زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست کمک فراوان به یک تازه کار ns

ارسال:
۲۱ فروردین ۱۳۹۲, ۰۵:۰۴ ب.ظ
Shocked درخواست کمک فراوان به یک تازه کار ns
سلام دوستان
قبل از سوال واقعا ممنونم ازتون به خاطر اینکه هر وقت سوال داشتم جواب دادید. قبل این تو نصب ns2 با vmware سوال داشتم که جوابمو گرفتم. حالا می خوام شبیه سازیو شروع کنم ولی چون تازه کارم دو ، سه هفته ای هست که با ns سر و کله می زنم ولی به جایی نرسیدم. راستش اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم. البته کلی سعی کردم تا به این سوالا رسیدم BlushConfusedسوالام اینا هستن: (شرمنده احتمالا سوالم خیلی ضایعست ولی خب چکار کنم هیچی نمیدونم از ns، منم میخوام خودم یاد بگیرمو پروژمو خودم بنویسم و جایی برای کمک به جز مانشت ندارم Angel)
۱- برای شروع من اصلا نمی دونم ،باید برم تو محیط nam نود و لینکاشو تعریف کنم یا با ترمینال کد نویسی کنم؟
۲- من اول رفتم nam رو اجرا کردم چندتا نود و لینک های بینشون و agent , traffic surce رو مشخص کردم ولی وقتی run میکنم و میره تو صفحه اجرایی حالت انیمیشن پیدا نمیکنه . چکار باید بکنم؟
۳- بعد سعی کردم از چندتا برنامه آماده که از تو اینترنت پیدا کردم کمک بگیرم و اونارو تو محیط ترمینال نوشتم ولی وقتی بعضی کدهارو وارد می کنم اجرا نمی شه و خطا میده و میگه همچین چیزی رو نمیشناسه تو سایتای خارجی گشتم و فهمیدم خیلیا این مشکلو دارن ولی روش حل مشکلو درست توضیح نداده بودن حالا من موندم ns من خوب نصب نشده یا چیه مشکل؟ مثلا وقتی یه جاهایی میخوام رنگ رو تعریف کنم همچین خطایی میده :
$ns color 1 Blue
color: command not found
گفتم شاید به خاطر علامت $ هست چون دوتا پشت سرهم میفته ،حذفش کردم اینجوری شذ:
couldn't read file "color": no such file or directory
یا با این کد همچین خطایی میده
$ns trace-all
trace-all: command not found
لطفا کمک کنید ، خیلی سرچ کردم ولی به جایی نرسیدم. HuhConfusedConfused:
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۲ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۵۷ ب.ظ
دوستان خواهشا اگه بلدید که مطمئنا اکثرتون با ns بیشتر از من کار کردید جواب بدید من کارم خیلی لنگه . یه کوچولوام راهنمایی کنید،من دنبالشو خودم میگیرم.
ممنونتون میشم...
۰
۰
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۱۰ ق.ظ
ببینید اصلا" ربطی به این نداره که برید تو محیط nam
شما باید توی فایل .tcl تغییراتتون رو انجان بدین
مثلا" برای اجرای محیط nam توی فایل tcl باید بنویسین
se[nf open out.nam w] v
ns namtrace-all $nf$
و توی پروسه finish باید بنویسی
&exec nam out.nam

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
۰
۰
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ب.ظ
RE: درخواست کمک فراوان به یک تازه کار ns
من هم مثل شما تازه کارم. ولی با ان اس کار نمیکنم. ولی یکسری پی دی اف فارسی پیوست می کنم امیدوارم به دردتون بخوره.
موفق باشید.

فایل‌(های) پیوست شده
ns2 jalalat.pdf
اندازه فایل: ۶۲۵/۰۸ KB
ns2_farzad.pdf
اندازه فایل: ۹۴۲/۴۱ KB
NS2-Persian.pdf
اندازه فایل: ۹۹۳/۷۷ KB

Three sentences for getting success
  • Know more than other
  • Work more than other
  • Expect less than other

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rainy , عاصفه
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۲۰ ب.ظ، توسط rainy.)
خیلی خیلی ممنون که جواب دادید. این کدهایی که گفتین رو نوشتم ولی مشکل اینجاست که انگار ns من خوب نصب نشده . برای ساده ترین دستورات خطا میده و نمشناستشون برای مثال همین namtrace-all رو نمیشناسه و همچین پیغامی میده
couldn't read file "namtrace-all": no such file or directory
دیگه کلافه شدم. تو رو خدا یکی به دادم برسه. مشکل از کجاس؟ چکار باید بکنم؟Sad(((((((((((((

(۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ب.ظ)mar_zieh نوشته شده توسط:  من هم مثل شما تازه کارم. ولی با ان اس کار نمیکنم. ولی یکسری پی دی اف فارسی پیوست می کنم امیدوارم به دردتون بخوره.
موفق باشید.

ممنون به خاطر فایلای ارسالیتون ، اولیه رو نداشتم خیلی خوبه .
ولی ظاهرا من از ریشه مشکل دارم با ns، هر کدوم از مثالهایی که تو این فایلم هستم، مینویسم خطا میده. کلی درس دیگه ام دارم این nsام فقط وقت میگیره و جلو نمیره.من هنوز اول کار موندم چه برسه به شبیه سازی!!!!SadSadConfused
بابا یعنی هیچکس همچین خطاهاییو ندیده تا حالا؟؟ConfusedConfusedConfusedConfused
۰
۰
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ ب.ظ
(۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ب.ظ)rainy نوشته شده توسط:  خیلی خیلی ممنون که جواب دادید. این کدهایی که گفتین رو نوشتم ولی مشکل اینجاست که انگار ns من خوب نصب نشده . برای ساده ترین دستورات خطا میده و نمشناستشون برای مثال همین namtrace-all رو نمیشناسه و همچین پیغامی میده
couldn't read file "namtrace-all": no such file or directory
دیگه کلافه شدم. تو رو خدا یکی به دادم برسه. مشکل از کجاس؟ چکار باید بکنم؟Sad(((((((((((((

(۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ب.ظ)mar_zieh نوشته شده توسط:  من هم مثل شما تازه کارم. ولی با ان اس کار نمیکنم. ولی یکسری پی دی اف فارسی پیوست می کنم امیدوارم به دردتون بخوره.
موفق باشید.

ممنون به خاطر فایلای ارسالیتون ، اولیه رو نداشتم خیلی خوبه .
ولی ظاهرا من از ریشه مشکل دارم با ns، هر کدوم از مثالهایی که تو این فایلم هستم، مینویسم خطا میده. کلی درس دیگه ام دارم این nsام فقط وقت میگیره و جلو نمیره.من هنوز اول کار موندم چه برسه به شبیه سازی!!!!SadSadConfused
بابا یعنی هیچکس همچین خطاهاییو ندیده تا حالا؟؟ConfusedConfusedConfusedConfused

میگن بهترین مرجع ان اس، کتاب ekram hosein ns2 simulation است.
سعی کنید این کتاب را گیر بیارید. چرا شبیه ساز ان اس را انتخاب کردید. اجباری بود؟

• Know more than other
  • Work more than other
  • Expect less than other

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۲, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ۰۳:۳۰ ب.ظ، توسط rainy.)
من باید از qualnet استفاده میکردم که نشد یعنی برنامه نصبشو پیدا نکردم. مجبور شدم از ns استفاده کنم. شما از چه شبیه سازی استفاده میکنید و برای چه زمینه ای از شبکه؟
۰
۰
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ ب.ظ
(۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ۰۳:۲۹ ب.ظ)rainy نوشته شده توسط:  من باید از qualnet استفاده میکردم که نشد یعنی برنامه نصبشو پیدا نکردم. مجبور شدم از ns استفاده کنم. شما از چه شبیه سازی استفاده میکنید و برای چه زمینه ای از شبکه؟

پس اگه اجباری نیست توصیه میکنم یه شبیه ساز راحت را انتخاب کنید.مثل آپنت، آمنت و .... من از آپنت استفاده می کنم. پروژه من روی کنترل ازدحام در شبکه است. شما روی چه بحثی از شبکه می خواهید کار کنید؟

• Know more than other
  • Work more than other
  • Expect less than other

۰
۰
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ ق.ظ
من روی مسیریابی مبتنی بر qos یا کیفیت سرویس کار میکنم. یعنی آپنت واقعا آسونتره؟ نصبش چی؟ مثل ns ، هفت خوان رستمه؟ یه توضیحی میدین لطفا؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۳:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۳:۵۰ ب.ظ، توسط ۱-۱.)
(۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ)rainy نوشته شده توسط:  سلام دوستان
قبل از سوال واقعا ممنونم ازتون به خاطر اینکه هر وقت سوال داشتم جواب دادید. قبل این تو نصب ns2 با vmware سوال داشتم که جوابمو گرفتم. حالا می خوام شبیه سازیو شروع کنم ولی چون تازه کارم دو ، سه هفته ای هست که با ns سر و کله می زنم ولی به جایی نرسیدم. راستش اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم. البته کلی سعی کردم تا به این سوالا رسیدم BlushConfusedسوالام اینا هستن: (شرمنده احتمالا سوالم خیلی ضایعست ولی خب چکار کنم هیچی نمیدونم از ns، منم میخوام خودم یاد بگیرمو پروژمو خودم بنویسم و جایی برای کمک به جز مانشت ندارم Angel)
۱- برای شروع من اصلا نمی دونم ،باید برم تو محیط nam نود و لینکاشو تعریف کنم یا با ترمینال کد نویسی کنم؟
۲- من اول رفتم nam رو اجرا کردم چندتا نود و لینک های بینشون و agent , traffic surce رو مشخص کردم ولی وقتی run میکنم و میره تو صفحه اجرایی حالت انیمیشن پیدا نمیکنه . چکار باید بکنم؟
۳- بعد سعی کردم از چندتا برنامه آماده که از تو اینترنت پیدا کردم کمک بگیرم و اونارو تو محیط ترمینال نوشتم ولی وقتی بعضی کدهارو وارد می کنم اجرا نمی شه و خطا میده و میگه همچین چیزی رو نمیشناسه تو سایتای خارجی گشتم و فهمیدم خیلیا این مشکلو دارن ولی روش حل مشکلو درست توضیح نداده بودن حالا من موندم ns من خوب نصب نشده یا چیه مشکل؟ مثلا وقتی یه جاهایی میخوام رنگ رو تعریف کنم همچین خطایی میده :
$ns color 1 Blue
color: command not found
گفتم شاید به خاطر علامت $ هست چون دوتا پشت سرهم میفته ،حذفش کردم اینجوری شذ:
couldn't read file "color": no such file or directory
یا با این کد همچین خطایی میده
$ns trace-all
trace-all: command not found
لطفا کمک کنید ، خیلی سرچ کردم ولی به جایی نرسیدم. HuhConfusedConfused:
سلام
برای سوالاتون: اول شما می خواید ns2 رو تو linux بنویسید یا xp . اگر داخل xp می نویسید می تونم تا حدودی کمکتون کنم و سوالاتتونو بپرسید تا جایی که بلد باشم کمکتون می کنم.
اگر داخل xp مینویسید.
۱- اول باید فایل ns2-allinone-2.30 (منظور از ۲/۳۰ ورژن شبیه ساز هست حالا ممکنه ۲/۳۱ باشه یا هرچیز دیگه ای...)رو از اینترنت دانلود کنید و بعد برنامه cygwin رو از اینترنت دانلود کنید.
۲- برنامه ای که بخاید با ns2 اجرا بشه باید داخل نودپت بنویسید و با پسوند tcl ذخیرش کنید. ۲ تا فایل براتون میزارم. سوالی داشتید در خدمتم.

فایل‌(های) پیوست شده
manvaputra_ns2_01.pdf
اندازه فایل: ۲/۵۱ MB
nsInstallation.pdf
اندازه فایل: ۱/۸۲ MB
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: M*Gh
ارسال: #۱۱
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۵۷ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۳:۴۸ ب.ظ)۱-۱ نوشته شده توسط:  سلام
برای سوالاتون: اول شما می خواید ns2 رو تو linux بنویسید یا xp . اگر داخل xp می نویسید می تونم تا حدودی کمکتون کنم و سوالاتتونو بپرسید تا جایی که بلد باشم کمکتون می کنم.
اگر داخل xp مینویسید.
۱- اول باید فایل ns2-allinone-2.30 (منظور از ۲/۳۰ ورژن شبیه ساز هست حالا ممکنه ۲/۳۱ باشه یا هرچیز دیگه ای...)رو از اینترنت دانلود کنید و بعد برنامه cygwin رو از اینترنت دانلود کنید.
۲- برنامه ای که بخاید با ns2 اجرا بشه باید داخل نودپت بنویسید و با پسوند tcl ذخیرش کنید. ۲ تا فایل براتون میزارم. سوالی داشتید در خدمتم.

دوست عزیز خیلی خوشحالم که جواب دادید. ممنون
من ns2.35 رو روی آبونتوی ۱۱ نصب کردم. البته اول سعی کردم روی cygwin بزنم که نشد. ظاهرا هر نسخه از ns رو دقیقا باید برای روی یه نسخه خاص از cygwin نصب کرد. منم هر دفعه یه نسخه از یکیشونو دانلود کردم نسخه ی سازگار با اونیکی پیدا نشد این بود که خسته شدمو بیخیال cygwin شدم. مگه اینکه شما یه لینک مطمئن که موقع نصب اشکال ایجاد نکنه داشته باشید.Tongue
و اما اینکه گفتید فایل رو باید با پسوند .tcl ذخیره کنم خیلی به من کمک میکنه. چون اصلا به ذهنم نرسیده بود میشه همچین کاری کرد. فعلا فایلاتون رو نگا میکنم .اگه لینک cygwin و ns داشتید ممنون میشم بزارید برا دانلود. من دوباره حتما ازتون سوال خواهم داشت.Blush
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۰۶ ب.ظ، توسط ۱-۱.)
اینی که میگید باید روی نسخه خاصی نصب بشه رو من توجهی بهش نکردم و نصب کردم رو سیستمم و اولین باری هست که می شنوم.متاسفانه لینکشو ندارم اما من از همین لینکی که داخل pdf خارجی هست برنامه cygwin رو دانلود کردم و برنامه ns2 که نصب کردم نسخه ۲/۳۰ بود.
نحوه نوشتن برنامه ها با پسوند tcl تو xp و آبونتا فرق می کنه وتوجه داشته باشید مثال هایی که داخل اینترنت هست بیشتر (اون ۳ فایل قبلی که یکی از دوستان گذاشتن) داخل xp نوشته شده. نصب ns2 کلا مشکل و بد قلق هست .
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ق.ظ)rainy نوشته شده توسط:  من روی مسیریابی مبتنی بر qos یا کیفیت سرویس کار میکنم. یعنی آپنت واقعا آسونتره؟ نصبش چی؟ مثل ns ، هفت خوان رستمه؟ یه توضیحی میدین لطفا؟

آپنت نصبش از ان اس خیلی ساده تر است. توی ویندوز هم نصب میشه. فقط عیبش اینه که توی اینترنت قابل دانلود نیست. چون لایسنسش خریدنیه و این نسخه ای که ازش دست بچه ها است ، قفل شکسته است. من هنوز زیاد توش وارد نیستم ولی میدونم که از ان اس ساده تره.
برنامه نویسی توی آپنت با سی ++ است و یکسری تابع آماده آپنت هم داره که در صورت لزوم در کد نویسی استفاده میشه. اگه خواستید آپنت کار کنید حتما با استادتون مشورت کنید. نظرشونو بپرسید.
آمنت هم هست که نسخه رایگانش توی اینترنت قابل دانلوده. و بیشتر هم مخصوص شبکه های بی سیم هستش. این هم با سی++ کدنویسی میشه.
شما توی چه شبکه ای کار می کنید؟

• Know more than other
  • Work more than other
  • Expect less than other

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley , sun-shine
ارسال: #۱۴
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ ق.ظ، توسط rainy.)
جناب ۱-۱ ،میشه فایلاتون رو یه بار دیگه آپلود کنید مثل اینکه مشکل داره. ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ق.ظ
(۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۳۳ ق.ظ)rainy نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ)۱-۱ نوشته شده توسط:  
جناب ۱-۱ ،میشه فایلاتون رو یه بار دیگه آپلود کنید مثل اینکه مشکل داره. ممنون

سلام

فایل‌(های) پیوست شده
manvaputra_ns2_01.pdf
اندازه فایل: ۲/۵۱ MB
nsInstallation.pdf
اندازه فایل: ۱/۸۲ MB
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۲ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۶۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۸۹ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخواست کمک برنامه نویسی پایتون hadi7m ۰ ۱,۸۳۱ ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: hadi7m
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۷۱۰ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close