زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سال ۹۰ سوال ۵۹ نظریه

ارسال:

hamidj پرسیده:

سال ۹۰ سوال ۵۹ نظریه

گزینه ۲ درسته اما اگر در گزینه ۴ w تنها رشته هایی باشه که این dfa قبولش کنه از گزینه ۲ کامل‌تر و محدود تره و جواب باید ۴ باشه
ولی اگر w شامل رشته هایی غیر از رشته هایی که این dfa تولید میکنه باشه جواب کاملا ناقص هست که باید این سوال حذف بشه. طراح سوال باید حتما ذکر میکرد که w جزء زبان تولید شده هست یا نه

لطفا نظرتون رو بگید Huh
fatemeh69، در تاریخ ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۲۶ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

صورت سوال قرار داده شد

فایل‌(های) پیوست شده

۱
ارسال:

موج پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

صبح بخیر جانم
این سوال که قبلا روش بحث شد تنها ایرادی که میشه بهش گرفت شکل مزخرف ترسیم شده است
اینطور نگاه کن که تمام رشته هایی که شامل حداقل یه زیر رشته ab یا ba هستند توسط شکل تولید میشن از طرفی نمیشه رشته ای رو با شکل تولید کرد که شامل حداقل یه زیر رشته ab یا ba نباشه

۱
ارسال:

امیدوار پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

دوست عزیز گزینه چهار رشته هایی رو میپذیره که ماشین نمیتونه اونو بپذیره مثلا رشته های مثل aa یا bbb یا خیلی چیزای دیگه..بعدشم دو زبان در صورتی معادل هستند که مجموعه رشته های یکسانی رو بپذیره نه یکی بیشتر و نه یکی کمتر...

ارسال:

hamidj پاسخ داده:

RE: اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۴۵ ب.ظ)امیدوار نوشته شده توسط:  دوست عزیز گزینه چهار رشته هایی رو میپذیره که ماشین نمیتونه اونو بپذیره مثلا رشته های مثل aa یا bbb یا خیلی چیزای دیگه..بعدشم دو زبان در صورتی معادل هستند که مجموعه رشته های یکسانی رو بپذیره نه یکی بیشتر و نه یکی کمتر...

شما به عبارت های من نگاه بندازید و یه نگاه هم به جواب خودتون میفهمید... شاید منظورمو بد متوجه شدید... یا گزینه رو دقیق یادتون نیست
اون عبارتی رو که من نوشتم شامل تمام رشته هایی هست که اون dfa قبول میکنه نه یکی کمتر نه یکی بیشتر !
در ضمن مثل سوال w و not w هم جای a و b‌ها در عبارتی که داده شده عوض کردم‌! خود گزینه گفته
از آنجایی که جواب نگفته عضو هست یا نه این مشکل سوال هست ... شما چطور میگید عضو هست یا نه !!! پیش فرض داره!!! خداییش استاندارد نیست شاید یکی ندونه پیش فرض داره یا نه !

w= aa*bb*a
not w = bb*aa*b
w (a+b)* + not w (a+b)* inam j akhar
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

hamidj پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

ای بابا هر کسی که سواد نظریه هم نداره حرفای شما رو میدونه ... من که نمیگم ۲ غلطه و درسته اما یه نگاه به اون سوال کن که اگه w رشته ای باشه که همون dfa قبولش میکنه تو کدوم گزینه میزنی... اصلا بگو اون گزینه مشکلش چیه اگر w رشته ای از ماشین ما باشه؟

ارسال:

موج پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۳۵ ق.ظ)hamidj نوشته شده توسط:  ای بابا هر کسی که سواد نظریه هم نداره حرفای شما رو میدونه ... من که نمیگم ۲ غلطه و درسته اما یه نگاه به اون سوال کن که اگه w رشته ای باشه که همون dfa قبولش میکنه تو کدوم گزینه میزنی... اصلا بگو اون گزینه مشکلش چیه اگر w رشته ای از ماشین ما باشه؟

اگه w رو لاندا (رشته تهی) بگیری
از یکی از a اجتماع b استار هم میتونی رشته ای به فرم aaa رو بگیری واز a اجتماع b استار دیگه رشته لاندا یا تهی پس نهایتا رشته تولید میشه aaa
آیا این رشته توسط شکل تولید میشه؟

۰
ارسال:

hamidj پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

بزار واضح‌تر بگم
من گفتم w جز رشته باشه , لاندا نمیگیره !! اینم عبارتش
w= aa*bb*a
not w = bb*aa*b

خدایش این کامل تره یا جواب ۲ ... جای a و b‌ها هم عوض کردم... من با ۲ مشکلی ندارم اما جواب کامل‌تر توی گزینه‌ها هست به فرض هم w رشته ای جز ماشین نباشه گزینه ۴ ایهام داره باید حذف شه سوال

ارسال:

موج پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۳۹ ق.ظ)hamidj نوشته شده توسط:  بزار واضح‌تر بگم
من گفتم w جز رشته باشه , لاندا نمیگیره !! اینم عبارتش
w= bb*aa*b(a+b)*

Not w = aa*bb*a (a+b)*

خدایش این کامل تره یا جواب ۲

شما چطور بر چه اساس w رو رشته ای از ماشین میگیری
w میتونه رشته ای دلخواه باشه مگر اینکه در صورت سوال ذکر میشد عضو ماشین که نشده

۰
ارسال:

hamidj پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

ببخشید پاسخ بالا رو ویرایش کردم
خیلی واضخ هست دیگه به همون دلیلی که شما دلخواه میگیرن !!!!! مشکل من همینه دیگه
طراح سوال باید ذکر میکرد که هست یا نه آخه کاملا میتونه گزینه رو عوض کنه ...

ارسال: #۱۰

موج پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۷ ق.ظ)hamidj نوشته شده توسط:  ببخشید پاسخ بالا رو ویرایش کردم
خیلی واضخ هست دیگه به همون دلیلی که شما دلخواه میگیرن !!!!! مشکل من همینه دیگه

خب پس نهایتش
به نظر من نمیشه ما از خودمون قانونی رو استنباط کنیم
که مثلا همیشه w عضو ماشین هست مگر اینکه سندی بر اون باشه یا فرض طراح باشه اتفاقا یکی از تستای آزمون امسال پارسه آزمون جامع اولش
در همین مورد بود که نوشته بود اگه ماشین تورینگ فلان روی رشته w متوقف نشود....
بعد در جواب نوشته بود از آنجا که ذکر نشده که w عضو ماشین هست ...
پس ما بدون ذکر طراح نمیتونیم رشته رو عضو ماشین بگیریمExclamation

۰
ارسال: #۱۱

hamidj پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

خدایش این طراح های سوال شورشو در اوردن... بلد نیستن سوال علمی بدن میان آدمو میپیچونن ...
به هر حال من اینو به سنجش میل کردم شاید هم به دکتر قدسی میل کنم

سوال دارای مفاهیم متعدد است
گزینه ۲ صحیح است اما
میتواند گزینه ۴ کامل‌تر باشه اگر فرض کنید رشته w رشته ای باشه که ماشین ما قبول کنه از گزینه ۲ هم کاملتر و محدود‌تر هست که عبارت آن را به صورت زیر میتوان نوشت که جای a و b عوض شده در رشته w و not w

w= aa*bb*a
not w = bb*aa*b

ذکر کردن اینکه w رشته دلخواه است یا خیر بسیار مهم است به قدری که میتوان گزینه‌ها رو تغییر داد اما متاسفانه ذکر نشده و جواب ایهام داره

۰
ارسال: #۱۲

امیدوار پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

ببینید شما قبول دارید که عبارت گزینه ۴‌، رشته‌ی aa رو میپذیره‌، اگه قبول دارید dfa نمیتونه این رشته رو بپذیره خوب این یه مثال نقضه .اون بخش توضیحاتتون که فرمودید جواب نگفته عضو هست یا نه این مشکل سوال هست.. متوجه نشدم

ارسال: #۱۳

hamidj پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۱۳ ب.ظ)امیدوار نوشته شده توسط:  ببینید شما قبول دارید که عبارت گزینه ۴‌، رشته‌ی aa رو میپذیره‌، اگه قبول دارید dfa نمیتونه این رشته رو بپذیره خوب این یه مثال نقضه .اون بخش توضیحاتتون که فرمودید جواب نگفته عضو هست یا نه این مشکل سوال هست.. متوجه نشدم

من گزینه ۴ دفترچه A رو میگما‌! aa رو نمیپذیره من که عبارتشو نوشتم...
w رشته ای باشه که ماشین قبولش کنه یا نه منظورم اینه که میتونه رشته ای دلخواه باشه مثلا لاندا یا هر چیزی یا نه فقط رشته ای که ماشین مورد نظر قبولش میکنه که اگه اینجوری فرض کنیم ... درستر هست و عبارت‌ها رو نوشتم... لطفا چکش کن

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۱۴

امیدوار پاسخ داده:

من هم منظورم همین گزینه ای که شما میگید خوب اینکه aa رو میپذیره من این فرمت رو تا حالا ندیدم فکر کنم [tex]w\left( a b \right )^{*}[/tex] منظورش عبارته [tex]( a b )^{*}[/tex] باشه

ارسال: #۱۵

hamidj پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۴۸ ب.ظ)امیدوار نوشته شده توسط:  من هم منظورم همین گزینه ای که شما میگید خوب اینکه aa رو میپذیره من این فرمت رو تا حالا ندیدم فکر کنم [tex]w\left( a b \right )^{*}[/tex] منظورش عبارته [tex]( a b )^{*}[/tex] باشه

جان !!: دی نفهمیدم چی گفتی Big Grin
فکر نکنم منظورش این باشه... یعنی خیلی تابلو هست که منظورش این نیست

۰
ارسال: #۱۶

موج پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

این سوال کاملا درسته این که w یه رشته آزاد هست سند و پیش فرض نمیخاد جان من
ما یه رشته آزاد میگیریم گاهی اوقات عضو ماشین و گاهی اوقات خارج از ماشین
شما که میگی عضو ماشین هست باید سند داشته باشی
به نظرم کم توی این درس تست زدی و الا منی که از تابستون سال ۸۸ این درس رو شروع کردم ارشدی خوندن مثل روز سوال برام واضحه
فقط گفتم مشکلش شکلشه که باید حالت ۵ رو کمی واضح‌تر به عنوان حالت نهایی میکشید که اینم با توجه به گزینه‌ها قابل تفسیر است

در ضمن یه جور دیگه هم میشه گفت
شما بگو یا حرف منه یا حرف شما یعنی یا به قول من رشته آزاد هست یا به قول شماw رشته عضو است خب همین باعث میشه که این گزینه دچار شک بشه
پس نگاه میکنیم ببینیم آیا گزینه دیگه ای پیدا میشه که بتونیم بدون شک انتخابش کنیم اگر باشه جواب اون رو میزنیم اگه نباشه همین چهار رو
که گزینه‌ی دو رو میشه بدون شک انتخاب کرد

دیگه ازین واضح‌تر نمیتونم بگم
به نظرم منطقیه که آدم یه سری سوالات اشتباهشو بپذیره من هم میتونستم ۱۵ تا تاپیک بزنم برای همه غلطام خب ولی وقتی ج‌ها بچه‌ها رو میددم و استدلال هاشون رو میفهمیدم حق با اوناست
بدرود

۰
ارسال: #۱۷

hamidj پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

ممنون... راستش من دارم تلاش میکنم که رتبه ۱ رقمی بیارم .... راستش شما میگید گزینه بدون شک!!! اما گزینه کاملتر چی ؟! راستش این مشکل نه تنها من بلکه بعضی از دوستانم که واقعا نظریه دان هستند رو داشتن.... این مشکل به خاطر زیاد دونستن هست نه ندونستن !!!!!
(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۵:۰۳ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  به نظرم منطقیه که آدم یه سری سوالات اشتباهشو بپذیره من هم میتونستم ۱۵ تا تاپیک بزنم برای همه غلطام خب ولی وقتی ج‌ها بچه‌ها رو میددم و استدلال هاشون رو میفهمیدم حق با اوناست
بدرود

ممنون... راستش من دارم تلاش میکنم که رتبه ۱ رقمی بیارم .... راستش شما میگید گزینه بدون شک!!! اما گزینه کاملتر چی ؟! راستش این مشکل نه تنها من بلکه بعضی از دوستانم که واقعا نظریه دان هستند رو داشتن.... این مشکل به خاطر زیاد دونستن هست نه ندونستن !!!!!

و ۲۲ تا مشترک زدم که فقط ۳تاش مشکل داشته
۱/ سوال ۵۲ ساختمان که گزینه صحیح وجود نداره من خودم نزدم اما گفتم به شما هم بگم که دیگران الکی جلو نزنن
۲/ سوال ۵۴ گزینه صحیح تابلو هست ۲ میشه
۳/ همین سوال

۱۵ تا !!!!! Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinTongue
۱ دونه هم توی تخصصی

۰
ارسال: #۱۸

موج پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

من آخرین باریه که مینویسم
اگه به شما بگن یه ماشین رسم کن که تمامی رشته هاش شامل حداقل یه زیر رشته abو ba باشه و به قول خودت نظریه دان باشی قطعا همین شکلو رسم میکنی
یعنی عبارت گزینه ۲ و ماشین شکل سوال دقیقا معادلند
میتونی از هر استاد نظریه ای که داری بپرسی
به قول خودت شاید بس که زیاد خوندی اینجوری شده

ارسال: #۱۹

hamidj پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۵:۲۷ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  من آخرین باریه که مینویسم
اگه به شما بگن یه ماشین رسم کن که تمامی رشته هاش شامل حداقل یه زیر رشته abو ba باشه و به قول خودت نظریه دان باشی قطعا همین شکلو رسم میکنی
یعنی عبارت گزینه ۲ و ماشین شکل سوال دقیقا معادلند

راستی یه اشتباه بسیار بزرگ توی حرفاته اینم بخونی بد نیست!
یعنی عبارت گزینه ۲ و ماشین شکل سوال دقیقا معادلند که معادل نیستند عزیز جان ... آخه ماشین زیر رشته های aa و bb هم میگیرن... اگر به من بگن رسم کن من همینو رسم میکنم اما دور های تمامی گره‌ها رو پاک میکنم جز آخری تا معادل بشن Exclamation
اما از اونجایی که این ماشین حداقل زیر رشته لازمش ab و با ba هست گزینه درسته
درصد های من
مشترک ۲۲ تا زدم که ۳ تا مشکل دارم ... نمیدونم چی بشه
نرم افزار ۱۲ زدم که بازم یکیش مشکل دارم توی الگوریتم و انوم سوال ۳۳ هست که مطرح کردم مابقی از نظره من درسته
۶ سوال الگوریتم هوش هم زدم که ۵ تاش درسته جز یکی که قبول دارم اشتباه هست که واسم اصلا مهم نیست هوش!

گره آخری یه کوچولو ۲ خطی شده بود... قبول دارم... واضح نبود شما میتونید اعتراضتون رو بگید که شکل واضح نبود .... قطعا رسیدگی میکنن

۰
ارسال: #۲۰

hamidj پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

اره اون که شکی توش نیست ... عبارت منم شکی توش نیست ... فقط مسئله رشته جز ماشین هست یا نه ... اینه... به جانه خودم این سوالو بزارن جلو پیتر لینز همینو اول میپرسه... این پیش فرض‌ها توی کنکور های در پیت ایران اومده !!!
بازم ممنون

۰
ارسال: #۲۱

امیدوار پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

آقا hamidj میشه بفرمایید چه گرایشی شرکت کردی درصداتو بگی

۰
ارسال: #۲۲

yass147 پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۹ نظریه

شما از کجا فهمیدید که حالت نهایی فقط q5 ؟ تو رو خدا یه نگاهی به q4 هم بندازید اونم چند بار دایرش رسم شده عین q5 ... من q4 هم سر جلسه نهایی گرفتم. یعنی هیچ کس به این طرز سوال دادن و با دست کشیدن این dfa اعتراض نداره؟ خداییش قضاوت کنید...
q2 و q4 خیلی پر‌تر از سه تای اولی رسم شدن. که من هر دو رو نهایی گرفتم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۶۵ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۵۷۳ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست فیلم نکته تست نظریه دکتر کارگهی juyaye danesh ۰ ۱,۸۰۴ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: juyaye danesh
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۵۸۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۵۳۵ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  نظریه اطلاعات و سیستم کدینگ hosein92 ۰ ۱,۹۵۶ ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hosein92
Wink دانلود نظریه زبانهای پیتر لینز ویرایش ۵ + حل armin.sheikh ۵ ۱۱,۳۵۷ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۰۹۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  درخواست ویدئو کلیپ های نظریه زبانها و ماشینها sajaddandy ۱۰ ۱۳,۵۲۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msedigh
  نظریه الگوریتم پیشرفته f.ardashirnyia@gmail.com ۰ ۳,۵۲۳ ۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: f.ardashirnyia@gmail.com

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close