زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند مفهم کلی PDA

ارسال:

navid-p پرسیده:

چند مفهم کلی PDA

۱/در dpda اگر
[tex]a,b\epsilon \sum[/tex]و [tex]c,d \epsilon \Gamma[/tex]
ایا توابع انتقال زیر از q واحد ممکن است؟
[tex]\delta (q,a,d)[/tex]
[tex]\delta (q,b,d)[/tex]
[tex]\delta (q,a,c)[/tex]
[tex]\delta (q,b,c)[/tex]
یعنی انتقال به ازا هر ترکیب از ورودی و یک عنصر بالای پشته ممکن است و به ازا هر ترکیب از این دو یک انتقال ممکنه یا نه و با توجه به اطلاعات بالا فقط انتقالات زیر ممکن است؟
۲/ساخت گرامر برای pda و هینطور pda برای گرامر جزو سرفصلهای کنکور هست؟ارزش خوندن داره؟

۰
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: چند مفهم کلی PDA

(۲۴ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  ۱/در dpda اگر
[tex]a,b\epsilon \sum[/tex]و [tex]c,d \epsilon \Gamma[/tex]
ایا توابع انتقال زیر از q واحد ممکن است؟
[tex]\delta (q,b,d)[/tex]
یعنی انتقال به ازا هر ترکیب از ورودی و یک عنصر بالای پشته ممکن است و به ازا هر ترکیب از این دو یک انتقال ممکنه یا نه و با توجه به اطلاعات بالا فقط انتقالات زیر ممکن است؟
۲/ساخت گرامر برای pda و هینطور pda برای گرامر جزو سرفصلهای کنکور هست؟ارزش خوندن داره؟

مفهوم ماشین پشته ایی قطعی یا معین اینه که ما به ازاء یک ورودی و یک عنصر بالای پشته تنها یک انتقال داشته باشیم یا به طور ساده‌تر فقط به یه جا بریم.

همه‌ی اون تابع هایی که نوشتی مجاز هستن فقط در صورتی میتونست مجاز نباشه که تو داشته باشی‌:
و با این مشخصات تو به دو مکان متفاوت بری یعنی طرف دوم این تابع انتقال متفاوت باشه.اونوقت دیگه معین نیست.

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

چند مفهم کلی PDA

جواب ۱) تو PDA غیر قطعی چنین انتقال هایی میتونه وجود داشته باشه و مشکلی نداره

جواب ۲)ساخت PDA از روی گرامر کار ساده ای هستش و کاری نداره اما برعکسش یه مقدار سخت تره و تو کتاب لینز هم به نظر من خیلی سر راست نگفته

۰
ارسال:

navid-p پاسخ داده:

چند مفهم کلی PDA

ممنون جواب دوستان.من ویرایش دوم لینز به همراه حل تمرینش رو دارم . ایا به ویرایش چهارم نیازی هست یا همین کافیه؟
و ضمنا در کتاب پارسه یه نکته داره که:برای تمام زبانهای مستقل از متن یک NPDA معادل با حداکثر ۲ حالت وجود دارد.درسته؟

ارسال:

Sunshine Off پاسخ داده:

RE: چند مفهم کلی PDA

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  ممنون جواب دوستان.من ویرایش دوم لینز به همراه حل تمرینش رو دارم . ایا به ویرایش چهارم نیازی هست یا همین کافیه؟
و ضمنا در کتاب پارسه یه نکته داره که:برای تمام زبانهای مستقل از متن یک NPDA معادل با حداکثر ۲ حالت وجود دارد.درسته؟
این نکته درحالت کلی به این صورت هست:به ازای تمام زبانهای مستقل ازمتن میتوانNPDAبا۳حالت ترسیم کردوزمانی که لاندا عضوزبان ما باشد دراینصورت میتوان NPDA با دو حالت کشید.واین نکته هم به همین خاطرذکرشده است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

چند مفهم کلی PDA

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  و ضمنا در کتاب پارسه یه نکته داره که:برای تمام زبانهای مستقل از متن یک NPDA معادل با حداکثر ۲ حالت وجود دارد.درسته؟
آره

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۸۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۹۹ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۷۰ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  درخواست دانلود چند مقاله از www.civilica.com H.Mohammadi ۱ ۳,۴۵۵ ۱۴ دى ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  بهینه سازی چند هدفه فازی استوارژنتیک alighasemi ۰ ۱,۹۲۱ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: alighasemi
  چند سوال مبهم Mr.R3ZA ۰ ۱,۴۲۵ ۰۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  پاسخ به چند سوال مبهم Mr.R3ZA ۲ ۲,۹۱۹ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۷۰ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close