زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دلشکسته
(هوای گریه دارم...)
هوای گریه دارم...
**

تاریخ ثبت نام: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
تاریخ تولد: ۱۳ December 1367 (35 ساله)
زمان محلی: ۲۰ April 2024 , 01:22 AM
وضعیت: آفلاین

۰
۰

اطلاعات انجمن دلشکسته
آخرین بازدید: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۵ ب.ظ
کل ارسال‌ها: ۲۶ (۰/۰۱ ارسال در روز | ۰/۰۱ درصد از کل ارسال‌ها)
(یافتن تمامی موضوع‌هایافتن تمامی ارسال‌ها - )
مدت زمان آنلاین بودن: ۲ ساعت, ۱۹ دقیقه, ۱۴ ثانیه
اعتبار: ۰ [جزییات]

اطلاعات تماسِ دلشکسته
وب‌ سایت:
پیام خصوصی: ارسال یک پیام خصوصی به دلشکسته.
شماره‌ی ICQ:
شناسه‌ی AIM:
شناسه‌ی Yahoo:
شناسه‌ی MSN:
اطلاعات اضافی درباره‌ی دلشکسته
مکان زندگی شما: اراک
رتبه کنکور ارشد؟:
دانشگاه کارشناسی: آزاد اسلامی اراک
وضعیت: فارغ التحصیل کارشناسی ارشد
دانشگاه کارشناسی ارشد: آزاد اسلامی اراک
دانشگاه دکتری:
گرایش: مهندسی نرم‌افزار
لینک مصاحبه با مانشت:

امضای دلشکسته
[تصویر:  zahra1.png]

ای تاج سر عالم و آدم زهرا *** از کودکیم دل به تو دادم زهرا

آن روز که من هستم و تاریکی قبر *** جان حسنت برس به دادم زهرا

نظرهای کاربران
 Breeze (27 اسفند ۱۳۹۲ در ۰۶:۰۳ ب.ظ)
برآمد باد صبح و بوی نوروز
به کام دوستان و بخت پیروز
مبارک بادت این سال و همه سال
مبارک بادت این روز و همه روز
 دلشکسته (۲۶ اسفند ۱۳۹۲ در ۰۳:۲۴ ق.ظ)
شب سوم:

قالَتْ علیها السلام : ابَوا هِذِهِ الاْ مَّةِ مُحَمَّدٌ وَ عَلىُّ، یُقْیمانِ اءَودَّهُمْ، وَ یُنْقِذانِ مِنَ الْعَذابِ الدّائِمِ إ نْ اطاعُوهُما، وَ یُبیحانِهِمُ النَّعیمَ الدّائم إنْ واقَفُوهُما.

حضرت فاطمه (ع) فرمودند : حضرت محمّد صلّى اللّه علیه و آله و علىّ علیه السلام ، والِدَین این امّت هستند، چنانچه از آن دو پیروى کنند آن ها را از انحرافات دنیوى و عذاب همیشگى آخرت نجات مى دهند؛ و از نعمت هاى متنوّع و وافر بهشتى بهره مندشان مى سازند.

منبع : بحارالا نوار: ج ۲۳، ص ۲۵۹، ح ۸

پ.ن. یکی میگفت من فقط قرآن را قبول دارم و فقط به دستورات اون عمل میکنم، میگفت من نماز میخونم روزه میگیرم بدون اینکه دین و مذهب خاصی داشته باشم. خب شما که نماز میخوانی بدون اینکه دین خاصی داشته باشی بگو ببینم چطور نماز میخوانی؟ مگه تو قرآن گفته که چند رکعت نماز بخون و چطور اونها رو بخون؟ خیلی از جزئیات کار در قرآن نیامده ولی به وفور گفته شده از پیامبر و اولوالامر پیروی کنید تا رستگار شوید. پیامبر که مشخصه کیه یعنی حضرت محمد (ص) اولوالامر رو هم خدا مشخص کرده و در واقعیه ی غدیر خم مشخص شد که امام علی (ع) و فرزندانشون در واقع همون الوالامر هستن. بنابراین برای رستگاری کامل و کافی ما نمیتونیم فقط به قرآن یا عقل خودمون رجوع کنیم و باید به گفتار و رفتار پیامبر و امام علی گوش فرا بدیم و از اونها پیروی کنیم. لپ کلام اینکه باید از پیامبر (ص) و امام علی (ع) پیروی کنیم (در اعمال و رفتار) تا رستگار بشیم.
 دلشکسته (۲۵ اسفند ۱۳۹۲ در ۰۱:۳۷ ق.ظ)
شب دوم :

عَبْدُ اللّهِ بْنِ مَسْعُود، فالَ: أتَیْتُ فاطِمَهَ صَلَواتُ اللّهِ عَلَیْها، فَقُلْتُ: أیْنَ بَعْلُکِ؟ فَقالَتْ(علیها السلام): عَرَجَ بِهِ جِبْرئیلُ إلَى السَّماءِ، فَقُلْتُ: فیما ذا؟ فَقالَتْ: إنَّ نَفَراً مِنَ الْمَلائِکَهِ تَشاجَرُوا فى شَیْىء، فَسَألُوا حَکَماً مِنَ الاْدَمِیّینَ، فَأَوْحىَ اللّهُ إلَیْهِمْ أنْ تَتَخَیَّرُوا، فَاخْتارُوا عَلیِّ بْنِ أبی طالِب (علیه السلام).

عبد اللّه بن مسعود گوید: روزى بر فاطمه زهراء(علیها السلام)وارد شدم و عرضه داشتم: همسرت کجا است؟ فرمود: همراه جبرائیل به آسمان عروج نموده است، گفتم: براى چه موضوعى؟! فرمود: بین عدّه اى از ملائکه الهى مشاجره اى شده است; و تقاضا کرده اند یک نفر از آدم ها بین ایشان حکم و قضاوت نماید; و خداوند به ملائکه وحى فرستاد: خودتان یک نفر را انتخاب نمائید; و آن ها هم حضرت علىّ بن ابى طالب (علیه السلام) را برگزیدند.

منبع : اختصاص شیخ مفید: ص ۲۱۳، س ۷، بحارالأنوار: ج ۳۷، ص ۱۵۰، ح ۱۵٫

پ.ن. همیشه عدالت رو رعایت کنیم. حتی اگر به ضررمون باشه (البته غیر ممکنه که عدالت به ضرر کسی باشه) ولی شاید مثلا بگیم اگه من حرف حق رو بزنم فلانی از من بدش بیاد (خب بدش بیاد مهم اینکه خدا از تو خوشش میاد به خاطر کاری که انجام دادی) از طرفی اگه حرف حق رو نزنیم خدا از ما بدش میاد. ما باید برای رضای خدا کار کنیم. لپ کلام اینکه همیشه رضای خدا رو در نظر بگیریم و با عدالت رفتار کنیم.
 دلشکسته (۲۳ اسفند ۱۳۹۲ در ۱۱:۵۳ ب.ظ)
از امشب به مدت چهل شب هر شب یک حدیث از حضرت زهرا (س) خواهیم نوشت (ان شاء الله) :

شب اول :

قالَتْ فاطِمَهُ الزَّهْراء ( سلام الله علیها) : نَحْنُ وَسیلَتُهُ فى خَلْقِهِ، وَ نَحْنُ خاصَّتُهُ وَ مَحَلُّ قُدْسِهِ، وَ نَحْنُ حُجَّتُهُ فى غَیْبِهِ، وَ نَحْنُ وَرَثَهُ أنْبیائِهِ.

حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرمود: ما أهل بیت پیامبر، وسیله ارتباط خداوند با خلق او هستیم، ما برگزیدگان پاک و مقدّس پروردگار مى باشیم، ما حجّت و راهنما خواهیم بود; و ما وارثان پیامبران الهى هستیم.

منبع : شرح نهج البلاغه ابن ابى الحدید: ج ۱۶، ص ۲۱۱٫

پ.ن. یادمون باشه که هیچ وقت نباید از اهل بیت جدا بشیم، نگیم ما مستقیما با خدا صحبت می کنیم، نیازی به واسطه وجود نداره، خدا خودش تو قرآن توی آیه الکرسی می گه که هیچ کس نمیتونه شفاعت کنه به جز کسی که خدا بهش اجازه بده . این به معنیه اینه که عملا شفاعت وجود داره و شفیع قرار دادن بعضی ها خلاف دین اسلام نیست. چه شفیع هایی بهتر از ۱۴ معصوم؟ ان شاء الله اهل بیت (ع) وسیله ی ارتباطی ما با خداوند باشن و ما رو در روز قیامت شفاعت کنند. لپ کلام : همیشه باید دست به دامان اهل بیت باشیم.

You can't send a comment to this user because your usergroup can't send comments.

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close