زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایجاد تاخیر در گیتها در Maxplus

ارسال:

پشتکار پرسیده:

سلام
کسی میدونه چطوری می تونیم در ماکس پلاس تاخیر گیتها رو ایجاد کنیم؟
در ضمن آیا نرم افزاری از نظر کاربردی و گرافیکی بهتر از ماکس پلاس هست؟
مرسی

۰
ارسال:

shervinrs پاسخ داده:

Max Plus ورژن قدیمی برنامه Quartus هست. اگر برای پروگرم کردن و سنتز برای FPGA استفاده نمیکنین، می تونین از برنامه های ModelSim و Active-HDL هم استفاده کنین. اما به طور کلی برنامه های موجود در این زمینه از نظر GUI و User Friendly بودن چندان تعریفی ندارن و Altera تا حدود زیادی در این زمینه از بقیه جلوتر.

(۲۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۵۳ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  کسی میدونه چطوری می تونیم در ماکس پلاس تاخیر گیتها رو ایجاد کنیم؟
اگر صرفا برای Simulation هست می تونید از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
استفاده کنین. (در VHDL)

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

RE: ایجاد تاخیر در گیتها در Maxplus

(۲۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۲۷ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  Max Plus ورژن قدیمی برنامه Quartus هست. اگر برای پروگرم کردن و سنتز برای FPGA استفاده نمیکنین، می تونین از برنامه های ModelSim و Active-HDL هم استفاده کنین. اما به طور کلی برنامه های موجود در این زمینه از نظر GUI و User Friendly بودن چندان تعریفی ندارن و Altera تا حدود زیادی در این زمینه از بقیه جلوتر.

(۲۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۵۳ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  کسی میدونه چطوری می تونیم در ماکس پلاس تاخیر گیتها رو ایجاد کنیم؟
اگر صرفا برای Simulation هست می تونید از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
استفاده کنین. (در VHDL)

میشه منظورتون رو از این جمله بگید؟ توضیح بیشتر بدید
نقل قول: اگر برای پروگرم کردن و سنتز برای FPGA
این سنتز کردن و FPGA چی هستند؟

ضمنا از چه راهی باید تاخیر رو ایجا کنم. ببخشید من اینقدر مبتدی هستم. اگه بگید از کدوم مسیر برم تا تاخیر رو ایجاد کنم ممنون می شم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

shervinrs پاسخ داده:

سنتز یعنی تبدیل کد به گیت های پایه تعریف شده (مثل AND، OR و یا ساختارهای کمی پیچیده تر). و زمانی انجام میشه که بخواین برنامه تون رو برای یک FPGA خاص سنتز کنین.
FPGA هم تراشه ای هست که می تونید برنامه تون رو روش بریزین تا کاری رو که می خواین انجام بده. مثل این می مونه که یک IC از کارخونه سفارش داده باشین که دقیقا به شکلی که می خواین کار می کنه.

نقل قول: ضمنا از چه راهی باید تاخیر رو ایجا کنم. ببخشید من اینقدر مبتدی هستم. اگه بگید از کدوم مسیر برم تا تاخیر رو ایجاد کنم ممنون می شم.
تو اون صفحه ای که گذاشتم توضیح داده. ایجاد تاخیر باید توی کد انجام بشه.
مثلا برای ایجاد تاخیر ۱ ns در یک گیت NOR باید همچین چیزی بنویسید:

نقل قول: q<=r nor nq after 1ns;

برای هر گیتی که بخواین می تونین تاخیری به شکل بالا ایجاد کنین.

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ق.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  
نقل قول: q<=r nor nq after 1ns;

برای هر گیتی که بخواین می تونین تاخیری به شکل بالا ایجاد کنین.

میشه بگید کجا باید این کد رو بنویسم؟

۰
ارسال:

shervinrs پاسخ داده:

یک تکه از کدتون رو بگذارین تا روی همون راهنمایی کنم. برای هر گیتی که بخواین میشه این کار رو انجام داد.
اما معمولا بهتره برای ساده کردن روی ورودی کامپوننت ها انجام بشه.

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۲۹ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  یک تکه از کدتون رو بگذارین تا روی همون راهنمایی کنم. برای هر گیتی که بخواین میشه این کار رو انجام داد.
اما معمولا بهتره برای ساده کردن روی ورودی کامپوننت ها انجام بشه.

من فکر می کنم یه جای کار رو درست نمی رم. آخه کدی نیست که بذارم.
ببخشید این کدها رو از کجا می تونم ببینمBlushBlushBlush

۰
ارسال:

shervinrs پاسخ داده:

(۳۱ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  آره خب مگه جای دیگه هم داره؟؟؟Huh
آره، به شیوه ای که در صفحه آخر اون راهنما گفته شده میشه کد نوشت. تمام طرح های بزرگ (و عملی) بصورت کد نوشته میشن و بصورت Schematic تقریبا غیر قابل پیاده سازی هستند. این کدها می تونن تا چند هزار خط و دارای ساختارهای خیلی پیچیده ای باشن. سایت OpenCores.org یک منبع برای چنین کدهایی هست.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۵۹ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۴۷ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۰۱ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  ایجاد نقاط تصادفی - متلب αɾια ۵ ۶,۱۴۹ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  مشکل در ایجاد پروژه در اندروید استودیو safoora s ۱ ۲,۵۱۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: AreF95
  پیشنهاد ایجاد مانشت انگلیسی برای بحث و گفتگو به زبان انگلیسی Msccom ۱۲ ۱۰,۰۰۹ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: NP-Cσмρℓєтє
  تاخیر ضرب کننده آرایه ای با جمع کننده های CLA peace2013 ۲ ۳,۳۲۱ ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  تاخیر یک بسته peace2013 ۲ ۱,۸۲۷ ۰۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: peace2013
Sad سوال درباره نرمال سازی و ایجاد بانک اطلاعاتی f.kh70 ۰ ۱,۳۹۵ ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: f.kh70
  حداکثر تعداد ناحیه های ایجاد شده توسط n خط شکسته به صورت بازگشتی shamim1395 ۲ ۶,۵۷۴ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: djshalam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close