا" پرسمن کافیه و من امسال بیهوده ۴ تا کتاب خوندم
امیدوارم دوستانی که سال بعد کنکور دارن با خوندن یکی از این دو کتاب نتیجه ی دلخواه رو بگیرن

این نیز بگذرد
۲۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , سجاد۶۷ , shahram_sis , shima_24 , saeedehs , H3NGAM3H , lotus , nina69 , Mehman , Mänu , nazibahar , Engineer , just4it , 2000com , mahinjoon , Amir V , mortez28 , mohammadali1990 , zarei1991 , mim_golden , Behzad TP , user22 , siloi , friends , roshan , reyhaneh64 , cs03 , n268 , pershang , atefe1446
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۰۵ ب.ظ
اینجا محل طرح سوال در مورد منابع نیست .حذف میشوند.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۱
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۰۹ ب.ظ
اینجا انتقاد از سنجشه ، محل بحث راجع به منابعه. بهر حال چون آشفته بازاره بسته میشه.
اقای وزیری اگه توضیحی دارند خصوصی بگویند تا ابهام من برطرف بشه و اگه لازمه باز بشه.
در مانشت روی تطابق عنوان و محتوا بشدت حساسیم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲
۲

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۰۱ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۷۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۸۵۷ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۴,۹۹۹ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۰۷ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
Smile چطور امکان قبولی در رشته رایانش امن هست؟ نوشتن ۲ ۳,۹۸۷ ۰۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: نوشتن
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۷۸ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  شرکت در آزمون دکتری در دو رشته همزمان امکانپذیر هست؟ saharomidi ۳ ۵,۴۵۵ ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: saharomidi
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۱۱ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تکنولوژی و مزایای تین کلاینت maral00 ۰ ۱,۷۵۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: maral00

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close