تالار گفتمان مانشت
در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - Imankhani - 24 خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۵ ب.ظ

سلام خدمت همه دوستان
امیدوارم که همگی خوب باشید

سوالم تو عنوان موضوع معلومه. لطفا جواب بدید تا برای ارشد بهتر آماده شیم از اساتید و پیشکسوتای هوش هم خواهش مندیم در این موضوع شرکت کنند.

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - dr.a_AI - 24 خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۶ ب.ظ

اون طور که من دیدم تو پست ها درسای آمار، جبر خطی و ریاضی ولی انگار دو تای اول ضروری تره یعنی تاکید بیشتری رو این دو درس دیدم.
نرم افزار هم متلب

در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - codin - 24 خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ب.ظ

هرچی ریاضی بیشتر بلد باشین بهتر
ضروری تر هاش آمار و احتمال و جبر خطیه.در مراحل بعد ریاضیات ۱ و ۲ دانشگاه رو اگر خوب بلد نیستین تقویت کنین.اگر به این ها مسلط شدین میتونین درسای پیشرفته تری مثل فرآیند تصادفی ، بهینه سازی محدب ، یادگیری ماشین رو کار کنید که برای همشون در اینترنت فیلم هست.
وقتی اومدین دانشگاه فیلدتون مشخص شد وارد فیلد خاصی مثل پردازش تصویر و ... میشید توصیه من اینه فعلا پایه ریاضیتون رو قوی کنین که اذیت نشید.

البته در مورد این "اذیت نشید" بحث مفصلی هست که الان نمیخوام واردش بشم ممکنه شما هیچکدوم اینا رو هم به شکل خیلی قدرتمند کار نکنین و تهش با معدل ۱۹! فارغ التحصیل بشین..بگذریم Smile

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - d_felfelak - 25 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ ق.ظ

(۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  هرچی ریاضی بیشتر بلد باشین بهتر
ضروری تر هاش آمار و احتمال و جبر خطیه.در مراحل بعد ریاضیات ۱ و ۲ دانشگاه رو اگر خوب بلد نیستین تقویت کنین.اگر به این ها مسلط شدین میتونین درسای پیشرفته تری مثل فرآیند تصادفی ، بهینه سازی محدب ، یادگیری ماشین رو کار کنید که برای همشون در اینترنت فیلم هست.
وقتی اومدین دانشگاه فیلدتون مشخص شد وارد فیلد خاصی مثل پردازش تصویر و ... میشید توصیه من اینه فعلا پایه ریاضیتون رو قوی کنین که اذیت نشید.

البته در مورد این "اذیت نشید" بحث مفصلی هست که الان نمیخوام واردش بشم ممکنه شما هیچکدوم اینا رو هم به شکل خیلی قدرتمند کار نکنین و تهش با معدل ۱۹! فارغ التحصیل بشین..بگذریم Smile

منظورتون از جبرخطی دقیقا چی هست؟
همون جبر خطی و ماتریس هست مثلا کتاب جبرخظی هافمن
تعجب کردم چون این درس رو فکر نمیکنم مهندسی در لیسانس داشته باشه و فقط ما که علومیم داریم و تازه ما مبانی و عددیش رو داریم خود حبرخطی رو فقط ریاضی ها دارند
ایا نیاز به تسلط روی برنامه نویسی هم هست؟ مثلا یه پروژه یا چیزی رو بخوایم پیاده سازی کنیم

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - dr.a_AI - 25 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ ق.ظ

(۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  در مورد این "اذیت نشید" بحث مفصلی هست که الان نمیخوام واردش بشم ممکنه شما هیچکدوم اینا رو هم به شکل خیلی قدرتمند کار نکنین و تهش با معدل ۱۹! فارغ التحصیل بشین..بگذریم Smile

این گفته شما معادل همان اصطلاح معروف "تا لب چشمه بردن و تشنه برگرداندن" نمی باشد عااااایا؟ Rolleyes

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - Imankhani - 25 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸ ب.ظ

بقیه دوستان هم نظر بدن لطفا. ۲۰۰ بازدید کننده و ۴ تا پاسخ!!! Huh

در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - tondar.sal - 25 خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ب.ظ

واقعن استفاد کردم

در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - abolfazl pepco - 25 خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۵۵ ب.ظ

.......

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - codin - 25 خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۲۲ ب.ظ

(۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ ق.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  
(24 خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  هرچی ریاضی بیشتر بلد باشین بهتر

منظورتون از جبرخطی دقیقا چی هست؟
همون جبر خطی و ماتریس هست مثلا کتاب جبرخظی هافمن
تعجب کردم چون این درس رو فکر نمیکنم مهندسی در لیسانس داشته باشه و فقط ما که علومیم داریم و تازه ما مبانی و عددیش رو داریم خود حبرخطی رو فقط ریاضی ها دارند
ایا نیاز به تسلط روی برنامه نویسی هم هست؟ مثلا یه پروژه یا چیزی رو بخوایم پیاده سازی کنیم
من خودم جبر خطی گیلبرت استرنگ رو مطالعه کردم که فیلم کلاس های strang توی MIT هم توی اینترنت هست.هسته مطالبی که باید بلد باشید مقدار ویژه و بردار ویژه و دترمینان و Positive definite ماتریس ها و ... هست.
بلی باید تسلط روی برنامه نویسی داشته باشین قطعا اما چون من مخاطبم بچه های مهندسی بود بیشتر که قطعا توی برنامه نویسی مسلط هستن تاکید نکردم

(۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ ق.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  
(24 خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  در مورد این "اذیت نشید" بحث مفصلی هست که الان نمیخوام واردش بشم ممکنه شما هیچکدوم اینا رو هم به شکل خیلی قدرتمند کار نکنین و تهش با معدل ۱۹! فارغ التحصیل بشین..بگذریم Smile

این گفته شما معادل همان اصطلاح معروف "تا لب چشمه بردن و تشنه برگرداندن" نمی باشد عااااایا؟ Rolleyes
شرمنده Big Grin
ببینین منظورم این بود خیلی از این مباحث ریاضیاتی رو خود اساتید هم بلد نیستن در نتیجه توی تمرین ها و میانترم و پایان ترم ها سعی می کنن تا میتونن از ریاضیات چشم پوشی کنن و طبیعتا شما بدون این که نیاز داشته باشید این مباحث رو واقعا عمیق بشین میتونین درساتون رو بگذرونید.
اما اگر بخواین یه روزی یه مقاله بنویسین اون وقت میفهمین که این پایه ها و درک قدرتمند اون ها چقدر مهم بوده.
توی مقطع ارشد سعی کنید فراتر از استاد و اون چیزی که ازتون میخواد باشین

(۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۸ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸ ب.ظ)Imankhani نوشته شده توسط:  بقیه دوستان هم نظر بدن لطفا. ۲۰۰ بازدید کننده و ۴ تا پاسخ!!! Huh

غیر اینا چیزی نمیخواد لابد. البته اونموقع می مونه موضوعاتی که بخوایم روش کار کنیم. مثلا همین بینایی و یادگیری ماشین و پردازش تصویر و صوت و ویدئو و خیلی موضوعات دیگه ای که دوستان بهتر میدونن. علاقمندی ها رو زودتر متوجه شیم بهتره و اینکه روش تا حدی کار بشه تو این سه ماه باقیمونده که آشنایی صورت گرفته باشه نه صرفا به خاطر اسمش بریم سمتش. اگه بشه در این مورد هم راهنمایی شه خیلی خوبه. پیشاپیش سپاسگذار میشیم CoolShy
بلی به نظر من هم سعی کنید یه مقداری تحقیق کنید به چی ها علاقه دارین. یه بحثی هم هست خیلی وقتا ما روی یه موضوعاتی بایاس میشیم توصیه من اینه سعی کنید تا میتونید ذهنتون رو از این موضوع خالی کنین.مثلا من خیلی از دوستام قدیما میپرسیدم به چی علاقه دارین میگفتن پردازش تصویر در صورتی که ایده ای نداشتن که چیا نیاز داره و اینا.
فرض کنید به هیچ موضوعی علاقه ندارین به ترتیب موضوعات رو بررسی کنید در موردشون بخونید یه سری مقاله در مورد هر موضوع نگاه کنید (که تم ریاضی که نیاز داره رو ببینین و فکر کنین براتون جالب هست یا نه)

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - Masoud05 - 25 خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۸ ب.ظ

۱- نرم افزار متلب.
۲- نگاه ی به امار به ویژه توزیع های آماری + قضیه بیز+ استنباط آماری.
۳- یکم کتاب و مقالات زبان اصلی بخونید. بهتره شاخه های هوش مصنوعی هم به زبان اصلی بررسی کنید تا ببینید قراره چه کارهایی صورت بدید و هم اینکه زبان تون خوب بشه.
۴- مقداری جبر خطی با تاکید بر روی عملیات ماتریسی.
۵- تفریح کافی قبل از شروع ارشد!!

در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - Jooybari - 25 خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۳۷ ب.ظ

سلام. من هم جبر خطی و آمار و زبان رو پیشنهاد میکنم.
آشنایی با متلب هم داشته باشید خوبه. معمولاً مجاز به استفاده از تولباکس نیستید و باید خودتون تولباکس های مورد نیازتون رو بنویسید.

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - RinoOo - 26 خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۵ ب.ظ

سلام اینایی ک گفتین فکر کنم مخصوصا مهندسا بود که شاید تو کارشناسی تمرکزی رو جبرخطی و آمار نداشتن، پیشنهادتون برای کسایی که مهندس نبودن و شاید درسای کارشناسی مربوط به هوش مصنوعیو پاس نکردن باشن چیه؟

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - codin - 26 خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۴ ب.ظ

(۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۵ ب.ظ)RinoOo نوشته شده توسط:  سلام اینایی ک گفتین فکر کنم مخصوصا مهندسا بود که شاید تو کارشناسی تمرکزی رو جبرخطی و آمار نداشتن، پیشنهادتون برای کسایی که مهندس نبودن و شاید درسای کارشناسی مربوط به هوش مصنوعیو پاس نکردن باشن چیه؟
اگر منظورتون افراد با لیسانس علوم کامپیوتر هست به نظر من این افراد برای ورود به ارشد هوش مصنوعی از بچه های مهندسی آماده تر هستن.
اگر در برنامه نویسی تسلط کافی ندارین برنامه نویسیتون رو تقویت کنین.توصیه دیگه ای نمیمونه میتونن درسای پیشرفته تری که معرفی شده رو بخونین و همچنین در مورد فیلد های مختلف تحقیق کنید تا با دید باز بعد از ورود به دانشگاه فیلد خودتون رو انتخاب کنید.

RE: در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - codin - 27 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۵ ق.ظ

(۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۱ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  
من نمیدونم چرا یجور صحبت میشه که انگار علوم کامپیوتر برنامه نویسی بلد نیست. فکر نکنم تفاوت مهندسی ها با علوم کامپیوتری ها اونقدر چشمگیر باشه که این تصور رو ایجاد کنه. تا اونجایی که من متوجه شدم شاید فقط یک درس "شی گرایی" رو مهندسی ها در زمینه برنامه نویسی اضافه تر داشته باشن که اطلاعی ندارم جزء اختیاری هاست یا اجباری که همینم کسی که برنامه نویس باشه تو همون برنامه نویسی بهش میرسه (اگر من برداشت اشتباهی از این درس نکرده باشم).
در هر حال علوم کامپیوتر جماعت رو از برنامه نویسی نترسونید Blush
نه سو تفاهم نشه مگر اون ور بحث به این معناست که بچه های مهندسی کامپیوتر ریاضی بلد نیستن؟Shy
به هر حال بحث قوت و ضعفه بچه های مهندسی توی بیشتر درساشون تمرینای عملی برنامه نویسی داشتن و شاید تا حدی بیشتر کار کرده باشن.البته این هم وابسته به دانشگاه محل تحصیل و خود فرده و نمیشه اصل کلی داد

در این چند ماه باقی مانده چه پیشنیازهایی را برای ارشد هوش آماده کنیم؟ - blackhalo1989 - 27 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۵ ق.ظ

در هر فیلدی یه مقداری کار کنید تا مشخص بشه به کدوم فیلد علاقه دارید.