تالار گفتمان مانشت
سوال و جواب در مورد ویروس های کامپیوتری - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳
آنتی ویروس - SepidehP - 23 بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۵۳ ب.ظ

سلام بچه‌ها . من چند روزیه که خیلی درگیرم با این ویروس کامپیوترم. هر کاری میکنم نمی تونم از بین ببرمش.

ویروسی که گفتم از کول دیسکم به کامپیوتر رسیده و الان روی فلشم هستش. روی فلش فایلهای اجرایی رو به صورتshortcut در میاره که دیگه قابل استفاده نیستن و چندتا فایل و فولدر جدید هم اضافه کرده که اونا هم shortcut هستن.
شما یه آنتی ویروس خیلی خوب می شناسید که بتونه مشکل من رو حل کنه؟
HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh

آنتی ویروس - danialfx - 23 بهمن ۱۳۸۹ ۰۵:۱۲ ب.ظ

فکر کنم اویرا مشکلتون رو حل میکنه.

آنتی ویروس - mosaferkuchulu - 23 بهمن ۱۳۸۹ ۰۵:۲۹ ب.ظ

نورتن و امتحان کردین؟
کلا می تونین اگر فایل های فلش براتون مهم هستن فلشتونو ریکاوری کنین.اطلاعات ریکاوری شده رو روی کامپیوترتون ذخیره کنین و فلش و فرمت کنین!
منم با یه همچین مشکلی یه بار مواجه شدم.انتی ویروسم mse هست.ویروس رو گرفت اما فایل هام شرت کات شده بود!

آنتی ویروس - mahdi20 - 23 بهمن ۱۳۸۹ ۰۵:۳۲ ب.ظ

Avira
یا
Nod32

ویروسshortcut - arshad91 - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰ ق.ظ

راهی برای این ویروس میشناسید؟avira node kasper نمیگیرش

ویروسshortcut - موج - ۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۵۹ ق.ظ

آهان من هم داشتم ویندوز عوض کردم
البته نمیدونم شاید راهی داشته باشه!!

RE: ویروسshortcut - danialfx - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۰۷ ق.ظ

(۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  راهی برای این ویروس میشناسید؟avira node kasper نمیگیرش

چرا. اویرا نسخه پرسنال ۲۰۱۰ میگیرتش.
نسخه پرمیوم هم قائدتا باید بگیرتش.

ویروسshortcut - javadjj - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۱۱ ق.ظ

اتفاقا چند وقت پیش چند تا کاربر با این ویروس مشکل داشتند که البته با مراجعه به شرکت و نصب آنتی ویروس نود نسخه ۳/۰۵ و آپدیتش براحتی ویروس شناسایی میشد.
البته یادت باشه این ویروس اجازه نصب انتی ویروس نمیده وحتما باید ویندوز عوض کنی و بعد انتی ویروس نصب کنی و در اینصورت اجازه آلوده شدن نمیده چون یکی از قابلیت های بعضی ویروس‌ها همینه که اجازه نصب خیلی از انتی ویروس‌ها رو نمیده.
به محض اتصال فلش تمام پوشه‌ها و فایل‌ها مخفی میشه و بلافاصله از هرکدوم یک میانبر ساخته میشه
برای اینکه فایل‌ها و پوشه‌ها از حالت مخفی در بیاد باید از حافظه فلش کات بشه و در هارد کپی بشه و با یک تغییر آیکن گزینه hidden فعال میشه اما راه بهتر استفاده از نرم افزار DN هست که در ضمیمه همین پست میزارم به این صورت هست که DN.EXE رو از پوشه برنامه اجرا کنید(این نرم افزار نصبی نیست و قابل حمل هست و تحت dos اجرا میشه)،یه محیط شبیه NC باز میشه با گرفتن ALT+F1 میتونید وارد درایو مورد بشید و پوشه های Hidden رو انتخاب کنید و دکمه F4 رو بزنید و خاصیت hidden رو بردارید سرعت عمل خوبی با DN دارید.
آنتی ویروس نسخه ۳/۰۵ رو هم میزارم برای دانلود بعد از دانلود نصب کنید نصبش هیچ تنظیم خاصی نداره بعد از اجرا install رو بزنید یه ۱ دقیقه صبر کنید ایکونش میاد گوشه پایین صفحه شمت راست نوار taskbar نود رو باز کنید برین منوی setup بعد advane setup و از نوار سمت چپ گزینه update رو پیدا کنید حالا قسمت update server دکمه edit رو بزن
و ادرس
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو بنویس و دکمه add رو بزن حالا okو پنجره بعد هم ok رو بزن و برو نود رو update کن(این کار برای اینه که این ادرس سرور اپدیت رایگان نود از Softgozar.com هستش و برای آپدیت نود پسوورد نمیخوادو این سرور هر یکشنبه و سه شنبه بروز میشه) و میبینی براحتی میشناسه.

لینک دانلود انتی ویروس node 3.0.65 که البته نصب فوق العاد راحتی داره و نیاز به هیچ کرک و سریال و.. موقع نصب نداره به همراه نرم افزار DN

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم لینک دانلود نرم افزار DN

ویروسshortcut - arshad91 - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۳۱ ق.ظ

تشکر متاسفانه فلشم این ویروس داره....کسپر نمی گیرش؟

RE: ویروسshortcut - javadjj - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۴۸ ق.ظ

(۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۳۱ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  تشکر متاسفانه فلشم این ویروس داره....کسپر نمی گیرش؟

ببینید در واقع کاپیوتر شماست که ویروسیه و تاثیر خودش رو روی فلش هایی که به سیستم وصل میشه میزاره و فلش رو یه کامپیوتر دیگه متصل میکنید اون کامپیوتر هم ویروسی میشه.
پس شما باید فکری به حال کامپیوترت کنی.
همونطور که همه میدونیم به این نوع ویروس‌ها میگیم ویروس های خودکار Autorun که با رعایت چند تا نکته موقع کار کردن با فلش‌ها میتونید جلوگیری کنید از ویروسی شدن.
۱-وقتی فلش آلوده رو به سیستمی وصل میکنید حتما کلید Shift رو نگه دارید تا وقتی که درایو فلش ظاهر میشه اینکار از اجرای فایل autorun.inf ویروس جلوگیری میکنه چون محتوای این فایل طوریه که فایل EXE ویروس ر اجرا میکنه
۲-به هیج وجه روی درایو مورد نظر دابل کلیک نکنید آدرس درایور رو در نوار آدرس بالا بنویسید مثلا J: و کلید Enter
۳-وارد فلش که شدید همیشه فایل‌ها و پوشه‌ها رو چک کنید مثلا میخواهید یه پوشه رو باز کنید بررسی کنید واقعا پوشه هست یا نه با رفتن به propertis پوشه براحتی میشه فهمید.در ضمن فایل‌ها و پوشه هایی که این ویروس‌ها مخفی میکنند معمو لا hidden از نوع سیستمی میکنند و باید وضعیت folder option بصورت عکس زیر باشه.
[attachment=582]
تا بتونید فایل های مخفی سیتمی رو ببینید

دیگه با رعایت کردنه همین موارد کامپیوترتون ویروسی نمیشه من الان از ماه فروردین ۸۹ انتی ویروس نصب نکردن ویندوز هم عوض نکردم و فقط با رعایت اینطور نکات کامپیوترم ویروسی نشده

RE: ویروسshortcut - **sara** - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۵۹ ق.ظ

برای ویندوز سون چطوری می تونیم به folder option دسترسی پیدا کنیم؟
این عکسه چقدر بامزس. اون ویروسه روی پاشه؟ Big Grin

RE: ویروسshortcut - javadjj - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۰۴ ق.ظ

(۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۵۹ ق.ظ)**sara** نوشته شده توسط:  برای ویندوز سون چطوری می تونیم به folder option دسترسی پیدا کنیم؟
این عکسه چقدر بامزس. اون ویروسه روی پاشه؟ Big Grin
باید پیدا کنی فک کنم تو سون نوار سمت چپ computer
ببخش سارا جان عکسو اشتباهی آپلود کردم الان میتونی عکس اصلی رو ببینیSmile

RE: ویروسshortcut - **sara** - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۲۹ ق.ظ

مرسی آقا جواد
folder options رو پیدا کردم.
از پنجره My computer و یا هر پنجره‌ی دیگری از منوی Orgnize گزینه Folder and search options را انتخاب می کنیم.

ویروسshortcut - arshad91 - 25 اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۳۶ ب.ظ

خیلی لطف کردی..قرار بود تجربیاتم در اختیارمون بزاری مهندس منتظریم

RE: ویروسshortcut - javadjj - 26 اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۵۸ ق.ظ

(۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۳۶ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  خیلی لطف کردی..قرار بود تجربیاتم در اختیارمون بزاری مهندس منتظریم

چشم انشالله توی عید روی این موضوع هم کار میکنم و سعی میکنم تا آخر عید تمومش کنم (بصورت PDF )برای دوستانی که میخواهند در کنکور ارشد ۱۳۹۱ شرکت کنند.و توصیه میکنم که عید رو خوش بگذرونید و به هیج وجه به کنکور فکر نکنید