زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست ۹۵ و ۹۶ کتاب سیستم عامل پارسه(حقیقت)

subtitle
ارسال:

پشتکار پرسیده:

من نمی دونم چرا همه میگن سیستم عامل حقیقت!!!
آخه یا مشکل از منه یا از همه طرفداران کتاب حقیقت
باباجان من کلی امروز نشستم و سیستم عامل اونهم با دقت خوندم و نتونستم حتی یه تست از ارشد حتی آزاد بزنم.
بگید مشکلم کجاست؟ یا اقرار کنید که سیستم عامل حقیقت به درد نمی خوره...
مثلا این یه مدل تست بسیار بسیار ساده ارشده.
کجای کتاب حقیقت در موردش توضیح داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟HuhHuhHuhHuh
من که حسابی گیج شدم

صد رحمت به کتاب استالینگز

فایل‌(های) پیوست شده

۳
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

امروز کلا سیستم عامل حقیقت رو خوندم، ولی یه دونه تست حتی آزاد هم نتونستم بزنم!!!

برای بدست اوردن جواب تست ۹۵ توصیه میکنم صفحه های ۵۴ و ۵۵ و ۵۷ مربوط به قسمت فرایند در فصل ۲ رو مطالغه کنید، حتما جواب سوالو بدست میارید
وقتی یک فرایند فرزند ایجاد میشه تمام خصوصیات فرایند پدر رو به ارث میبره یعنی نام کاربری پدر توصیف گر های فایل و رجیسترها و چیزهای دیگه و حتی ادرسش هم کپی ادرس پدر هست اما بعد از تولید فرایند هر اتفاقی که در دو فرایند پدر و فرزند بیفته به دیگری ارتباطی نداره

درمورد سوال ۹۶ هم اگر صفحه ۱۹ رو ببینید نوشته تغییر در psw در سطح کرنل انجام میشه و تغییر یعنی نوشتن و در صورت پس خوندن در سطح کاربر هم میتونه انجام بشه

اتفاقا در کتاب اقای حقیقت تمام جزئیات و مطالب مورد نیاز کنکور گفته شده اما از اونجا که حجم مطالب زیاده وقتی به اخرای کتاب میرسی اوایل کتاب که نسبتا جزئیات و نکات کوچیک بیشتر داره نسبت به اخرای کتابو فراموش میکنی
فکر میکنم اگر یکبار دوره کنی مشکلتون حل میشه

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

RE: امروز کلا سیستم عامل حقیقت رو خوندم، ولی یه دونه تست حتی آزاد هم نتونستم بزنم!!!

(۲۲ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  درمورد سوال ۹۶ هم اگر صفحه ۱۹ رو ببینید نوشته تغییر در psw در سطح کرنل انجام میشه و تغییر یعنی نوشتن و در صورت پس خوندن در سطح کاربر هم میتونه انجام بشه

متشکرم ازتون
اما ننوشته تغییر در PSW نوشته دسترسی مستقیم!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

shervinrs پاسخ داده:

امروز کلا سیستم عامل حقیقت رو خوندم، ولی یه دونه تست حتی آزاد هم نتونستم بزنم!!!

به نظر من کتاب حقیقت نسبت به بقیه کتاب های سیستم عامل بهتره. تو تابستون با کتاب تننبام شروع کردم، به نظرم کتاب خیلی خوبی بود ولی بعد از یکی دو هفته احساس کردم که اصلا کتاب کنکوری نیست. (برای مطالعه آزاد به نظرم بهترین کتاب)
بعدش رفتم سراغ کتاب استالینگز، اونم بعد از خوندن ۲۰۰ صفحه کنار گذاشتم. چون وقتی که با کتاب حقیقت مقایسه کردم دیدم که هم جزئیاتش کمتره و هم توضیح و دسته بندی مطالبش به خوبی کتاب حقیقت نیست.
در این میون از مراجع اصلی فقط کتاب سیلبرشتز رو درست و حسابی بررسی نکردم. (PDFش رو یه نگاهی انداختم که به نظرم دوباره به درد کنکور نمی خورد)(اون کتاب شام رو هم ندیدم، خیلی باریک بود)
این دو تا تستی رو هم که شما گذاشتی به نظرم راحته و مربوط به IT که تو مهندسی کامپیوتر فکر نمی کنم دیگه همچین تست هایی بیاد. (اگر شما بخوای مهندسی کامپیوتر شرکت کنی البته)
کلا پروسه فرزند و مودهای اجرا رو که متوجه بشین تست هاش راحت میشن. حتی به نظرم هیچ نیازی به حفظ کردن دقیق اینکه چه کاری در چه مودی انجام میشه یا چه چیزهایی به پروسه فرزند منتقل میشه نیست. (من اون دو تا تست رو با حذف کردن گزینه‌ها زدم)
به نظرم کتاب حقیقت تو فصل های بعدی که راهکارها و الگوریتم‌ها رو برای کارهای مختلف بررسی کرده خیلی مفصله.

ویرایش: تست دوم در صفحه ۱۹ (صفحه آخر فصل یک)
تست اول رو نمی دونم دقیقا کجاست. اما در متن درس بوده.

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

RE: امروز کلا سیستم عامل حقیقت رو خوندم، ولی یه دونه تست حتی آزاد هم نتونستم بزنم!!!

(۲۱ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  به نظر من کتاب حقیقت نسبت به بقیه کتاب های سیستم عامل بهتره. تو تابستون با کتاب تننبام شروع کردم، به نظرم کتاب خیلی خوبی بود ولی بعد از یکی دو هفته احساس کردم که اصلا کتاب کنکوری نیست. (برای مطالعه آزاد به نظرم بهترین کتاب)
بعدش رفتم سراغ کتاب استالینگز، اونم بعد از خوندن ۲۰۰ صفحه کنار گذاشتم. چون وقتی که با کتاب حقیقت مقایسه کردم دیدم که هم جزئیاتش کمتره و هم توضیح و دسته بندی مطالبش به خوبی کتاب حقیقت نیست.
در این میون از مراجع اصلی فقط کتاب سیلبرشتز رو درست و حسابی بررسی نکردم. (PDFش رو یه نگاهی انداختم که به نظرم دوباره به درد کنکور نمی خورد)(اون کتاب شام رو هم ندیدم، خیلی باریک بود)
این دو تا تستی رو هم که شما گذاشتی به نظرم راحته و مربوط به IT که تو مهندسی کامپیوتر فکر نمی کنم دیگه همچین تست هایی بیاد. (اگر شما بخوای مهندسی کامپیوتر شرکت کنی البته)
کلا پروسه فرزند و مودهای اجرا رو که متوجه بشین تست هاش راحت میشن. حتی به نظرم هیچ نیازی به حفظ کردن دقیق اینکه چه کاری در چه مودی انجام میشه یا چه چیزهایی به پروسه فرزند منتقل میشه نیست. (من اون دو تا تست رو با حذف کردن گزینه‌ها زدم)
به نظرم کتاب حقیقت تو فصل های بعدی که راهکارها و الگوریتم‌ها رو برای کارهای مختلف بررسی کرده خیلی مفصله.

خیلی ممنون که جواب دادید.
ببینید در صفحه ۱۹ گفته اجرای دستورالعملهای ممتاز در مد کاربر مجاز نیست. دسترسی مستقیم به PSW هم چون ممتازه پس در مد کاربر مجاز نیست. تا اینجا حرفی نیست.
تست ۹۶ چی گفته؟ گفته خواندن PSW در مد کرنل صورت می گیرد. پس درسته نه؟
حالا کتاب حقیقت رو نگاه بیندازید. نوشته گزینه صحیح ۴ هست!!!!! یعنی چی؟
خواندن PSW در مد کرنل صورت نمی گیرد و در مد کاربر صورت می گیرد...
HuhHuhHuh

در مورد سوال ۹۵ هم میشه بگید کجای کتاب در موردش بحث کرده؟ ما که خوندیم و چیزی ندیدیم!!!

۰
ارسال:

xxx پاسخ داده:

یعنی ۱ روزه تمومش کردی ؟ یاکلا از قبل شروع کردی و امروز تموم کردی؟

شاید دوره نداری.
من دکتر حقیقت رو نخوندم.
ولی با خوندن استالینگز به نظرم از ۵ سوال ارشد توانایی پاسخ بین ۲ تا ۳ سوال هست.
خودتو با اون محک زدی؟

اگه جفتش هم خوندی و نتونستی که باید توی نحوه خوندنت تغییر بدی...احتمالا مفهومی نمیخونی
(۲۲ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۱ ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  
(21 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  به نظر من کتاب حقیقت نسبت به بقیه کتاب های سیستم عامل بهتره. تو تابستون با کتاب تننبام شروع کردم، به نظرم کتاب خیلی خوبی بود ولی بعد از یکی دو هفته احساس کردم که اصلا کتاب کنکوری نیست. (برای مطالعه آزاد به نظرم بهترین کتاب)

خیلی ممنون که جواب دادید.
ببینید در صفحه ۱۹ گفته اجرای دستورالعملهای ممتاز در مد کاربر مجاز نیست. دسترسی مستقیم به PSW هم چون ممتازه پس در مد کاربر مجاز نیست. تا اینجا حرفی نیست.
تست ۹۶ چی گفته؟ گفته خواندن PSW در مد کرنل صورت می گیرد. پس درسته نه؟
حالا کتاب حقیقت رو نگاه بیندازید. نوشته گزینه صحیح ۴ هست!!!!! یعنی چی؟
خواندن PSW در مد کرنل صورت نمی گیرد و در مد کاربر صورت می گیرد...
HuhHuhHuh

در مورد سوال ۹۵ هم میشه بگید کجای کتاب در موردش بحث کرده؟ ما که خوندیم و چیزی ندیدیم!!!

منظور اینه‌: نوشتن psw در مود کرنل صورت میگیره ولی خواندن psw در مود کاربر(البته فکر کنم-دوستان بررسی کنن)

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

(۲۲ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ق.ظ)xxx نوشته شده توسط:  یعنی ۱ روزه تمومش کردی ؟ یاکلا از قبل شروع کردی و امروز تموم کردی؟

نه من اوایل مهر فصول ۱و۲ رو خوندم دیگه نخوندم.
حالا که اومدم امروز خوندم. متوجه می شم ولی نمی تونم تستهای ارشد رو بزنم. به عبارتی آنچه می خونی لازم برای ارشد هست ولی کافی نیست.

(۲۲ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ق.ظ)xxx نوشته شده توسط:  شاید دوره نداری.
من دکتر حقیقت رو نخوندم.

ولی با خوندن استالینگز به نظرم از ۵ سوال ارشد توانایی پاسخ بین ۲ تا ۳ سوال هست.
خودتو با اون محک زدی؟

اگه جفتش هم خوندی و نتونستی که باید توی نحوه خوندنت تغییر بدی...احتمالا مفهومی نمیخونی

نمی دونم ولا
منظور اینه‌: نوشتن psw در مود کرنل صورت میگیره ولی خواندن psw در مود کاربر

خب اگه واقعا اینطوره بهتر نبود آقای حقیقت همینطوری می نوشت تا متوجه شیم درست؟
[/quote]
پس با توجه به این بحث‌ها می تونیم بگیم که دسترسی مستقیم به PSW خیلی مهم نیست بلکه تغییر دادنش مهمه که از نوع ممتازه؟؟؟!!!

۰
ارسال:

shervinrs پاسخ داده:

نقل قول: تست ۹۶ چی گفته؟ گفته خواندن PSW در مد کرنل صورت می گیرد. پس درسته نه؟
خوندن PSW چون خطری ایجاد نمیکنه می تونه در هر مودی انجام بشه. و نیازی نیست که حتما در مود کرنل باشیم. اما تغییرش می تونه خطرناک باشه برای همین باید حتما در مود کرنل باشه.

اما وقتی تست میگه که خواندن PSW در مود کرنل صورت میگیرد، منظورش اینه که برای خوندنش باید حتما در مود کرنل باشیم که نه چنین محدودیتی وجود نداره.
منم لحظه اول این گزینه به نظرم درست بود، ولی وقتی بقیه رو خوندم متوجه شدم که گزینه آخر منظور طراح.
کلا سیستم عامل یه مقدار زیادی مفهومیه و باید به عنوان یک سیستم عامل Smile درسو یاد بگیری.
ضمنا ممکنه در مورد چیزایی که میگم اشتباه کنم، خودمم مطمئن نیستم که خوب فهمیده باشم.

نقل قول: در مورد سوال ۹۵ هم میشه بگید کجای کتاب در موردش بحث کرده؟ ما که خوندیم و چیزی ندیدیم!!!
اینو دقیقا نمی دونم کجاست. اگر بقیه نگفتند می گردم دنبالش.

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

کتاب من چاپ پارساله شاید برای همینه که تو کتاب من نوشته تغییر psw

ارسال: #۱۰

پشتکار پاسخ داده:

(۲۲ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۰۱ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  کتاب من چاپ پارساله شاید برای همینه که تو کتاب من نوشته تغییر psw

خب این یه اخطاره!!!
وقتی تجدید نظر کردند شاید متوجه شدند تغییر نیست بلکه دسترسی مستقیمه!

۰
ارسال: #۱۱

si.mozhgan پاسخ داده:

دکتر حقیقت سر کلاسش گفت که این تست اصلا مشکل مفهومی داره ." خواندن psw" مفهوم صحیحی نیست . ولی چاره ای نیست و باید با طراح مدارا کرد! اما منظور طراح این بوده که نمی خوایم psw رو تغییر بدیم‌، فقط می خونیمش، پس خطری برای بقیه فرایندها نداره و به همین دلیل می شه در مود کاربر انجام بشه.
تو این جور سوالات کلا در نظر بگیرین اگر شما به عنوان فرایند توانایی این کار رو داشتین می شد حق بقیه فرایندها رو خورد یا نه.مثلا اگه من به عنوان کاربر بتونم وقفه‌ها رو از کار بندازم همه‌ی زمان سی پی یو رو به خودم اختصاص می دم.پس اجازه‌ی این کار رو به کاربر نمی دن.
سوال ۹۵ هم تو کتاب گفته شده که فرایند فرزند کپی فرایند پدره . اما تایمر استثناست چون زمانبندی این دو باید متفاوت باشه.

ارسال: #۱۲

پشتکار پاسخ داده:

(۲۲ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۲۵ ب.ظ)si.mozhgan نوشته شده توسط:  سوال ۹۵ هم تو کتاب گفته شده که فرایند فرزند کپی فرایند پدره . اما تایمر استثناست چون زمانبندی این دو باید متفاوت باشه.

اینکه فرایند فرزند کپی پدره رو دیدم ولی در مورد تایمر چیزی ندیدم. میشه آدرس بدید؟
متشکرم

۰
ارسال: #۱۳

csharpisatechnology پاسخ داده:

حقیقت کتابشو نخون جزه شو بخون تو مانشت هست(تا حافظه هم درس داده)
-----
کتاب schaums هم خوبه.
==
اینجا رو بخون :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل تمرین کتاب سیستم های فازی و کنترل فازی neo.st ۲۶ ۳۹,۰۶۳ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar1344
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۱۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  کتاب تست برای شبکه hamid_p ۰ ۱,۳۲۶ ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۶۷ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۲۷ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close