زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

"چرا مدل افزایشی؟

ارسال:

لاله عباسی پرسیده:

"چرا مدل افزایشی؟

سلام
برای طراحی سایت یک شرکت لوازم بهداشتی با شرایط زیر چرا از مدل RADاستفاده نمیشه واز مدل افزایشی استفاده میشود؟
۱- تعداد مشاورین پروژه ۲ نفر
۲- تعداد مهندسین طراح تا ۵ نفر
۳- به صورت پیمانه ای است
۴-پروژه در مدت کوتاهی باید انجام شود و باید نیازهای اصلی شرکت در سایت درنظر گرفته شود.
۵- اشکالات و ایراد کوچک در سایت ایرادی ندارد.
با تشکر[/u]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

ali123321 پاسخ داده:

"چرا مدل افزایشی؟

با سلام.
احتمالا، چوندر صورت سوال تعداد افراد تیم رو ذکر شده و تعداد ۵ نفر برای مدل RAD کافی نیست پس مدل افزایشی مناسب تر است.( مناسب تر )

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

RE: "چرا مدل افزایشی؟

واسه طراحی سایت یه شرکت لوازم بهداشتی ۵ تا طراح و دو تا مشاور وجود داره پس میشه چند تیم تشکیل داد(نه کدنویس و افرادی که تجزیه و تحلیل میکنن) به نظر من باید از مدل RAD استفاده کرد چون با توجه به قسمت ۳ و خاصیت ماژولاریتی بودن میشه پروژه رو به قطعات مختلف تقسیم کرد و هر قطعه رو داد دست یه تیم..محدودیت زمان هم داره که کلا فلسفه بوجود آمدن RAD به خاطر اینه که کار رو سریع تحویل بده...من فکر میکنم برای RAD دلایل بیشتری هست تا افزایشی!
حالا شما مطمئنید جواب درسته؟ این سوال رو از کجا گرفتین؟

۰
ارسال:

reimei پاسخ داده:

"چرا مدل افزایشی؟

با توجه به مورد ۴ و ۵ احتمالا مدل افزایشی به این علت مناسب در نظر گرفته شده که یک سیستم اولیه رو میخواد که نیاز های اصلی رو برطرف کنه و مهم نیست یه سری اشکالات کوچک باشه و این اشکالات جزئی می‌تونه در مراحل بعدی تحویل سیستم رفع بشه.

۰
ارسال:

لاله عباسی پاسخ داده:

"چرا مدل افزایشی؟

این سوال امتحانی بود.استاد ما سرکلاس در مورد ویژگی مدل RAD مشخصا به پیمانه ای بودن تاکید کرده بودند و بعدا گفتند که برای طراحی سایت از مدل RAD استفاده می شود. اما بعد از امتحان گفتند که ویژگی پیمانه ای بودن دلیلی برای انتخاب مدل RADنیست .و برای طراحی سایت هم حتما نباید از مدل RAD استفاده کرد.خلاصه..... من خواستم نظر دوستان رو بدونم از این شک و تردید به یقین برسم. (درس عبرتی شد که سرکلاس خیلی هم نباید دقیق گوش داد یکم فکرکردن لازمه )

ارسال:

reimei پاسخ داده:

RE: "چرا مدل افزایشی؟

(۲۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ق.ظ)لاله عباسی نوشته شده توسط:  این سوال امتحانی بود.استاد ما سرکلاس در مورد ویژگی مدل RAD مشخصا به پیمانه ای بودن تاکید کرده بودند و بعدا گفتند که برای طراحی سایت از مدل RAD استفاده می شود. اما بعد از امتحان گفتند که ویژگی پیمانه ای بودن دلیلی برای انتخاب مدل RADنیست .و برای طراحی سایت هم حتما نباید از مدل RAD استفاده کرد.خلاصه..... من خواستم نظر دوستان رو بدونم از این شک و تردید به یقین برسم. (درس عبرتی شد که سرکلاس خیلی هم نباید دقیق گوش داد یکم فکرکردن لازمه )
ویژگی پیمانه‌ای بودن فرق می‌کنه با واحدبندی. اگه بشه مسئله رو تقسیم بندی(واحد بندی)کرد به طوری که هر قسمت رو بدیم به یک تیم، RAD مناسبه، ولی Modularity کلا قضیه‌ش یه چیز دیگه ست. جالبه: در ویرایش ۷ پرسمن اسمی از RAD برده نشده(من که ندیدم!)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مدل پولیا حل مسأله arshia20 ۰ ۶۹۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: arshia20
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۶۷ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۵۵۵ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۸۳۸ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۵۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منظور از "ارائه مدل" در برخی پایان نامه ها چیست؟ one hacker alone ۰ ۱,۹۹۲ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۲۹۴ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  چرا ال جی موفق شد؟ zibaara ۰ ۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zibaara
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۳۰ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close