زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

منابع برای ارشد (می دونم شاید تکراری باشه)

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۷ ب.ظ
سلام خدمت دوستان گل سایت مانشت خیلی وقت بود اینجا نیومده بودم
می خوام برای سال ۹۲ کنکور ارشد ازمایشی بدم
مصاحبه های دوستان رتبه بالا رو خوندم منابع بعضی دوستان با هم فرق می کرد
ممنون میشم یکی از دوستان در رابطه با منابع چه کتاب چه جزوه و چه کتابهای تستی منو راهنمایی کنن یه لیست کامل می خوام
تا شروع کنم به خوندن
منتظر راهنمایی شما بزرگواران هستم
اگر از نظر مدیران جای بدی بود شرمنده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ ق.ظ، توسط zarei1991.)
سلام دوست من...ببین مونده به سطح علمی خودت که چقدر پایت قوی هستش و شاید اصلا به منبع نیاز نداشته باشی...
در کل:
زبان:کتاب ۵۰۴ خیلی کتاب خوبیه...البته برای زبان عمومی و برای زبان تخصصی اگه بتونی پارسه رو گیر بیاری عالیه...

ریاضیات:ریاضی مهندسی کریمی کتاب خوبیه-ساختمان گسسته هادی یوسفی(اگه مرجع بخوای گریمالدی خوبه)
محاسبات عددی پوران پژوهش من شنیدم خوبه...هنوز نخوندم...و کتاب آمار پارسه مهندس طورانی

دروس مشترک:
سیستم عامل حقیقت(تا جایی که یادمه همه میگن حقیقت خوبه)
ساختمان داده(مرجع بخوای CLRS و حل تمرین که هم برای طراحی الگوریتم خوبه هم ساختمان داده)و اگه مرجع نخوای بنظرم مقسمی در کنار پوران پژوهش بهتر از مرجع هم باشه...البته این نظر شخصیه منه....(جزوه دکتر قدسی هم خوبه)
مدار منطقی موریس مانو(مرجع)در کنار کتاب تست پوران پژوهش
معماری هم مثل مدار منطقی موریس مانو در کنار پوران(جزوه دکتر اجلالی در کنار ویس عالیه)
نظریه زبان:حتما لینز و حل تمرینش رو بگیر بعدش تست پوران پژوهش(نظریه آقای کارگهی هم خوبه ولی بنظرم همونارو بخونی بهتره)

در مورد دروس تخصصی نرم افزار هم نظری ندارم چون خودم یا هوش یا معماری میرم...

دروس تخصصی هوش:
مدارهای الکتریکی:پوران پژوهش نوشته کاروزرگر
هوش مصنوعی:راسل...فقط راسل خوبه...
طراحی الگوریتم هم که بالا گفتم CLRS و حل تمرینش در کنار پوران مشکلتو حل می کنه...

در کل من نتیجه کلی که از این همه مصاحبه گرفت انتخاب این کتابا بود...
یه نکته مهم رو بهت بگم:سعی نکن چندین کتابو بخونی و آخرشم...یه کتاب بردار و بشین بخون...البته کتاب به درد بخور...ایشالا موفق باشی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: masoudkhan
ارسال:
۲۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۴۰ ق.ظ
تقریبا تمامی منابع تویه مصاحبه بچه ها ذکر شده و خیلی منابع هم بین بچه ها مشترک هست. پس لیست کل منابع تویه سایت در اختیارتون هست. اما اینکه کدوم منبع رو انتخاب کنید بستگی به خودتون داره، بستگی به زمان،نحوه درس خوندن ،پایه تحصیلی و ... داره به عنوان مثال اگه پایه ضعیفی تو یه درسی دارید مسلما بهتره که از ابتدا و از روی منابع شروع به خوندن کنید و پس از یادگیری مفاهیم اون درس برید سراغ نکات تستی و کتاب های کنکوری.
در مورد بعضی منابع هم یه جورایی سلیقه ای هست و خودتون باید اون کتاب ها رو یه نیگاهی بندازید تا ببینید می تونید بخونیدش یا نه . مثلا من خودم سعی میکردم ریاضیات مهندسی رو از روی کتاب مرجع اروین کریزیگ بخونم اما اگه تو مصاحبه ببینید کمتر کسی ریاضیات مهندسی رو از رو مرجع خونده و بیشتر مدرسان شریف و معتقدی پارسه رو توصیه کردن، اما من واقعا از خوندن کتاب مرجع اروین کریزیگ لذت می بردم، واقعا محشره ، بی نظیره، کاملا اصولی و قابل فهم توضیح داده و واقعا حیفه خونده نشه . پس کمی هم سلیقه شما تو انتخاب منابع تاثیر داره.
در کل با یه جمع بندی کلی می تونی یه لیست منابع خوب درست کنی

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , masoudkhan
ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۰۸ ب.ظ، توسط tbl.)
RE: منابع برای ارشد (می دونم شاید تکراری باشه)
سلام ، چند تا سوال داشتم .
(من شهرستان هستم و قصد دارم برای امسال گرایش هوش کنکور شرکت کنم و تهیه ی کتاب ها برام یکم مشکله و کتاب ها رو میخوام از fardab.com سفارش بدم و یه سری کتاب های پوران رو هم از سایت خودش )

۱_کتاب سیستم عامل حقیقت که میگید همون کتاب ۲ جلدی هستش که به قسمت های سخت و نرم تشکیل شده ؟ هر ۲ تا جلد رو باید بخرم ؟

۲_برای نظریه ی زبان ها که میگید کتاب لینز منظورتون کدوم ترجمش هستش ؟ مثلا این خوبه ؟

و این کتاب :

جواب سولات کتاب بالایی هستش ؟

۳_هوش که میگید راسل منظورتون کدوم ترجمش هستش ؟ این کتابها رو پیدا کردم ، خوب هستن ؟

این کتاب ها هم لازم هستش ؟

۴_کتاب CLRS رو از کجا میتونم تهیه کنم ، من فقط تونستم این رو

پیدا کنم ، کتاب خوبیه ؟

لطفا راهنماییم کنید . امروز ، فردا باید سفارش بدم که تازه شروع کنم به خوندن .

ممنون
۰
۰
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ ق.ظ
تو هوش ترجمه راحتی خوبه و برای تست هم راهیان شنیدم خوبه...
حقیقت هم پارسه که یه جلدی هستش
و برای نظریه هم ترجمه صادق زاده و حل تمین ریاحی خوبه...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tbl
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ق.ظ
سیستم عامل حقیقت منظورتون پارسه است تا ترجمه تننباوم . هر دو کتاب تک جلدیه ، سیستم عامل گه مشخصه و یه کتاب بیشتر نیست، ترجمه تننباومش هم یک جلد کتاب بیشتر نیست با اون عکس حیوون راگون چیه :

فکر کنم منظور ار سخت و نرم جنس جلدش باشه چون این کتاب تک جلدیه !!!
نظریه پیتر لینزم صراف زاده به نظرم بهتره که روجلدش عکس طبقه بندی زبان های رو به صورت بیضی های تودرتو کشیده، من این کتاب رو خوندم و ویرایش یادم نیست و حل تمرین ریاحی هم خوبه، اینم لینک مظریه که من خوندم و خوبه:

هوشم ترجمه رامین رهنمون خوبه که گزینه دوم لینک های بالاست
الگوریتم clrs هم انشارات خوارزمی خوبه که من پیداش نکردم و مجبور شدم ترجمه جعفر نژاد گسترش علوم پایه رو بگیرم که این ترجمش بدک نیست، من خوندم راضی بودم میشه تحمل کرد. تو سایت بالا گشتم نبود.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tbl
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۴۹ ب.ظ
من با جستجویی که کردم کلا" این منابع روبرای خودم انتخاب کردم برای ارشد نرم
زبان :پارسه +۵۰۴
ریاضی مهندسی :جزوه مدرسان (نامی)+معتقدی پارسه
آمار:تورانی پارسه
محاسبات:پوران +بابلیان(پیام نور)
ساختمان داده :مقسمی+clrs(درصورت اشکال)
نظریه زبانها:پوران +لینز
مدار منطقی :فقط پوران
سیستم عامل :جزوه حقیقت +مقسمی
معماری :پوران +جزوه اجلالی (اگه پیدا کردم)+مانو (درصورت اشکال)
طراحی الگوریتم: پوران+clrs(در صورت اشکال)
هوش:پوران +راسل(درصورت اشکال)
مدارالکتریکی:پارسه +پوران

راستی برای تمرینهای زیاد نظریه(ترجمه بابک سلیمی وپورمحقق) چه کنم ؟همه رو باید خوندکه مسلما" فکر نکنم ؟تقریبا" کدامشون مهمه؟
مرسی
۰
۰
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ ب.ظ
(۰۱ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ب.ظ)taghdir نوشته شده توسط:  من با جستجویی که کردم کلا" این منابع روبرای خودم انتخاب کردم برای ارشد نرم
زبان :پارسه +۵۰۴
ریاضی مهندسی :جزوه مدرسان (نامی)+معتقدی پارسه
آمار:تورانی پارسه
محاسبات:پوران +بابلیان(پیام نور)
ساختمان داده :مقسمی+clrs(درصورت اشکال)
نظریه زبانها:پوران +لینز
مدار منطقی :فقط پوران
سیستم عامل :جزوه حقیقت +مقسمی
معماری :پوران +جزوه اجلالی (اگه پیدا کردم)+مانو (درصورت اشکال)
طراحی الگوریتم: پوران+clrs(در صورت اشکال)
هوش:پوران +راسل(درصورت اشکال)
مدارالکتریکی:پارسه +پوران

راستی برای تمرینهای زیاد نظریه(ترجمه بابک سلیمی وپورمحقق) چه کنم ؟همه رو باید خوندکه مسلما" فکر نکنم ؟تقریبا" کدامشون مهمه؟
مرسی
کسی نیست!!!!!!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۶۸ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۲۵ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۵۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۳۹ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۱۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  منابع ارشد کامپیوتر azizehmah ۸ ۸,۸۸۱ ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marge_setare
  منابع رشته انفورماتیک Saman ۱۶ ۱۳,۳۴۹ ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: toofan6080
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۷ ۱۱,۵۴۱ ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: atahmasebi
  منابع یوسفی تو ارشد اصلا جالب نیستن tesla66 ۱۳ ۷,۷۷۲ ۰۷ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهترین منابع هوش مصنوعی برای کنکور ارشد marvelous ۳ ۵,۱۰۷ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close