زمان کنونی: ۰۶ تیر ۱۴۰۳, ۰۸:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شرکت پذیری از راست یا چپ؟

ارسال:

arshad90 پرسیده:

[/quote][/align]رفقا سلام

صفحه ۷۷ کتاب تست پوران تالیف آل شیخ، نکته ای رو خوندم که به نظرم مبهم اومد. نیاز به یاری دوستان دارمSmile

برای این گرامری که پیوست شده، گفته عملگرهای * و + هر دو شرکت پذیر از راست هستند چون قواعد شامل آنها بازگشتی از راست دارند و ...

سوال اینجاست که تو این گرامر بازگشتی چپ هست اما بازگشتی راست دیده نمی شه؟! بعدم بع غیر از تشکیل جدول تقدم عملگر به نظرتون راه دیگه ای هم هست برای تشخیص شرکت پذیری از راست یا چپ؟

فایل‌(های) پیوست شده
Grammer.bmp
اندازه فایل: ۵۹/۱۵ KB
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

این گرامری که فرستادی من فکر کنم که شرکت پذیر چپ باشه نه راست ،چرا که قواعد بازگشتی آن بازگشتی از چپ می‌باشد

ارسال:

arshad90 پاسخ داده:

RE: شرکت پذیری از راست یا چپ؟

(۲۷ دى ۱۳۸۹ ۰۲:۳۴ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  این گرامری که فرستادی من فکر کنم که شرکت پذیر چپ باشه نه راست ،چرا که قواعد بازگشتی آن بازگشتی از چپ می‌باشد

دوست عزیز، بازگشتی چپش که واضحه. اما ایا هر گرامری که بازگشتی چپ بود می شه شرکت پذیر چپ؟ و یا بالعکس بازگشتی راست--> شرکت پذیر راست؟Huh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

بله اگه فقط بازگشتی راست باشه‌، شرکت پذیر راست هم هست و اگر فقط بازگشتی چپ باشه‌، شرکت پذیر چپ است .ولی اگر هم بازگشتی چپ باشه و هم بازگشتی راست مبهم است

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۵۱۹ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۴۳۶ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۳۷۹ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۱۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  نسبت راست دو زبان fly2000 ۰ ۱,۲۶۵ ۰۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: fly2000
  نسبت راست دو زبان fly2000 ۰ ۱,۲۵۳ ۰۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: fly2000
  همفکری انتخاب نام شرکت ۲ Distance ۳ ۳,۴۳۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۹۸۱ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۲۳۲ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close