زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کاربردهای use case diagram ؟

ارسال:

پسر کوچولوی دانشجو پرسیده:

میخواستم بدونم کاربردهای use case daiagram در نرم افزار رشنال رز چیه . یه توضیح کامل و دقیق .

ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

luna پاسخ داده:

من پست قبلیمو پاک کردم چون اشتباهی تعریف یه چیز دیگرو نوشته بودم.
use case diagram رابطه بین کاربرا و سایر بخش های خارج از سیستم رو با مورد کاربردهای سیستم نشون میده. همین طور رابطه بین مورد کاربردها رو هم نشون میده
بیشتر هدفش برای اینه که مثلا به ذی نفع های پروژه نشون بدن.
اون قبلی که من گفتم خود usecase بود که البته برای تیم تولید خیلی مهم تر از این دیاگرام هست.

۲
ارسال:

Lantern پاسخ داده:

Use case diagram نشان دهنده ی Use case ها و Actor ها و رابطه بین اون هاست. Use case ها دنباله ای از فعالیت ها را نشان می دن که توسط سیستم باید انجام بشه و Actor ها افراد یا سیستم های دیگری را نشان می دن که با سیستم در حال مدل سازی ، تعامل دارن.
اگر یک Actor با یک Use case تعامل داشته باشه با یک خط به اون وصل می شه که نشان دهنده رابطه بین Actor و اون Use case است. رابطه نشان می دهد که ارتباطی بین یک Actor و یک Use case وجود داره.معناش اینه که افراد یا سیستم های خاص درآن نقش Actor ، با نمونه های خاصی ازآن Use case رابطه داره.اونا توی دنباله ای از رویدادها شریک هستند که توسط اون Use case نشان داده شده .
قابل ذکره که یه Actor ممکنه با چند Use case رابطه داشته باشه و یک Use case ممکنه با بیش از یک Actor رابطه داشته باشه.
برای نمونه یه Use case diagram رو با Use case ها و یه Actor براتون گذاشتم:

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

jahani پاسخ داده:

RE: کاربردهای use case diagram ؟

نمودار مورد کاربری یکی از نمودارهای اصلی مرحله استخراج نیازمندی ها می باشد که آقای پرسمن در کتاب معروفش آن را در زمره های روش های تحلیل مبتنی بر سناریو قرار داده است. مهم ترین استفاده ای که از نمودار مورد کاربری می شود را میتوان در استخراج نیازمندی های کارکردی دانست. در واقع با استفاده از نمودار مورد کاربری می توان نیازمندی های کارکردی (وظیفه مندی) یک نرم افزار را استخراج نمود.
از دیگر کاربردهای این نمودار که در کتاب پرسمن به آن اشاره شده است میتوان به استخراج واسط کاربری اشاره کرد. در واقع به دلیل این که در این نمودار ارتباط کاربران با سیستم مشخص میشود میتوان از آن برای استخراج واسط کاربری استفاده کرد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  Use Case Specifications Happiness.72 ۰ ۱,۶۹۲ ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  تفاوت نمودار er و use case ava_zd ۵ ۸,۶۵۵ ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  درخواست use case و class diagram msna ۰ ۱,۴۱۳ ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msna
  کاربردهای نرم افزار فاطمه ارشد ای تی ۰ ۱,۱۸۳ ۰۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه ارشد ای تی
  طراحی use case با معماری mvc k1.technology ۰ ۱,۴۳۶ ۰۴ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: k1.technology
  [نیازمند مرجع آموزشی] stick diagram و layout diagram mahan71 ۱ ۲,۴۳۵ ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  Use Case kingmax ۲ ۱,۳۴۰ ۱۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kingmax
  اولین کنفرانس ملی الگوریتم های فرا ابتکاری و کاربردهای آن در علوم ومهندسی bodygard ۰ ۲,۴۶۰ ۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: bodygard
  objective diagram dokhtare payiz ۳ ۲,۱۷۷ ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: happy07
  بهترین روش برای خوندن Grammer in Use زینب۶۶ ۶ ۴,۷۱۱ ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_shinobi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close