زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست سیستم عامل- ۷۷ کنکور۹۰

ارسال:

silver پرسیده:

تست سیستم عامل- ۷۷ کنکور۹۰

!help me
لطفا در حل این سوال راهنمائیم کنید!من حلش رو گذاشتم...Huh
ممنونم

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: تست ۷۷ کنکور۹۰

(۱۶ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۲۹ ب.ظ)silver نوشته شده توسط:  !help me
ممنونم
گزینه‌ی ۳ جواب میشه؟؟؟؟؟؟؟!!!

ارسال:

silver پاسخ داده:

(۱۷ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۰ ۰۲:۲۹ ب.ظ)silver نوشته شده توسط:  !help me
ممنونم
گزینه‌ی ۳ جواب میشه؟؟؟؟؟؟؟!!!

اما کلید سنجش گزینه ۴ هست!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

hadi_m پاسخ داده:

تست ۷۷ کنکور۹۰

به نظرم این سئوال یکی از بدترین سئوالهایی هست که غیر حرفه ایی طرح شده و خیلی کوته بینانه.. چرا ؟؟
اول اینکه گفته الگوریتم زمانبندی FCFS بنابراین تمام فرایندهایی که اکنون در حافظه هستنند باید قبل از این فرایندها اجرا شوند . چون زودتر امدن و زودتر باید اجرا شوند . با فرض اینکه این فرایندها متعلق به خود سیستم عامل هستن و صورت سئوال گفته که فرایدندی که در فضای خالی سه نشته در زمان T+20 فضای خود را ازاد میکند لذا اولین فرایند نمیتواند P0 باشد چون از انجا که تا زمان T+30 سی پی یو را در اختیار دارد چگونه با این الگوریتم فرایدنی که در فضای خالی سه نشسته میتواند فضای خود را در زمان T+20 ازاد کند (حال انکه در این زمان CPU ندارد )مگر اینکه در ان زمان در حال اجرا باشد و cpu را ازاد کند و فرایندهای دیگر از لحظه T+20 قابل اجرا به صورت FCFS هستنند که در این صورت با یه جمع حساب سرانگشتی زمان برگشت خیلی بیشتر از این‌ها میشود که طراح در گزینه های اورده (زمان ۲۰ را به هر فرایند اضافه کنید) . لذا به نظرم این سئوال پر از ابهام است اما اگر قرار به انتخاب باشد من گزینه سه را بیشتر ترجیح میدهم(البته باز یک ابهام دیگه هست که میتونه این گزینه درست نباشه که اگر لازم بود شرح میدم) .اگر دوستان جواب تشریحی این مسئله رو دارند لطف کنند اپلود کنند.
باتشکر.

ارسال:

homa پاسخ داده:

(۱۸ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  به نظرم این سئوال یکی از بدترین سئوالهایی هست که غیر حرفه ایی طرح شده و خیلی کوته بینانه.. چرا ؟؟
اول اینکه گفته الگوریتم زمانبندی FCFS بنابراین تمام فرایندهایی که اکنون در حافظه هستنند باید قبل از این فرایندها اجرا شوند . چون زودتر امدن و زودتر باید اجرا شوند . با فرض اینکه این فرایندها متعلق به خود سیستم عامل هستن و صورت سئوال گفته که فرایدندی که در فضای خالی سه نشته در زمان T+20 فضای خود را ازاد میکند لذا اولین فرایند نمیتواند P0 باشد چون از انجا که تا زمان T+30 سی پی یو را در اختیار دارد چگونه با این الگوریتم فرایدنی که در فضای خالی سه نشسته میتواند فضای خود را در زمان T+20 ازاد کند (حال انکه در این زمان CPU ندارد )مگر اینکه در ان زمان در حال اجرا باشد و cpu را ازاد کند و فرایندهای دیگر از لحظه T+20 قابل اجرا به صورت FCFS هستنند که در این صورت با یه جمع حساب سرانگشتی زمان برگشت خیلی بیشتر از این‌ها میشود که طراح در گزینه های اورده (زمان ۲۰ را به هر فرایند اضافه کنید) . لذا به نظرم این سئوال پر از ابهام است اما اگر قرار به انتخاب باشد من گزینه سه را بیشتر ترجیح میدهم(البته باز یک ابهام دیگه هست که میتونه این گزینه درست نباشه که اگر لازم بود شرح میدم) .اگر دوستان جواب تشریحی این مسئله رو دارند لطف کنند اپلود کنند.
باتشکر.
به نظر من سوال در اینایی که گفتین مشکل نداره
درسته هر فرایند برای اجرا شدن باید تو حافظه قرار بگیره و لی بر عکس اون حتما بر قرار نیست یعنی لزوما هر فرایندی که تو حافظه هست در حال اجرا نیست...مثلا میتونه مسدود شده باشه ولی هنوز تو حافظه باشه
پس اینجا اشکالی وجود نداره
اون زمانی که فضای پر ۳ خالی میشه..میتونه دلایل مختلف داشته باشه..مثلا فرایند مربوط به این فضاتوسط همین فرایند p0 کشته بشه و از حافظه خارج بشه یا میتونه بحث مربوط به فرآیند های معلق اینجا مطرح بشه (فرایند در وضعیت مسدود/آماده هست و به حالت مسدود/آماده معلق برده میشه) در هر صورت به نظر من خالی شدن فضا در زمان t+20 مشکلی ایجاد نمیکنه..

ولی تو حل سوال مشکل دارمHuh

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

تست ۷۷ کنکور۹۰

(۱۸ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  به نظرم این سئوال یکی از بدترین سئوالهایی هست که غیر حرفه ایی طرح شده و خیلی کوته بینانه.. چرا ؟؟
باتشکر.

آفرین هادی جان
دقیقا همین ابهامات هم سر جلسه کنکور هم الان که مجدد تست رو دیدم برای من هم ایجاد شده بود که خوب روند کار حافظه کاملا جدای از سی پی یو در نظر گرفته شده که با توجه به انحصاری بودن FCFS همچین دخل و تصرفی مجاز نیست و باید فرایند تا پایان کارش CPU داشته باشه. هی منتظر بودم یکی بیاد اینو بگه که این اتفاق نمیافتاد. حتی حقیقت هم این تست رو بدون هیچ گیر دادن به طراح سوال حل کرده و برام بیشتر ابهام شده بود که چرا هیچکی به این مسئله اشاره نمیکنه!!!!

ارسال:

مازیار صفایی پاسخ داده:

(۱۸ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۲۵ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  
(18 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  به نظرم این سئوال یکی از بدترین سئوالهایی هست که غیر حرفه ایی طرح شده و خیلی کوته بینانه.. چرا ؟؟
باتشکر.

آفرین هادی جان
دقیقا همین ابهامات هم سر جلسه کنکور هم الان که مجدد تست رو دیدم برای من هم ایجاد شده بود که خوب روند کار حافظه کاملا جدای از سی پی یو در نظر گرفته شده که با توجه به انحصاری بودن FCFS همچین دخل و تصرفی مجاز نیست و باید فرایند تا پایان کارش CPU داشته باشه. هی منتظر بودم یکی بیاد اینو بگه که این اتفاق نمیافتاد. حتی حقیقت هم این تست رو بدون هیچ گیر دادن به طراح سوال حل کرده و برام بیشتر ابهام شده بود که چرا هیچکی به این مسئله اشاره نمیکنه!!!!

فقط خواستم بگم منم با شما‌ها موافقم. اول که این رو حل کردم حافظه رو تخلیه می کردم دیدم حقیقت هم عین خیالش نیست Big Grin

۰
ارسال:

homa پاسخ داده:

میشه اگه کسی حلش رو داره حل تشریحیش رو بذارین....
مرسی

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

تست ۷۷ کنکور۹۰

(۱۹ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۵۴ ق.ظ)homa نوشته شده توسط:  فکر کنم لینک رو اشتباهی گذاشتین...
بله درسته جناب "پشتکار" زحمت آپلودش رو کشیده بودند که اشتباها خودشون رو لینک کردم به جای پستشون اصلاح میشه
حل تستهای سیستم عامل دکتر حقیقت سال ۹۰:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال: #۱۰

hoseinpour1363 پاسخ داده:

تست ۷۷ کنکور۹۰

سلام

این لینکی که گذاشتید چرا باز نمی شه ؟
خیلی نیاز دارم که پاسخنامه سیستم عامل ۹۰ رو دانلود کنم .
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۱

blackhalo1989 پاسخ داده:

تست ۷۷ کنکور۹۰

جدای از تمام این مسائل اون سال تست هاس سیستم عامل وقت گیر بود که باعث شد من تقریبا نصفشو بزنم با اینکه همشو بلد بودم. در اون شرایط که تمام تست‌ها یه نمره دارن صلاح نبود کلی وقت بذارم سر سوال های سیستم که تازه شاید آخرشم تست مشکل داشته باشه یا من به جواب دقیق تو گزینه‌ها نرسم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۲۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۶ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۲۹ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سیستم های عامل(دکتر نقیب زاده) y.zare64 ۵ ۹,۰۱۶ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: slayermind
  سیستم عامل سیلبرشاتز marvelous ۱ ۲,۰۷۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ب.ظ
  سیستم عامل طورانی marvelous ۴ ۴,۵۵۶ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close