زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک:تشریح سوال ۷۹ سیستم عامل ۲۵ درصد دوم

ارسال:

csharpisatechnology پرسیده:

لطفا این سوالو که همرا پاسخ هست تشریح کنید من هیچی نفهمیدم:HuhAngry
این عکس :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه لینک فوق خراب بود به لینک زیر مراجعه کنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
Fardad-A، در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لطفا" طوری تصویر بزنید که از کادر خارج نشود وگرنه حذف میشود.
این را هم لطفا" درستش کنید.

۰
ارسال:

esi پاسخ داده:

از بین ۲۰ فرآیند ۱۵ فرآیند از سمافور y یعنی ناحیهA عبور می کنه و سمافور ۰ میشه و ۵ فرآیند در ناحیه A منتظر سمافور Y می مونن.
پس ۱۵ نفر از A عبور می کنن و به ناحیه B می رسن، مقدار سمافور X هم ۱۰ است پس ۱۰ نفر از ۱۵ نفر می تونن وارد سمافور X بشن و به ناحیه C برسن، اما ۵ نفر پشت ناحیه B منتظر می مونن.

مشکل و نکته خاصی وجود نداره و مساله راحته، نمی دونم چرا انقدر سختش می کنید، چون زیادی راحته داری سختش می کنید یا ذهنتون رو شرطی کردین تا نتونید سوال رو حل کنید !

مستقل بودن مناطق هم به این معنی که هرفرآیند بدون توجه به ناحیه دیگه در صورت کوچکتر مساوی بودن سمافور می تونه وارد اون سمافور و ناحیه مربوطه بشه.
یعنی جدی نگیرید و قضیه همون حالت عادیه، تو بعضی مسائل نواحی بهم وابسته هستن و تنها یک شرط برای ورود به سمافور نیست و باید سمافور دیگه هم شرط رو داشته باشه، مثلا اگه وابستگی داشته باشیم، وقتی ۱۵ نفراز ناحیه A عبور کردن و سمافور Y برابر ۰ شد ، در ناحیه B هیچ کسی حتی درصورت مثبت بودن سمافور X وارد ناحیه C نمی تونه بشه تا وقتی که Y مثبت بشه که از کد مربوطه هم میشه فهمید که نواحی مستقل از هم هستن. نواحی مستقل خیلی کم مطرح میشه ، یه جورایی بیش از یک شرط سمافور برای ورود به ناحیه میخواد، در کل مهم نیستو با کد هم میشه فهمید.

۰
ارسال:

Marcel پاسخ داده:

RE: کمک:تشریح سوال ۷۹ سیستم عامل ۲۵ درصد دوم

ببین دوست عزیز،خیلی سادست:
الان ۲۰ تا فرایند تو ناحیه A داریم ، این فرایند ها باید قبل از ورود به ناحیه B عمل [tex]Down (Y)[/tex] رو انجام بدن،حالا وقتی ۱۵ تا از فرایند ها [tex]Down (Y)[/tex] رو انجام بدن [tex]Y[/tex] میشه ۰ و فرایند بعدی که بخواد [tex]Down (Y)[/tex] کنه [tex]Y[/tex] منفی میشه و فرایند بلوکه میشه، پس تا حالا ۵ تا فرایند تو ناحیه [tex]A[/tex] موندن و بقیه رفتن تو [tex]B[/tex] ، حالا دوباره مثل همون قبلی ، ۱۰ تا فرایند [tex]Down (X)[/tex] رو انجام میدن و فرایند ۱۱هم که بخواد [tex]Down (X)[/tex] کنه چون [tex]X[/tex] صفر شده بلوکه میشه ، پس ۵ تا فرایند هم تو ناحیه [tex]B[/tex] میمونن و ۱۰ تای دیگه میرن تو [tex]C[/tex] و...

۰
ارسال:

csharpisatechnology پاسخ داده:

مگه ۲۰ تا فرایند نداشتیم؟ مگه ۱۵ تاش اجرا نشد و مگه ۵ تاش نموند؟
پس چرا حالا ۱۰ تا فرایند میرن توی B ؟ مگه نباید ۵ تا برن؟ این ۱۰ از کجا اومد؟

۰
ارسال:

اگه کسی می تونه یه شکل بکشه . ممنون

۰
ارسال:

از بین بازدید کنندگان محترم ، کسی نیست جواب ما رو بده ؟

۰
ارسال:

Marcel پاسخ داده:

ببین دوست عزیز شما داری کاملا بی دقتی میکنی،اون توضیحی که اول دادم جواب سوال شما رو میده.
ببین ، ۱۰ تا فرایند داشتیم ، ۱۵ تاش اجرا شد ، ۱۶همی بلوکه شد، اون ۱۵ تایی که اجرا شدن رفتن تو B ،حالا ازین ۱۵ تایی که تو B هستن ، ۱۰ تاش اجرا میشن، ۱۱همی بلوکه میشه، این ۱۰ تایی که اجرا میشن میرن تو C پس چی شد آخر...۵ تا پشت X بلوکه شدن توی B و ۵تا هم که همون اول پشت Y تو A مونده بودن.

ارسال:

M@A پاسخ داده:

(۲۳ آبان ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ق.ظ)Marcel نوشته شده توسط:  ببین دوست عزیز شما داری کاملا بی دقتی میکنی،اون توضیحی که اول دادم جواب سوال شما رو میده.
ببین ، ۱۰ تا فرایند داشتیم ، ۱۵ تاش اجرا شد ، ۱۶همی بلوکه شد، اون ۱۵ تایی که اجرا شدن رفتن تو B ،حالا ازین ۱۵ تایی که تو B هستن ، ۱۰ تاش اجرا میشن، ۱۱همی بلوکه میشه، این ۱۰ تایی که اجرا میشن میرن تو C پس چی شد آخر...۵ تا پشت X بلوکه شدن توی B و ۵تا هم که همون اول پشت Y تو A مونده بودن.

سلام آقای مارسل
در تصحیح اشتباه چاپی شما"ببین ، ۲۰ تا فرایند داشتیم.."
من متوجه جوابتون شدم و کاملا درسته...اما مشکل من اینه ک این جواب شما در صورتی درست میشه ک ناحیه ها بهم وابسته باشن اما تو متن سوال گفته که نواحی از هم مستقل هستن پس گزینه ۲ جواب میشه...شکلی که دوستمون گذاشتن نواحی رو تودرتو نشون میده پس مستقل بودن نواحی چی میشه؟؟؟؟؟؟HuhHuhHuhHuhHuh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

reyhaneh64 پاسخ داده:

اینم با تصویر

۰
ارسال: #۱۰

[تصویر:  143829_1_1379087942.gif]
توی شکل فوق، توی قسمت آبی نوشتید ۲۰-۱۵ یعنی ما ۲۰ تا فرایند داشتیم و چون مقدار سمافور Y برابر ۱۵ هست ۲۰-۱۵=۵ تاش باقی می مونه. تا اینجا رو فهمیدم.
ولی از اینجا رو متوجه نمیشم
توی بخش نارنجی نوشتین ۱۵-۱۰ =۵ ، این یعنی چی؟
قبول دارم مقدار سمافور x برابر ۱۰ هست اما اینو نمی فهمم که عدد ۱۵ از کجا اومد؟ مگه ما ۱۵ تا پروسه داریم ؟ پس چرا از مرحله ی قبل فقط ۵ تا پروسه باقی مونده بود ؟HuhAngry
Fardad-A، در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لطفا" طول تصویرتون را درست کنید.

۰
ارسال: #۱۱

M@A پاسخ داده:

دوست عزیز خودت میگی متوجه شدی که ۵تا تو ناحیه A منتظر میمونه پس ۱۵ تاش از Y رد میشن میرن تو قسمت نارنجی که شما میگید بعدش از این ۱۵ تا ۱۰ تاش از X رد میشه و ۵ تاش میمونه(۱۰ تا از X رد میشن و میرن تو ناحیه سبز رنگ)
.................
اما هیچکی از دوستان نگفت فلسفه این مستقل بودن ناحیه ها کجا رفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۱۲

Fardad-A پاسخ داده:

دوستان طرح دو سوال در یک تاپیک ممنوع است و منبعد سوال دوم حذف میشود.
(البته با عرض پوزش از مدیر تالار که من بجاشون گفتم)

ارسال: #۱۳

esi پاسخ داده:

(۲۶ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  دوستان طرح دو سوال در یک تاپیک ممنوع است و منبعد سوال دوم حذف میشود.
(البته با عرض پوزش از مدیر تالار که من بجاشون گفتم)
خواهش می کنم Smile
حق با شماست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۴

بالاخره فهمیدم

پس نتیجه می گیریم کار این سمافور ها اینه حکم همون سماور چایی رو داره.
وقتی عددی مثل n رو بهش رد می کنیم مثل اینه که n لیتر چایی میریزیم توش.
میاد از این n لیتر ، به اندازه ی مقدار ثابت اولیه ای که براش در نظر گرفتیم رو خارج می کنه و میریزه توی استکانها و بقیه رو نگه میداره.
یعنی در اینجا ما ۲۰ لیتر چایی ریختیم توی سماور Y .
و چون مقدار ثابت این سماور ۱۵ بود باید ۱۵ لیتر از این ۲۰ لیتر رو بریزه بیرون .
بنابراین ۵ لیتر توش میمونه و ۱۵ لیتر رو انتقال میده به سماور بعدی یعنی X.
پس حالا توی این سماور X ، مقدار ۱۵ لیتر چایی ریخته شده .
و چون مقدار ثابت اون ۱۰ هست باید ۱۰ لیتر از این ۱۵ لیتر رو بریزه بیرون .
پس باید ۵ لیتر توی سماور X مونده باشه.
==
هر کی از نتیجه گیری من خوشش اومده ،بی زحمت دکمه ی سپاس رو بزنهBig Grin

۰
ارسال: #۱۵

esi پاسخ داده:

قضیه چایی رو تاحالا نشنیده بودم
اما کاملا درسته

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۵۸ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۸۱۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۱,۰۴۶ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۷۱۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۹۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۵۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۳۴ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۵۲ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۱۰ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close