زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سختی نظریه در عین آسانی

ارسال:

deledivouneh پرسیده:

سختی نظریه در عین آسانی

سلام

من یه خواهشی از دوستانی دارم که پارسال رتبه های خوبی آوردن و درس نظریه رو خوب زدن.HeartHeart

در عین آسانی درس، تستهاش بعضی وقتا وحشتناک نکته دار هستند.AngryAngryAngry

حال سوال من اینه که چه جوری تو کنکور با یه نقیض یه سوال رو رد کنیم.مثلا تو کنکور ۸۹ (ضمیمه)سوالی رو که داده بودن با یک نقیض میشه راحت به جواب رسید.ولی تو اون لحظه کنکور حداقل ۶،۷ دقیقه وقت میخواد تا اون نقیض رو پیدا کنی.HuhHuhHuhHuhHuh

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

سختی نظریه در عین آسانی

تو این تیپ سوالی که شما قرار دادی بهتره کوچکترین رشته متعلق به زبان رو به دست آورد و گزینه هارو بررسی کرد.معمولا با این کار حداقل دو تا گزینه حذف می شه.
مثلا تو این سوال کوچکترین رشته aa هستش که در زبان های ۱ و ۳ موجود نیست.
حالا کافیه یه رشته دیگه رو هم از گرامر به دست بیارید و بررسی کنید که آیا در زبان های گزینه های ۲ و ۴ موجوده یا نه

۰
ارسال:

zer0ne پاسخ داده:

سختی نظریه در عین آسانی

(۲۵ مهر ۱۳۹۰ ۰۶:۳۰ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  تو این تیپ سوالی که شما قرار دادی بهتره کوچکترین رشته متعلق به زبان رو به دست آورد و گزینه هارو بررسی کرد.معمولا با این کار حداقل دو تا گزینه حذف می شه.
مثلا تو این سوال کوچکترین رشته aa هستش که در زبان های ۱ و ۳ موجود نیست.
حالا کافیه یه رشته دیگه رو هم از گرامر به دست بیارید و بررسی کنید که آیا در زبان های گزینه های ۲ و ۴ موجوده یا نه
ممنون دوست عزیز از پاسخت
شما چطوری این تکنیک رو بدست آوردین با حل تست این نکته رو پیدا کردین چون من وقتی این سوالو برا اولین بار دیدم نشستم حلش کنم که با روش من به سختی میشد به جواب رسید! که واسه کنکور مناسب نیس
کلا روش شما برا نظریه چی بود؟
من خودم دارم کتاب لینزو میخونم که الانم نتونستم به ۲۵ درصد اولش برسم یعنی فصلای ۱ تا ۳ و ۴ رو نصفه خوندم ولی بدون حل تمرین کافی الانم برگشتم از اول دارم تمریناشو حل میکنم به نظر شما چیکار کنم که بتونم تموم تمریناتشو حل کنم چون تمریناش واقعا زیاده
به نظرتون درسو از یه جزوه خلاصه( کارگهی )بخونم و تمرینای لینزو حل کنم میتونم موفق باشم
راهنماییم کنین ممنون میشم چون داره ناامیدم میکنه!

ارسال:

pos پاسخ داده:

RE: سختی نظریه در عین آسانی

نقل قول: من خودم دارم کتاب لینزو میخونم که الانم نتونستم به ۲۵ درصد اولش برسم یعنی فصلای ۱ تا ۳ و ۴ رو نصفه خوندم ولی بدون حل تمرین کافی الانم برگشتم از اول دارم تمریناشو حل میکنم به نظر شما چیکار کنم که بتونم تموم تمریناتشو حل کنم چون تمریناش واقعا زیاده
به نظرتون درسو از یه جزوه خلاصه( کارگهی )بخونم و تمرینای لینزو حل کنم میتونم موفق باشم
راهنماییم کنین ممنون میشم چون داره ناامیدم میکنه!

چرا ناامید شدین؟
منم دارم لینز رو می خونم از شما هم عقب ترم. هنوز فصل ۳ را تمام نکردمBig Grin. ولی خوبی تمرین زیادش اینه که مسلط میشین.البته شاید از این به بعد تمرین‌ها را یکی در میان حل کنم تا برسم تمامش کنم. نظریه لینز همه اش میاد؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

سختی نظریه در عین آسانی

تمرینات نظریه زیاده ولی خوب چاره ای نیست چون تمریناتش خیلی مهمه.کتابش رو روزنامه وار بخونید اما تمریناتش رو به دقت حل کنید.اثباتی‌ها که کلا میرن کنار و این طوری از حجم تمرینات یک مقدار کم میشه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خلاصه کتاب نظریه زبان لینز Parva ۳ ۵,۱۹۴ ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: daisy

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close