زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فناوری اطلاعات - سراسری ۹۲ - Unification

ارسال:

ali.majed.ha پرسیده:

فناوری اطلاعات - سراسری ۹۲ - Unification

با عرض سلام
دوستان من توی بحث یکسان سازی (Unification) مشکل دارم. قواعدش رو بلدم؛ مثلا می دونم به جای یک ثابت نمی شه چیزی گذاشت یعنی A/x غلط هست. یا جایگذاری های x/F(x) و یا F(x)/x غلط هستند. ولی سوالات کنکور رو نمی تونم حل کنم. لطف می کنید یه راهنمایی بفرمایید؟
با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

RE: فناوری اطلاعات - سراسری ۹۲ - Unification

(۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  با عرض سلام
دوستان من توی بحث یکسان سازی (Unification) مشکل دارم. قواعدش رو بلدم؛ مثلا می دونم به جای یک ثابت نمی شه چیزی گذاشت یعنی A/x غلط هست. یا جایگذاری های x/F(x) و یا F(x)/x غلط هستند. ولی سوالات کنکور رو نمی تونم حل کنم. لطف می کنید یه راهنمایی بفرمایید؟
با تشکر

اول مرتب هر دو تابعو زیر هم بنویسید که متوجه شید سمت چپ کاماها باهم یکسان سازی میشن سمت راستشونم باهم یعنی مرزا مشخص شه. تعداد پارامترهای هردوتابع باید به یک اندازه باشن،یعنی اگه یه تابع یه کاما داره دوتامتغیر اینور اونورشن اونیکی نمیشه سه تا کاما داشته باشه یا مثلا دو کاما.
بعد طبق همون قواعد که بلدید راحت حل میشه. هرچیو یکسان سازی میکنید همون وقت تو دوتا تابع تغییرش بدید به یکسان ساز.
مثلا عکس اولتون گزینه اول ،Z بزرگ ثابته نمیتونه با تابع G یکسان سازی شه چون ثابت سمت چپ نمیاد پس گزینه یک حذفه.
گزینه دو هم زیر هم که بنویسید xبا (G(B یکسان سازی میشه ،بعد هرچیxدارید به جاش ( G(B بزارید. بعد( G(B با ((G(G(B یکسان سازی میشه که نمیشه چون تابع اومده سمت چپ اینم غلط
گزینه سه هم دوباره همینکارو کنید میبینید A/U که غلطه ثابت اومده سمت چپ.....
۴ درسته از این مشکلات نداره..... البته این گزینه یه ایراد داره اینکه Gهم یه متغیره اومده هم دو متغیره ولی خب بدون این ایراد مشکلات حادی نداره
اگه متوجه نشدید بنویسم عکس بگیرم بفرستم....
دومی گزینه ۳ میشه؟
من باشم اول گزینه ۲ و ۴ حذف میکنم چون Fیه متغیره اومده.حالا اگه گزینه ۲ رو هم به این خاطر حذف نکنیم،xبا Aیکسان ساز شه هرچی x داریم Aمیکنیم بعد میبینیم Aبا (f(y باید یکسان سازی شه که غلطه.
.بعد گزینه یک X با (اG(X یکسان ساز میشه که غلطه Xدوطرف میاد. میمونه گزینه ۳ xباA یکسان ساز میشه بعد هرچی X هست به Aتغییر بدید بعد y با A یکسان ساز میشه. که مشکلی نداره.

ارسال:

ali.majed.ha پاسخ داده:

دوست عزیز
خیلی لطف کردید، امید وارم موفق و پیروز باشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

peace2013 پاسخ داده:

(۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  حالا اگه گزینه ۲ رو هم به این خاطر حذف نکنیم،xبا Aیکسان ساز شه هرچی x داریم Aمیکنیم بعد میبینیم Aبا (f(y باید یکسان سازی شه که غلطه.
اگر F(y) را با A جایگزین کنیم بازم ایراد داره؟Huh

ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۲۰ ب.ظ)peace2013 نوشته شده توسط:  
(20 فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  حالا اگه گزینه ۲ رو هم به این خاطر حذف نکنیم،xبا Aیکسان ساز شه هرچی x داریم Aمیکنیم بعد میبینیم Aبا (f(y باید یکسان سازی شه که غلطه.

نمیشه.....سمت چپ فقط متغیر میاد....

ارسال:

peace2013 پاسخ داده:

(۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۰۹ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۲۰ ب.ظ)peace2013 نوشته شده توسط:  
(20 فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  حالا اگه گزینه ۲ رو هم به این خاطر حذف نکنیم،xبا Aیکسان ساز شه هرچی x داریم Aمیکنیم بعد میبینیم Aبا (f(y باید یکسان سازی شه که غلطه.

یعنی (f(y نمیتونه بیاد سمت چپ چون تابع است؟ f(y)/A

ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۱۳ ب.ظ)peace2013 نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۰۹ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  

بله درسته....تابع و ثابت سمت چپ نمیاد....فقط متغیر سمت چپ میاد.... و هر متغیری که سمت چپ اومد دیگه نمیتونه سمت راست بیاد چه به عنوان متغیر چه به عنوان پارامتر داخل تابع...... کلا قیافشو هیچ جوری سمت راست نباید دید... و دوباره نمیتونه با چیز دیگه ای یکسان سازی شه....

ارسال:

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ق.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۱۳ ب.ظ)peace2013 نوشته شده توسط:  

بله درسته....تابع و ثابت سمت چپ نمیاد....فقط متغیر سمت چپ میاد.... و هر متغیری که سمت چپ اومد دیگه نمیتونه سمت راست بیاد چه به عنوان متغیر چه به عنوان پارامتر داخل تابع...... کلا قیافشو هیچ جوری سمت راست نباید دید... و دوباره نمیتونه با چیز دیگه ای یکسان سازی شه....

دوست عزیز
خیلی این توضیح آخرتون عالی بووووود، خیلی روون و راحت بود. من توضیحات کتاب رو ۲۰ بار خونده بودم ولی به این خوبی متوجه نشده بودم.
خیلی لطف کردی

ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۲۳ ق.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  
(23 فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ق.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۱۳ ب.ظ)peace2013 نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۲۰ ب.ظ)peace2013 نوشته شده توسط:  اگر F(y) را با A جایگزین کنیم بازم ایراد داره؟Huh

دوست عزیز
خیلی این توضیح آخرتون عالی بووووود، خیلی روون و راحت بود. من توضیحات کتاب رو ۲۰ بار خونده بودم ولی به این خوبی متوجه نشده بودم.
خیلی لطف کردی
خواهش میکنم ان شاءالله موفق باشید.....

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۶ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۳ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۶۱۸ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۹۱۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  فناوری اطلاعات پزشکی چیست ؟ mahan najafi ۹ ۱۷,۷۹۶ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bahador567
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۶۶۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۶۳۰ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close