زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون جامع پارسه و مهستان برای ارشد ۹۲

ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۳۷ ب.ظ
با سلام

من میخواستم دو تا جامع پارسه رو شرکت کنم و همه ی آزمونای مهستانو هم شرکت کنم.

حالا با این فرض که بشه دوتا جامع ها رو شرکت کرد این سوالو دارم که به نظر شما کار خوبیه ؟ یا اینکه کلا همه رو پارسه شرکت کنم یا برعکس ؟ و لطفا هر پیشنهای دارید بدید.

از پارسه که پرسیدم گفت نمی تونید این کارو بکنید و باید هر ۸ تا رو ثبت نام کنید. سوالم اینه که پارسال چطور بوده ؟ یعنی پارسال هم اول گفتن که نمیشه و بعد نزدیکای دوتا امتحان جامع که شده ، اون موقع میگن که می تونید ثبت نام کنید؟ و اینکه دوستانی که دو تا جامع ها رو ثبت نام کردن چقدر هزینه اش شده و هزینه ی کل آزمونا پارسال چقدر بوده؟

و یه سوال دیگه Tongue آیا پارسه و مهستان خدماتی غیر از آزمون گرفتن دارن؟
مثلا شما تا حالا از مشاوره های پارسه بهره ای بردید؟ و بعد از آزمونا راهنماییتون می کردند یا نه؟ اگه مشاور خوبی هم دارند کدوم یکی از مشاورهای پارسه بهترن؟

هر دو موسسه پاسخنامه هارو به موقع میدن ؟ و باید از روی سایت برداریم یا بعد آزمون به صورت حضوری میدن ؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ب.ظ
به یه بخشی از سوالاتون در حد دیدگاه خودم میتونم جواب بدم:

اول از اینکه همه آزمونای پارسه رو برید یا همه مهستان... این به فاکتور خودتون از آزمون بستگی داره. اگه فاکنور اصلی جامعه آماری باشه که صد البته پارسه. اگه فاکتور سوالات باشن، تا حدی مهستان بهتره
پارسه هر سال میگه باید همه آزمونا رو ثبت نام کنی... بعدش اواخر تابستون یا نهایتا نزدیکای آبان کوتاه میاد! یکی از دوستای منم پارسال بهش گفتن نمیشه، ولی بعد از یه ماه گفتن میشه!
در مورد خدمات دیگه این موسسات: بستگی به شهرتون داره... مثلا پارسه و مهستان همیشه تو تهران کلاسای حضوری دارن که بعضی از کلاساشون خوبه وگاهی هم تو بعضی از شهرستانای بزرگ، تعداد ی از این کلاسا تشکیل میشه. ولی تو خیلی از شهرای دیگه کلاس حضوری ندارن. خدمات دیگشون هم کتاب هست. کتابای مهستان که همون پوران پژوهش هست و از بیرون میتونین بخرین و مشکلی هم ندارن و اکثر کتاباش خوبن. ولی پارسه کتاباش رو اکثرا تکی نمیده و باید بصورت پک بخرین (البته فقط یکی دو تا از کتابا رو تکی میده... و البته دیده شده که تو بعضی از شهرا همونا رو هم تکی نداده و گفته باید پک بخری!) کیفیت بعضی کتابای پارسه خیلی عالیه (از لحاظ علمی و جامعیت) ولی بعضی از کتاباش فقط به درد سوخت چهارشنبه سوری میخورن!!!
در مورد مشاوره، ... کلا تو مقطع ارشد خیلی نباید دنبال مشاور گشت تو این موسسات. نمیگم بدن. ولی یه حالتی هست که خودت باید مشاورت رو مجبور کنی بهت مشاوره بده و خودش خیلی پی این کار رو نمیگیره.
مثلا اصلا با قلم چی (دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی) قابل مقایسه نیست. پشتیبانای قلم چی خیلی پی میگیرن و واقعا دانش آموز رو هدایت می کنن ولی برای مقطع ارشد این خود شما هستین که باید راه درست رو پیدا کنین و باز هم خود شما هستین که باید مشاوور رو مجبور کنین که در مورد اون راه، بهتون راهنمایی بده!

پاسخنامه ها هم بصورت اینترنتی داده میشه. معمولا ظرف مدت ۱۲ الی ۲۴ ساعت بعد از هر آزمون کارنامه تون آماده میشه
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam_ak
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۲۸ ب.ظ، توسط maryam_ak.)
خوب منم می خوام مهستانو برم و بعد به خاطر سنجش نهایی برم جامع های پارسه.

خوب این موضوع هم که کدوم یکی از این دوتا سوالاتش توی چارچوب سوالات کنکور هست برام مهمه. من یکی دوتا از آزمونهای هردو را نگاه کردم (البته خیلی کم بود این تعداد بررسی ها) ولی احساس کردم پارسه نزدیکتره حالا نمی دونم واقعا اینطوره یا مهستان از این نظر بهتره؟ دوست دارم نظر شما و بقیه ی دوستان رو هم بدونم؟ و اینکه ماهان چطوره از لحاظ نزدیکی به سوالای کنکور؟

درباره ی مشاوره پارسه هم من وارد همپای یکی از دوستام که امسال شرکت کرده شدم، و چندتا سوال ساده راجع به منابع ازش پرسیدم ولی اصلا تا حالا جواب نداده؟ چطوریه اصلا جواب میدن اینا؟

و اینکه مشاورها رو براساس سطح معدل دانشجو برامون انتخاب می کنن یا نه؟

و راجع به هزینه هم دوستانی که قبلا شرکت کردن هزینه ی این دوتا آخر نسبت به کل آزمون های پارسه چقدر بوده؟
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۵ ب.ظ
منم میخوام از این تاپیک استفاده کنم و یه سوال مطرح کنم.
آیا روش برنامه ریزی و بودجه بندی آزمون های این دو موسسه هم تفاوت داره و کلا اینم باید در نظر گرفت؟

من می خواهم و می توانم ...
۰
۰
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ ق.ظ
RE: آزمون جامع پارسه و مهستان برای ارشد ۹۲
بله دقیقا منم این سوالو داشتم که کدوم یکی برنامه ریزی بهتری دارند؟
۰
۰
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخه منظورتون از برنامه ریزی باید مشخص باشه
اگه منظورتون بودجه بندی آزمون هست که میدونم مال پارسه ۲۵% به ۲۵% هست و تو هر ۵۰% و ۱۰۰% آزمون جامع داره
ولی مال مهستان رو خبر ندارم که مثل پارسه هست یا سیستم دیگه ای داره
ولی این که بودجه بندی چطوره خیلی اهمیت نداره

مهم اینه که شما با یه برنامه مشخص (و البته منطبق با آزمون ها) درس بخونین و از بودجه بندی آزمونها صرفا استفاده کنین برای اینکه تیکه تیکه درسا رو جلو ببرین و سر زمان های معین مرور کنین
بزارین این طور بگم: بودجه بندی فقط روی حجم کاری و تا حدی زمانبندی شما تاثیر میزاره ولی اینکه چطور برنامه ریزی کنین و با چه استراتژی درس بخونین رو هیچ موسسه ای بهتون نمیگه!
نهایتا میتونین از مشاورتون بخوایین که با توجه به شرایطی که دارین یک راه هایی جلو پاتون بزاره و پیشنهاد هایی برای برنامه ریزی بهتون بده.

اگه از بابت برنامه ریزی میخواین موسسات رو مقایسه کنین، اصلا قابل مقایسه نیستن چون همه این موسسات، برنامه ریزی رو به عهده خود داوطلب گذاشتن و فقط بودجه بندی و سرفصل تعیین کردن. که البته درستش هم همینه! چون هیچ کس بهتر از شما، خودتون رو نمیشناسه و نقاط ضعف و قوتتون رو نمیدونه و از توانایی هاتون خبر نداره... و اینها فاکتور هایی هستن که شما باید بر اساسشون برنامه ریزی کنین.

و اما در مورد مشاور پارسه... معمولا اون اولا که تازه ثبت نام کردین، جواب میدن. اگه درخواست تماس کنین زنگ میزنن. اما همین که یه مدت بگذره دیگه ظاهرا حتی به سیستم سر هم نمیزنن که ببینن کسی سوالی داره؟ کسی درخواست تماس کرده؟! ... کلا طرف رو ول می کنن به امون خدا!!!
ولی خداییش اینا خیلی مهم نیستن... شما اگر تو هدفتون موفق بشین (و اگر شکست بخورین) مطمئن باشین که ۹۵% خودتون باعثش بودین (چه تو موفقیت و چه تو شکست). اون ۵% باقی مونده خیلی مهم نیست که بخوایین حساسیت زیادی روش نشون بدین

خیلی ها رو دیدم که رتبه بدشون تو کنکور رو گردن موسسات مختلف میندازن و میگن به خاطر پایین بودن کیفیت فلان موسسه اینطور شدم! ولی اینطور نیست...! کسی که بخونه و تلاشش رو بکنه، حتما به نتیجه ای در حد تلاشش میرسه. حالا اگه موسسه X بره یا موسسه Y بره یا اینکه مشاور خیلی عالی داشته باشه یا اینکه نداشته باشه خیلی فرق نمیکنه...
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ebi_atish
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۵۴ ب.ظ
بله منم منظورم این بود که بودجه بندی مناسبی برای برنامه ریزی داشته باشه.

ممنون
۰
۰
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۳ ب.ظ
ممنونم بخ خاطر توضیحاتتون منظور منم بودجه بندی آزمون ها بود

من می خواهم و می توانم ...
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۱۶ ق.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۳ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  ممنونم بخ خاطر توضیحاتتون منظور منم بودجه بندی آزمون ها بود

پارسه بودجه بندیش مناسب نیست،یه دفعه میبینید تو یه آزمون فقط از یه فصل که مباحث راحتتری داره سوال میاد و تو آزمون بعدی با همون فاصله زمانی از چند فصل.
البته اگه تا قبل شروع آزمونا بتونید درسا رو خوب پیش ببرید و برای آزمون فقط دوره کنید میتونید با بودجه بندیش کنار بیایید.

مشاورشم واقعا افتضاحه،شاید نباید از این لفظ استفاده میکردم ولی خییییییییییییلی به خاطر مشاوره اذیت شدم در نهایت بیخیالش شدمBlush

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahRad
ارسال: #۱۰
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۵ ق.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۳ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  ممنونم بخ خاطر توضیحاتتون منظور منم بودجه بندی آزمون ها بود

پارسه بودجه بندیش مناسب نیست،یه دفعه میبینید تو یه آزمون فقط از یه فصل که مباحث راحتتری داره سوال میاد و تو آزمون بعدی با همون فاصله زمانی از چند فصل.
البته اگه تا قبل شروع آزمونا بتونید درسا رو خوب پیش ببرید و برای آزمون فقط دوره کنید میتونید با بودجه بندیش کنار بیایید.

مشاورشم واقعا افتضاحه،شاید نباید از این لفظ استفاده میکردم ولی خییییییییییییلی به خاطر مشاوره اذیت شدم در نهایت بیخیالش شدمBlush

همه ی مشاوراش بدن؟ یا خوب هم هست بینشون؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۰۸ ق.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ)maryam_ak نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۳ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  ممنونم بخ خاطر توضیحاتتون منظور منم بودجه بندی آزمون ها بود

همه ی مشاوراش بدن؟ یا خوب هم هست بینشون؟
تو سیستم همپا که اکثرا ناراضی بودن.نباید به امید این باشید که مشاور بهتون روحیه بده و حرفی بزنه که خودتون نمیدونید.
شما میتونید برید تو همپا و از بچه ها بپرسین،بیشتر میتونن کمکتون کنن.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ق.ظ
دو تا آزمون نهایی پارسه به تنهایی پارسال ۳۴۰ بود!!! در حالی که ۸ تاش با کتاب ۴۹۳ بود!!!
حالا خودت ببین میارزه!
من حتی اگه از لحاظ قیمتی هم میارزید،به هیچ وجه توصیه چنین کاری رو بهت نمیکردم
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ق.ظ، توسط maryam_ak.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ق.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  دو تا آزمون نهایی پارسه به تنهایی پارسال ۳۴۰ بود!!! در حالی که ۸ تاش با کتاب ۴۹۳ بود!!!
حالا خودت ببین میارزه!

این که فقط دو تا جامعا هارو شرکت کنم توصیه نمی کنین؟ یا اینکه پارسه و مهستانو با هم شرکت کنم؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ ق.ظ، توسط alirrrrrr.)
اما در مورد موسسه ها،من با مهستان آشنایی رو ندارم.
اما میدونم که پارسه تو یه سری درسا ضعیفه،توی یه سری متوسطه و توی یه سری دیگه از درسا عالیه و نظیر نداره!
مثلا پارسه توی بخش طراحی الگوریتم وساختمان داده بسیار بسیار قوی هستش!چه از لحاظ کتابش و چه از لحاظ طرای سوالاش!
و یه نکته ظریف دیگه اینه که شاید معتقد باشن که پارسه سوالاش غیر استاندارد هستش!!یه سوال از شما به نظر تون سوالای کنکور واقعی استانداردن!
یه نکته مهم دیگه اینه که پارسه معمولا همیشه سعی میکنه که تستایی که تو آزموناش میاره،تستهایی با رویکردی جدید باشه!!،یعنی معمولا نمیاد عددای تستای کنکورای قبلیو تغییر بده و اسمش بزاره طراحی تست! در صورتی که شنیدم بعضی از موسسه های دیگه اینکارو میکنن!
اما در مورد بودجه بندی و تقسیم درساش منم موافقم با این که توی بعضی درسا توی بعضی آزمونا یکدفعه حجم زیادی باید خوند و توی بعضی آزمون بعضی از این درسا فقط یع مطلب ساده رو باید خوند!
اما من در کل از پارسه راضی بودم بخاطر همین اجبار استفاده از برنامه ریزTongueH

(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۱ ق.ظ)maryam_ak نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ق.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  دو تا آزمون نهایی پارسه به تنهایی پارسال ۳۴۰ بود!!! در حالی که ۸ تاش با کتاب ۴۹۳ بود!!!
حالا خودت ببین میارزه!

این که فقط دو تا جامعا هارو شرکت کنم توصیه نمی کنین؟ یا اینکه پارسه و مهستانو با هم شرکت کنم؟

اینکه بخاین ترکیبی کار کنین من به هیچ وجه توصیه نمیکنم!
اما از طرفی هم ثبت نام تو پارسه رو بهت توصیه میکنم به خاطر طراحای مشهور سوالاش و نیمی از کتابای خوبشSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam_ak , fateme66
ارسال: #۱۵
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۶ ق.ظ
ماهان سوالاتش چطوره؟
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۱۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۰۱ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۷۲ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۷۴ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۴۰۷ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۶۸۱ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۸۰۸ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri
Exclamation فروش کتاب های کنکور ارشد نرم افزار کامپیوتر(پارسه و پوران پژوهش) bayron ۰ ۲,۹۵۰ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bayron
  منابع پیشنهادی شما برای پایگاه داده و سیستم عامل پیشرفته آزمون دکتری نرم افزار damash ۵ ۶,۱۶۳ ۲۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: moh1374
  راهنمای کامل برای آزمون تافل mavin1200 ۱ ۲,۴۴۵ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ۰۵:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close