زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۱۵ معماری کامپیوتر-کنکور ارشد سراسری ۱۳۸۶

ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۹ ب.ظ، توسط ف.ش.)
مصاحبه با رتبه ۱۵ معماری کامپیوتر-کنکور ارشد سراسری ۱۳۸۶
مصاحبه با رتبه ۱۵ معماری کامپیوتر سال ۱۳۸۶
در این پست مصاحبه ای را با رتبه‌ی ۱۵ رشته‌ی معماری کنکور ارشد ملاحظه می کنید

متن مصاحبه:

خودتان را معرفی کنید.
فرشاد فیروزی متولد سال ۶۱ هستم. در کنکور کارشناسی ارشد سال۸۶، رشته مهندسی کامپیوتر، رتبه ۲۱ معماری کامپیوتر را کسب کردم و در دانشگاه تهران پذیرفته شده‌ام .

رتبه شما در سایر گرایش‌ها چند بود؟
در گرایش هوش مصنوعی، ۸۸ و در گرایش نرم افزار ۱۴۵ .

در کنکور دوره کارشناسی چه رتبه ای داشتید؟ کارشناسی را در چه رشته ای و چه دانشگاهی گذرانده اید؟
رتبه ۳۰۱۲ . در رشته مهندسی سخت افزار دانشگاه شاهد.

معدل کارشناسی شما چند شد؟ و چه سالی فارغ التحصیل شدید؟
شهریور ۸۵ با معدل ۲۴/۱۳ فارغ التحصیل شدم.

از چه زمانی برای کارشناسی ارشد تصمیم جدی گرفتید و مطالعه کنکوری خود را شروع کردید.
از ابتدا که وارد دانشگاه شدم به خاطر علاقه ای که به رشته‌ام داشتم به ادامه تحصیل فکر می کردم.لازم به ذکر است به دلیل مشکلاتی که در طی تحصیل در دانشگاه با آن مواجه بودم‌، نتوانستم معدل بالایی کسب کنم. سال ۸۴ یعنی سال آخر کارشناسی از مهر ماه شروع به مطالعه کردم. در آن دوره رتبه‌ام ۳۰۰ شد اما از آن جائی که فقط تمایل به ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه های معتبر و تهران را داشتم، ترجیح دادم برای کسب رتبه‌ی بهتر در سال بعد تلاش بیش تری کنم. برای کنکور ۸۶ نیزاز مهر ماه شروع کردم. (ولی با دقت بیش تر)

نحوه مطالعه و تعداد ساعت مطالعه شما چه قدر بود؟
هر روز غیر از اوقاتی که در کلاس‌ها بودم تقریباً ۳ الی ۴ ساعت به طور مقید درس می خواندم. هر کتابی را که تمام می کردم تست می زدم. باتوجه به این که سال قبل هم برای کنکور خوانده بودم، احساس می کردم این میزان مطالعه کافی باشد. در یک ماه آخر نیز تست های کنکورهای سراسری از سال ۸۰ به بعد را حل کردم.

چه کلاس یا آزمونی شرکت کرده بودید؟
کلاس های سیستم عامل، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، مدارهای الکتریکی و مدارهایVLSI و الکترونیک دیجیتال می رفتم. با شناختی که از خودم داشتم می دانستم که اگر کلاس نروم و در جو درسی قرار نگیرم، کارایی خوبی نخواهم داشت. اما در هیچ آزمونی شرکت نکردم.

چه کتاب هایی را مطالعه کردید؟
مدار منطقی نلسون، سیستم عامل سیلبر شاتز و Tanenbaum، و ساختمان داده Tanenbaum .

درصدهای خود را بفرمایید.
زبان عمومی وتخصصی‌: ۴۹/۳۳
ریاضیات‌: ۴۰/۹۰
دروس مشترک‌: ۶۵/۵۱
دروس تخصصی معماری کامپیوتر‌: ۱۳/۳۳

از نظر مطالعه چه توصیه ای به کنکوری‌ها می کنید؟
به نظرم بهتر است از تابستان شروع کنند تا فرصت کافی جهت مطالعه داشته باشند. و با توجه به شناختی که از شرایط خودشان دارند برای خود برنامه ریزی و مطالعه کنند. به نظرم لزومی نیز برای پیروی از برنامه های زمان بندی شده و یا شرکت در آزمون‌ها برای همه وجود ندارد.

و حرف آخر؟
"شکست عدم موفقیت نیست بلکه تاخیر در رسیدن به موفقیت است".(امام علی(ع))

منبع‌: سایت نصیر

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۳۶۷ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۵۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۱۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۲۴ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۵۰۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close