زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سیستم عامل بلادرنگ

ارسال:

Lantern پرسیده:

Star سیستم عامل بلادرنگ

توی کتاب سیستم عامل پوران یه جا گفته شده "سیستم های بلادرنگ و اشتراک زمانی با هم تناقض دارند و نمی توانند همزمان در یک سیستم وجود داشته باشند " جای دیگه گفته " این سیستم‌ها قابل ترکیب با سیستم های دیگر می باشند"
بالاخره کدوم درسته ؟ در مورد بلادرنگ سخت و نرم این مسئله فرقی داره؟

۰
ارسال:

Lantern پاسخ داده:

سیستم عامل بلادرنگ

کسی نظری نداره؟

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

سیستم عامل بلادرنگ

ما دو نوع سیستم ریل تایم داریم
preemptive و nonpreemptive من فکر کنم منظورش این بوده . اگه nonpreemptive باشه با اشتراک زمانی تداخل داره .
کلا خیلی سیستم های ریل تایم به اسکجولینگ وابسته ان .

ارسال:

Lantern پاسخ داده:

RE: سیستم عامل بلادرنگ

(۲۳ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  ما دو نوع سیستم ریل تایم داریم
preemptive و nonpreemptive من فکر کنم منظورش این بوده . اگه nonpreemptive باشه با اشتراک زمانی تداخل داره .
کلا خیلی سیستم های ریل تایم به اسکجولینگ وابسته ان .

این تقسیم بندی هم وجود داره ولی کتابای کنکوری اکثراً hard real time و soft real time مطرح کردن و فکر کنم درستش این باشه که تناقض اشتراک زمانی با hard real time باشه.
فقط با این تقسیم بندی شما نمیدونم preemptive و nonpreemptive تعبیر دیگه همین hard real time و soft real time هست یا نه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

سیستم عامل بلادرنگ

نه . کلا چند جور تقسیم بندی داریم برای سیستم های ریل تایم:
soft - hard - firm
preemptive - nonpreemptive
uniprocessor - multiprocessor
....
من فکر نکنم اشتراک زمانی با hard تناقض داشته باشه خیلی!! کاملا به scheduling بستگی داره! حالا شایدم اشتباه می کنم!

ارسال:

Lantern پاسخ داده:

(۲۳ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۳۸ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  ....
من فکر نکنم اشتراک زمانی با hard تناقض داشته باشه خیلی!! کاملا به scheduling بستگی داره! حالا شایدم اشتباه می کنم!

منم دقیق نمی دونم!فقط دیدم توی مقسمی اینطور گفته که اشتراک زمانی با real Time تناقض داره پورانم همین رو گفته ولی هیچ کدوم دقیقاً مشخص نکردن این تناقض کلی هست یا خیر حتی توی پوران خود مطلب رو هم با تناقض بیان کرده.
گفتم نکنه امسال هوس کنن ازین تست بدن پرسیدم!

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

سیستم عامل بلادرنگ

نمی دونم!
این لینکو نگاه کنین احتمالا مفیده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

به طور خلاصه می گه در سیستم های ریل تایم time slot برای یه پروسه‌ی خاص می تونه اضافه بشه تا کارشو انجام بده! دوستان اگه نظر دیگه ای دارن بدن .

ارسال:

هاتف پاسخ داده:

سیستم عامل بلادرنگ

سلام
(۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  "سیستم های بلادرنگ و اشتراک زمانی با هم تناقض دارند و نمی توانند همزمان در یک سیستم وجود داشته باشند "
خوب دلیل این امر که روشنه درسته؟ این رو قبول می کنیم (اگر لازمه دلیل اش رو شرح بدم؟)

(۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  جای دیگه گفته " این سیستم‌ها قابل ترکیب با سیستم های دیگر می باشند"
من حدس میزنم شما خوب متوجه نشدید که منظور از "این سیستم ها" چیه! یا نگارش کتاب ابهام داره!!
شاید منظورش از "این سیستم ها" سیستم های اشتراک زمانی بوده، نه بلادرنگ!
البته اگر اینطور هم نباشه
بلادرنگ سخت رو که اصلا با چیز دیگه ترکیب نمی کنیم، حتی سعی می کنیم از زبانهای سطح پائین استفاده کنیم و user friendly رو بخاطر قطعیت پاسخگویی در مهلت زمانی کنار بگذاریم.

در مورد بلادرنگ نرم، با فاصله گرفتن نسبی از سخت گیری اولیه، میشه گفت اگر فرآیندها رو بصورت قابل تخلیه پیش هنگام مدیریت کنیم، شبیه اشتراک زمانی میشه.

ارسال:

Lantern پاسخ داده:

(۲۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  جای دیگه گفته " این سیستم‌ها قابل ترکیب با سیستم های دیگر می باشند"
من حدس میزنم شما خوب متوجه نشدید که منظور از "این سیستم ها" چیه! یا نگارش کتاب ابهام داره!!
شاید منظورش از "این سیستم ها" سیستم های اشتراک زمانی بوده، نه بلادرنگ!
البته اگر اینطور هم نباشه
بلادرنگ سخت رو که اصلا با چیز دیگه ترکیب نمی کنیم، حتی سعی می کنیم از زبانهای سطح پائین استفاده کنیم و user friendly رو بخاطر قطعیت پاسخگویی در مهلت زمانی کنار بگذاریم.
در مورد بلادرنگ نرم، با فاصله گرفتن نسبی از سخت گیری اولیه، میشه گفت اگر فرآیندها رو بصورت قابل تخلیه پیش هنگام مدیریت کنیم، شبیه اشتراک زمانی میشه.

منم اینایی رو که گفتید قبول دارم ولی مسئله اینه که توی توضیح کلی سیستم های Real Time اینطور گفته‌: "سیستم های بلادرنگ و اشتراک زمانی با هم تناقض دارند و نمی توانند همزمان در یک سیستم وجود داشته باشند "
و بعدذیل شرح Soft Real Time گفته‌: " از ویژگی های این روش آنست که برخی کارها دارای اولویت بالا هستند و اصولاً این سیستم‌ها قابل ترکیب با سیستم های دیگر می باشند"
من که هرچی بالا پایین میکنم میبینم یه اشکالی تو نحوه‌ی بیان این مسئله داره ولی جوری نگفته به بشه ازش استنتاج درست کرد.منم پرسیدم ببینم کسی کلیت این مطلب رو میدونه یا نه؟ولی هنوز جواب سوالم رو نگرفتم!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۲۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۳۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سیستم های عامل(دکتر نقیب زاده) y.zare64 ۵ ۹,۰۲۰ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: slayermind
  سیستم عامل سیلبرشاتز marvelous ۱ ۲,۰۷۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ب.ظ
  سیستم عامل طورانی marvelous ۴ ۴,۵۵۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close