زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست ژورنال‌های ISI با IF مناسب و هزینه‌ی رایگان یا کم!

ارسال: #۶۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۹ ق.ظ
RE: درخواست ژورنال‌های ISI با IF مناسب و هزینه‌ی رایگان یا کم!
ممنون از شما. کاش لینکشو میذاشتید. من اینطوری نتونستم پیداش کنم...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۲
۲۸ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۴۴ ب.ظ
دوستان اگر ژورنال رایگان دیگری اطلاع دارید لطفا این لینک رو ادامه بدید ..

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۰
۰
ارسال: #۶۳
۲۵ دى ۱۳۹۵, ۱۰:۵۹ ب.ظ
سلام
من تو حوزه ی توازن بار در رایانش ابری یه مقاله آماده کردم (توازن بار برای سیستم های توزیع شده هست که دقیقا به رایانش ابری تعمیم داده میشه)، همچنین این توازن بار، با استفاده از یک الگوریتم تکاملی صورت میگیره.
نزدیک به ۴ ماه برای دریافت پذیرش نهایی وقت دارم (مدرکی که ثابت کنه مقاله در آینده چاپ میشه) که البته چون ممکنه کار Reject بشه، پس زمان کمتری ممکنه برام باقی بمونه. درسته که برای نمره مقاله، دارم مقاله ارسال میکنم اما چون واقعا براش وقت گذاشتم میخوام اگه امکانش باشه یه جای معتبر ارسال بشه.
با وجود تمام تحقیقاتی که انجام شده، هنوز نمیدونم دقیقا کجا میتونم کار رو ارسال کنم.
بنظر شما ژورنالهای زیر، ژورنال هایی هستند که بتوانم مقاله ام (با این حیطه کاری) را برایش ارسال کنم؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

همچنین نمیتوانم متوجه میزان هزینه و چگونگی پرداخت هزینه ای شوم که باید برای این ژورنالها، ارسال شود.
راستش تا به امروز تجربه قبلی ای در ارسال مقاله برای ژورنالهای معتبر نداشته ام.
طبیعتا رایگان بودن یا کم بودن هزینه ژورنال (معتبر) خیلی مهم هست.

اگر ژورنال هایی میشناسید، یا کلا مواردی که بهتر است در مورد آنها اطلاعات کسب کنم، لطفا در مورد آنها راهنمایی کنید.
واقعا به این کمک نیاز دارم.
خواهش میکنم در این مورد راهنمایی کنید.
۰
۰
ارسال: #۶۴
۲۶ دى ۱۳۹۵, ۰۵:۳۶ ب.ظ
چند سوال؟
کدامیک از موسسات یا انتشارات های زیر معتبر ترند؟ چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند؟ آیا همه آنها رایگان هستند؟

IEEE، Springer، Elsevier?
۰
۰
ارسال: #۶۵
۲۸ دى ۱۳۹۵, ۱۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط NULL!.)
اااااااااااااااا یعنی هیچکی اطلاعی نداره؟
خب حالا که هیچکی اطلاع نداره، هر چی تو این مدت متوجه شدم رو با بقیه هم به اشتراک میزارم، امیدوارم بدرد بخوره...

دیدین تو یه سایتهایی مثله Springer یا Elsevier که میریم باید برای دانلود مقالاتشون پول پرداخت کنیم؟
تا جایی که متوجه شدم، ژورنالهایی که این ویژگی رو دارن، اگر نویسنده ای بخواد بره توش مقاله ارسال کنه، کلیه فرایند ارسال تا چاپش رایگان هست. و خب تا جایی که دیدم ژورنالهای بسیار معتبر دارای چنین ویژگی ای هستن.
اگه توی این ژورنالها مقاله ای بود که بصورت Open Access بود (یعنی توسط همه میتونست بصورت رایگان دانلود بشه) این یعنی اینکه، نویسنده ی اون مقاله بابت مقاله ش هزینه قابل توجهی پرداخت کرده تا بقیه بتونن بصورت رایگان اون مقاله رو دانلود کنن (سودی که این روش برای نویسنده داره اینه که مقاله ش توسط افراد بیشتری میتونه دانلود بشه و احتمال Cite خوردن مقاله ش افزایش پیدا میکنه).

سایت زیر، خیلی سایته فوق العاده ایه برای بررسی روند رشد و آمار مربوط به یک ژورنال معتبر (و حتی پیدا کردن یه ژورنال معتبر):

-------------------------------
یک نکته خیلی خیلی مهم هم برای انتخاب ژورنالهای با شاخص ESCI وجود داره و اون نکته اینه که این ژورنالها با وجود اینکه در سایت تامسون رویترز وجود دارن ولی ISI نیستن! این ژورنال ها (ژورنالهایی با ایندکس ESCI)، ژورنال های کاندید ISI هستن. ژورنالهایی که طی یک مدت عملکردشون بررسی میشه و اگه عملکردشون استاندارد و قابل قبول بود، وارد لیست ژورنالهای ISI میشن. بهترین راهی که تا الان متوجه شدم برای اینکه ببینیم به این ژورنالها کار بفرستیم یا نه (حتی اگه عنوان ژورنال، حوزه ی تخصصی رشته مون باشه)، اینه که مقالاتی که در شماره های قبلیشون چاپ شده رو بررسی کنیم. ممکنه مقالاتی در اونها چاپ بشه که ارتباطی با عنوان تخصصی ژورنال ندارن! کلا عملکرد ژورنال رو باید مورد بررسی قرار بدیم (مثلا ظاهرا ژورنالهای معتبر تا یه تعداد محدودی مقاله رو در هر شماره چاپ میکنن نه تعداد خیلی زیادی رو (در این مورد باید بیشتر تحقیق بشه)). خلاصه اگر به عملکرد ژورنال میومد بعد از یه مدت بتونه بره ISI، اگه واقعا ISI بودن براون مهم باشه، میتونیم با خیال راحت تری کار رو براشون ارسال کنیم. *(ظاهرا دانشگاه ها هم همین موارد رو برای این دسته ژورنالها بررسی میکنن و اگه عملکرد ژورنال بنظر قابل قبول میومد، به دانشجوها ۲ نمره ISI رو اختصاص میدن)

-----------------------------
در مورد زمان هم، تا جایی که متوجه شدم، برای ژورنالهایی مثله Springer و IEEE باید بطور متوسط حدود ۵ ماه وقت بزاریم (برای ارسال تا پذیرش یا رد)، البته یه بار یکی گفت توی ژورنال IEEE اگه مقاله بخوبی نوشته شده باشه، کمتر از یک ماه کارش پذیرفته میشه، اما اگه نیاز به بررسی دقیق داشته باشه، دریافت نتیجه تا ۶ ماه هم طول میکشه.
پیشنهادی که صاحبنظران در عرصه مقاله دادن اینه که قبل از ارسال مقاله به یک ژورنال معتبر، اول مقاله های اون ژورنال رو مورد بررسی قرار بدید، با استانداردهای اون ژورنال آشنا بشید، سپس کار خودتون رو منتقدانه مورد ارزیابی و اصلاح قرار بدید و بعدا کار رو براشون ارسال کنید.

ژورنالهایی که ESCI هستن هم تا جایی که متوجه شدم (تا جایی که دیدم) فرایند ارسال تا چاپ مقاله شون حدود یکی دو ماه طول میکشه...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۶۶
۲۲ دى ۱۳۹۶, ۰۶:۰۲ ب.ظ
فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی

مجله نخبگان علوم و مهندسی نشریه‌ ای جامع با رویکردی علمی است که در رشته های فنی مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی اقدام به ارزیابی و پذیرش مقالات بصورت دو ماهنامه می نماید.
لذا بدین وسیله از کلیه اندیشمندان، صاحب نظران و پژوهشگران محترم اعم از اساتید، دانشجویان و علاقه مندان دعوت به عمل می آید مقالات خود را از طریق سامانه مجله ثبت نام و نسبت به ارسال مقالات کامل علمی- تخصصی و پژوهشی، مروری، کوتاه پژوهشی و یادداشت فنی در زمینه محورهای مجله ارسال نمایند.
این مجله با استفاده از توانمندی های داوران و هیئت تحریریه ارزشمند خود، دارای مدت زمان داوری ۲ الی ۳ هفته ای می باشد. مهم ترین محورهای موضوعی این مجله عبارتند از:

۱/ گروه علوم مهندسی
- مهندسی برق
- مهندسی مکانیک
- مهندسی کامپیوتر
- مهندسی فن‌آوری اطلاعات
- مهندسی عمران و نقشه برداری
- مهندسی معماری و شهرسازی
- مهندسی صنایع
- مهندسی نساجی
- مهندسی کشاورزی
- مهندسی مواد و متالوژی
- مهندسی معدن
- مهندسی هوا فضا
- مهندسی شیمی
- مهندسی نفت ۲/ گروه علوم انسانی
- مدیریت
- اقتصاد
- حقوق
- فلسفه
- تاریخ
- علوم اجتماعی
- حسابداری
- روانشناسی عمومی
- روانشناسی بالینی
- علوم تربیتی
- علوم انسانی
- هنر ۳/ گروه علوم پایه
- شیمی کاربردی
- ریاضیات
- فیزیک
- زمین شناسی
- صنایع غذایی
- بیوتکنولوژی
- زیست شناسی
- نانو تکنولوژی
- آمار

[تصویر:  450617_Call%20for%20paper%20Mehr.png]
۰
۰
ارسال: #۶۷
۲۲ دى ۱۳۹۶, ۰۶:۱۱ ب.ظ
(۲۲ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۰۲ ب.ظ)elitesjournal نوشته شده توسط:  مهم ترین محورهای موضوعی این مجله عبارتند از:

۱/ گروه علوم مهندسی
- مهندسی برق
- مهندسی مکانیک
- مهندسی کامپیوتر
- مهندسی فن‌آوری اطلاعات
- مهندسی عمران و نقشه برداری
- مهندسی معماری و شهرسازی
- مهندسی صنایع
- مهندسی نساجی
- مهندسی کشاورزی
- مهندسی مواد و متالوژی
- مهندسی معدن
- مهندسی هوا فضا
- مهندسی شیمی
- مهندسی نفت ۲/ گروه علوم انسانی
- مدیریت
- اقتصاد
- حقوق
- فلسفه
- تاریخ
- علوم اجتماعی
- حسابداری
- روانشناسی عمومی
- روانشناسی بالینی
- علوم تربیتی
- علوم انسانی
- هنر ۳/ گروه علوم پایه
- شیمی کاربردی
- ریاضیات
- فیزیک
- زمین شناسی
- صنایع غذایی
- بیوتکنولوژی
- زیست شناسی
- نانو تکنولوژی
- آمار

خیلی مجله تون تخصصی در یک حوزه ی خاص کار میکنه. اگه میشه "جانور شناسی بالینی" رو هم به حوزه مجله تون اضافه کنین. واااااقعا سپــــــــــــــــــــــــاس ..Big Grin
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۲۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۶۰۳ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۶۹ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۰۵۱ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۰۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  آموزش رایگان جاوا اسکریپت djhamid33 ۰ ۱,۲۹۶ ۰۸ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: djhamid33
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۵۷۲ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۶۳۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  ۲۵ گنجینه‌ی رایگان تا در خانه بمانیم fo-eng ۳ ۳,۳۲۴ ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close