زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از طراحی جزئی(اصول و قواعد طراحیIT90)

ارسال:

۸Operation پرسیده:

Question سوال از طراحی جزئی(اصول و قواعد طراحیIT90)

دوستان عزیز در زمینه طراحی جزئی و کلی اطلاعاتی دارید؟!
فصل اصول و قواعد طراحی پرسمن رو یه نگاه انداختم اما چیزی به این عنوان ندیدم!ممنون میشم راهنمایی کنید از کجا اطلاعات کاملی در مورد این بدست بیارم که طراحی جزئی شامل چه مواردی هست!(واسه تست های مشابه این تست میخوام اطلاعات کاملی بدست بیارم)اگه هم می دونیم ممنون میشم این موضوعو باز کنید.
[تصویر:  Soft90.jpg]
جواب این تست میشه گزینه ۴ .
مرسیWink
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

Helmaa پاسخ داده:

تو فاز طراحی به ۴ مورد رسیدگی میکنیم :طراحی معماری ،طراحی داده،طراحی مولفه و طراحی واسط کاربر.
طراحی جزئی مربوط به طراحی در سطح مولفه ها میشه،که تو این مرحله به جزئیات پردازش هر مولفه پرداخته میشه ،ساختمان داده ها،الگوریتم ها ،خصوصیت های رابطه ها و ارتباط شون و هر کدوم از اینها میتونن به صورت شبه کد برای هر مولفه نوشته بشن.

حالا این مواردی که تو تست بهشون اشاره شده جزء نیازمندی هایی هستن که مشتری حینی که داره نیازهاش رو میگه به این موارد اشاره ای نمی کنه و ضمنی هستن اما وقتی نرم افزار اماده شد ،اگر این موارد رو تحلیل گر با توجه به کاربرد نرم افزار در نظر نگرفته باشه مشتری صد در صد ناراضی هست ،که باید تو فاز تحلیل بهشون پرداخته بشه، نه اینکه تازه بخوایم تو فاز طراحی گنجانده بشن!

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۷ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  حالا این مواردی که تو تست بهشون اشاره شده جزء نیازمندی هایی هستن که مشتری حینی که داره نیازهاش رو میگه به این موارد اشاره ای نمی کنه و ضمنی هستن اما وقتی نرم افزار اماده شد ،اگر این موارد رو تحلیل گر با توجه به کاربرد نرم افزار در نظر نگرفته باشه مشتری صد در صد ناراضی هست ،که باید تو فاز تحلیل بهشون پرداخته بشه، نه اینکه تازه بخوایم تو فاز طراحی گنجانده بشن!
مرسی خانم helmaa واقعا ممنونم ازتون.حالا یکم موضوع برام جا افتاد!اخه این لفظ "طراحی جزئی" رو من جایی ندیده بودم!
اما الان یه سوتفاهم برای من پیش اومد طبق تست بالا یعنی که هیچکدوم از این فعالیت ها در فاز طراحی جزئی انجام نمیشه یا اینکه همشون انجام میشن؟!(آخه من استنباط کردم که هر سه شون در در طراحی جزئی انجام میشن!حالا شاید در مراحل قبلی هم بررسی بشن اما مهم اینه که اینجا هم انجام میشن!)
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

Helmaa پاسخ داده:

RE: سوال از طراحی جزئی(اصول و قواعد طراحیIT90)

(۰۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۴۹ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  مرسی خانم helmaa واقعا ممنونم ازتون.حالا یکم موضوع برام جا افتاد!اخه این لفظ "طراحی جزئی" رو من جایی ندیده بودم!
اما الان یه سوتفاهم برای من پیش اومد طبق تست بالا یعنی که هیچکدوم از این فعالیت ها در فاز طراحی جزئی انجام نمیشه یا اینکه همشون انجام میشن؟!(آخه من استنباط کردم که هر سه شون در در طراحی جزئی انجام میشن!حالا شاید در مراحل قبلی هم بررسی بشن اما مهم اینه که اینجا هم انجام میشن!)
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مرسی

خواهش میکنم.
این سوال داره میگه تو فاز طراحی کدوم یکی از این کارها "گنجانده" میشن ،یعنی ما باید به این فاز برسیم بعد این موارد رو بررسی کنیم و در نظر بگیریم !! در صورتی که تو فاز تحلیل این موارد باید کامل بررسی بشن و تو نمودارهای جریان داده یا نمودار حالت سیستم یا حتی ERD و اگر شی گرا باشه تو نمودار کلاس باید لحاظ بشن ،بعد تو فاز طراحی به جزئیات بیشترشون بپردازیم.

مثلا موردی که گفته در صورتی که قطع اتصال تو شبکه رخ بده چه اتفاقاتی میافته به عنوان استثناهای سناریویی که تو فاز تحلیل مینویسیم باید در نظر بگیریم ،و مورد حداکثر زمان پاسخگویی سیستم در سیستم های بلادرنگ حتما باید تو فاز تحلیل بررسی بشن.
و مورد نحوه ذخیره اطلاعات مربوط به عملیات انجام شده در هر روز ،بسته به اینکه بخوایم تو پایگاه داده یا در قالب یه فایل روی دیسک ذخیره کنیم باز هم باید تو نمودارهای فاز تحلیل بررسی بشن چون تو نمودار ERD و جریان داده یا کلاس تاثیر میذاره.

این موارد تو فاز تحلیل باید بررسی بشن و تو فاز طراحی به جزئیاتشون پرداخته میشه (مواردی که تو پست دوم بهشون اشاره کردم )،یعنی باید مولفه ای یا کلاسی که براشون لازم هست لحاظ شده باشه حالا به جزئیاتشون بپردازیم.

امیدوارم منظورم رو به خوبی رسونده باشم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  این سوال داره میگه تو فاز طراحی کدوم یکی از این کارها "گنجانده" میشن ،یعنی ما باید به این فاز برسیم بعد این موارد رو بررسی کنیم و در نظر بگیریم !! در صورتی که تو فاز تحلیل این موارد باید کامل بررسی بشن و تو نمودارهای جریان داده یا نمودار حالت سیستم یا حتی ERD و اگر شی گرا باشه تو نمودار کلاس باید لحاظ بشن ،بعد تو فاز طراحی به جزئیات بیشترشون بپردازیم.
این "هیچکدام" یکم مسئله ساز شده!
اگر بود همه موارد حق با شما بود به نظرم!اما من فکر می کنم منظورش همون پرداختن به جزییات باشه!و به هر سه شون پرداخته میشه!
برای نمونه به تست زیر دقت کنید.
[تصویر:  So3.jpg]
پاسخ تست:۴
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

Helmaa پاسخ داده:

(۰۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ق.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  این "هیچکدام" یکم مسئله ساز شده!
اگر بود همه موارد حق با شما بود به نظرم!اما من فکر می کنم منظورش همون پرداختن به جزییات باشه!و به هر سه شون پرداخته میشه!

حق با شماست ،"مناسب نیست " و "هیچکدام" رو "همه موارد" برداشت کردم و همه ذهنم رفت به این سمت که سوال میخواد بگه ما تو فاز تحلیل رسیدگی نکردیم و تازه تو فاز طراحی میخوایم این موارد هم در نظر بگیریم.
ممنون از شما.

۰
ارسال:

mammad_asir پاسخ داده:

چی شد آخر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال:

Helmaa پاسخ داده:

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ ق.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  چی شد آخر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همون گزینه ۴ درست بود.

۰
ارسال:

jahani پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ق.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  دوستان عزیز در زمینه طراحی جزئی و کلی اطلاعاتی دارید؟!
فصل اصول و قواعد طراحی پرسمن رو یه نگاه انداختم اما چیزی به این عنوان ندیدم!ممنون میشم راهنمایی کنید از کجا اطلاعات کاملی در مورد این بدست بیارم که طراحی جزئی شامل چه مواردی هست!(واسه تست های مشابه این تست میخوام اطلاعات کاملی بدست بیارم)اگه هم می دونیم ممنون میشم این موضوعو باز کنید.
[تصویر:  Soft90.jpg]
جواب این تست میشه گزینه ۴ .
مرسیWink

تو کتابها که چیزی گیر نمیاری من با کلی جست و جو تو اینترنت یه چیزهایی یافت کردم. طراحی دو مرحله داره طراحی سطح بالا و طراحی سطح پایین. طراحی سطح بالا شامل معماری و تصمیماتی میشود که در مراحل اولیه طراحی گرفته میشود اما طراجی سطج پایین شامل تصمیماتی میشود که در مراحل انتهایی طراحی گرفته میشود.تمامی گزینه ها جز مواردی هستند که غالبا در طراحی سطح مؤلفه گرفته میشوند و میدانیم که طراحی سطح مؤلفه جز طراحی سطح پایین میباشند.

(۰۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ق.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  این سوال داره میگه تو فاز طراحی کدوم یکی از این کارها "گنجانده" میشن ،یعنی ما باید به این فاز برسیم بعد این موارد رو بررسی کنیم و در نظر بگیریم !! در صورتی که تو فاز تحلیل این موارد باید کامل بررسی بشن و تو نمودارهای جریان داده یا نمودار حالت سیستم یا حتی ERD و اگر شی گرا باشه تو نمودار کلاس باید لحاظ بشن ،بعد تو فاز طراحی به جزئیات بیشترشون بپردازیم.
این "هیچکدام" یکم مسئله ساز شده!
[تصویر:  So3.jpg]
پاسخ تست:۴
آقا تستهای ما کپی رایت داره ها برمیداری اینجا میاریشون:پی شوخی کردم. چند روز پیش ازمون مهستان رو دیدم که سه تا تست ازمون جامعش از کتاب من بود:پی برایم جالب بود:پی دقیقا جواب و پاسخ رو کپی پست کرده بودند و نکرده بودند مثلا چهار تا کلمه شو عوض کنند:پی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۲۰۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  قواعد فارسی Sajede_d ۰ ۸۳۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Sajede_d
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۳۷ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۴۰ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۱۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۱۹ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۲۶ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۵۰۶ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۵۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۶۴ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close