زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چقدر ساده تاریخ و تمدن ایران رو فراموش کردیم!

ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۶:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۸ ب.ظ، توسط saraD.)
(۰۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من نمیدونم شما از کدام مورد سنگ به سینه زدن صحبت میکنید.
اگه به تاریخ رجوع کنیم ایران و اسلام خدماتی متقابل برای هم انجام دادند. کتابی با همین نام آقای مطهری دارند بد نیست بخونید. کتابهای دیگری هم هستند که حتی غیر مسلمانها نوشته اند.
اینکه مسلمانیم جای شکر داره. ما معتقد و مطمئنیم که اسلام کاملترین دین هست.(میشه بحث کرد ولی جاش اینجا نیست) این وعده در کتاب اسمانی و سخن نبی اکرم هم اومده. ولی گاهی کسی یه اشتباهی میکنه و سیاستهای غلطی داره این را نباید بحساب اسلام نوشت. مسلمان از هر کسی تحت ظلم قرار بگیره حمایت میکنه و بکمکش میره. اگه مسلمان باشه که این امر واجب هست.
همین چند سال پیش بود که تو اروپا در بوسنی مسلمانان قتل عام میشدند. اونها که دیگه عرب نبودند ولی اونایی که این دستور اسلام را میدونستند رفتند کمک کردند. من یه آقایی را میشناسم که رفت یه بچه کوچک که پدر مادر و همه اقوامش کشته شده بودند را آورد و اینجا بزرگش کرد.
پیامبر ما به یه قبیله و یه نژاد تعلق نداره. حرف او جهانی است. چون او آمد که مکارم اخلاق را کامل کنه و این دعوت جهانی است . حمله اعراب بایران را هم باید درجای خودش بحث کرد.بهر حال بهتره بحث در یه چارچوب مشخص باشه تا نتیجه بده. کلی و مخلوط صحبت کردن بی نتیجه است.

شما بستین موضوع رو! نمیشه جواب داد بهتون. چرا سریع میبندین موضوع رو؟ یذارین صحبت بشه. اگه من اشتباه میکنیم از اشتباه در بیام.

اعراب چه خدمات متقابلی به ایران عرضه کرد. ملتی که تعداد باسوادهاش به تعداد انگشتان دست هست چه خدمات متقابلی میتونه ارائه بده؟
مطمئن باشین فقط ما خدمات بهشون ارائه دادیم.

وقتی اعراب به ایران حمله کرد کلی از کتابخانه های ایران رو سوزوند بعده اون هم طی سالهای متمادی تاریخ تحریف شد.
این کتابی هم گفتین خودشون نوشتن. چه انتظاری دارین؟

اینکه مسلمانیم بخاطر اینه که یه کشور مسلمان به ایران حمله کرد غارت و تجاوز کرد. اگه یه کشور مسیحی حمله میکرد الان مسیحی بودیم و اسلام رو قبول نداشتیم و استناد میکردیم به کتابهای مسیحیان و میگفتیم مسیحیت بهترین دین تو دنیاست!

شما یه کشور رو نام ببرین که سیاستهای اسلام بدرستی درش اجرا بشه و نتیجه مطلوبی هم داشته!!!

حرف تمام پیامبران جهانی بوده. مگه حرف زرتشت جهانی نبوده و یا شما اونو به عنوان یه پیامبر قبول ندارین؟

ایران کافر نبوده. به چه دلیل به ایران حمله شده؟
اگه الان افغانستان بگه ما اسلام حقیقی رو اجرا میکنیم و ایران نه . حق اینو بهش میدین که به ایران حمله کنه ؟

ما فقط تعصبانه از دین دفاع میکنیم و تو این قرن هنوز کارایی مثل صیغه کردن نامتهاهی و چند زنی که تو هیچ کشور متمدنی مورد قبول نیست رو اجرا میکنیم و فکر اینو نمیکنیم اصلا این قوانین چرا اون موقع وضع شده بود و الانم کورکورانه اجراش میکنیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: byb
ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۳۵ ب.ظ
دوست من سر این موضوع متاسفانه تا بحال ۵ تا اکانت من بن شده. فقط سر اینکه نظرمو گفتم. و شاید الان هم که اینو میگم یا بن بشم یا حداقل اخطار بگیرم. فضای این فروم با سایر فروم ها متفاوته و تقریبا نباید بجز مباحث درسی موضوعات دیگری رو بیان کنید.
موفق باشید
Fardad-A، در تاریخ ۰۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

اگه ثابت بشه که اکانت تون بن شده و وارد شدین اکانت و آی پی تون طبق قانون مانشت بن میشه. تمام پستهاتون هم پاک میشه.
با دور زدن قانون مانشت بشدت برخورد میکنیم.
جواب saraDهم در پایین داده میشه و البته اینجور بحثها بارها جواب داده شده. شما هم این جواب را بخونید که تریپ مظلوم نمایی برندارین Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: saraD
ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۳ ب.ظ
بیشتر به نظر میاد مطالعه تون کمه یا با مخالفتون بحث نکردید، نظرات مختلف رو نشنیدید و به نظرم نظراتتون خامه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Breeze
ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۴۹ ب.ظ، توسط saraD.)
RE: چقدر ساده تاریخ و تمدن ایران رو فراموش کردیم!
(۰۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۵ ب.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  دوست من سر این موضوع متاسفانه تا بحال ۵ تا اکانت من بن شده. فقط سر اینکه نظرمو گفتم. و شاید الان هم که اینو میگم یا بن بشم یا حداقل اخطار بگیرم. فضای این فروم با سایر فروم ها متفاوته و تقریبا نباید بجز مباحث درسی موضوعات دیگری رو بیان کنید.
موفق باشید

پس چرا مباحث عمومی گذاشتن تو این فروم؟
یعنی یکدفعه بن میکنن؟
تو جامعه بنمون میکنن تو دانشگاه بنمون میکنن تو اینجام پس بنمون میکنن!
ممنون که گفتین.
امیدوارم همه یه روز از این خواب خرگوشی در بیایم.

(۰۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بیشتر به نظر میاد مطالعه تون کمه یا با مخالفتون بحث نکردید، نظرات مختلف رو نشنیدید و به نظرم نظراتتون خامه.

اصلا فضای بحث کردن هست که بشه بحث کرد ؟
با یه ارسال تاپیک بسته شد.
به هرحال موفق باشین.
ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۰۲ ب.ظ
اینجا جای خوبی برای بحث کردن نیست. فضای واقعی(در مقابل فضای مجازی) هم امکانات بهتری برای بحث کردن داره و هم افراد بهتری برای جواب به سوالا.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Breeze
ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۹ ب.ظ، توسط asusx59sr.)
آقای Fardad من که چیزی نگفتم بخواین بن کنین. واقعا دیگه بیخیال شین. فقط صرفا خواست Sarad بدونن که اینجا فقط مربوط به مباحث درسیه.
همین

(۰۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۳ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  . . .
چون فکر میکنیم اینجور بحث کردن بجایی نخواهد رسید و ابهامهای بدون مطالعه و با تعصب، رفعش از عهده این انجمن خارج هست.
منم کاملا موافقم این جور مطالب قبل از اینکه جوابی داده بشه بسته بشه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۵۰۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۶۷ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
Rainbow طبیعت زیبای ایران! αɾια ۱۵ ۸,۹۵۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۴:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: AXEL.
  درآمد فروشگاه کامپیوتری چطوره چقدر سرمایه می خواد؟ friends ۶ ۱۷,۸۴۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۶۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۶۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Smile دانلود فیلم های آموزش پایگاه داده-دکتر حق جو دانشگاه علم و صنعت ایران Bakhtabad ۱۹ ۲۹,۱۱۵ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: keshvari9
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۴۹ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بازار کار گرایش معماری کامپیوتر در ایران ƊƦЄƛM ۸ ۱۳,۴۰۲ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  زبان انگلیسی در مقطع دکترا در ایران suraty ۱ ۲,۵۲۲ ۰۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: suraty

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close