زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درصد بیکاری cpu . سیستم اشتراک زمانی

ارسال:

wskf پرسیده:

درصد بیکاری cpu . سیستم اشتراک زمانی

سلام دوستان

این سوال رو هم اگه میشه توضیح بدید . نمی تونم به جواب برسم .
لطفا دوستان

[تصویر:  434304_zy3i_capture.png]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

msour44 پاسخ داده:

RE: درصد بیکاری cpu . سیستم اشتراک زمانی

سلام
در زمان
[tex]0-10[/tex]:[tex]p_1[/tex] اجرا و ۱۵ میلی ثانیه از وقت cpu ان باقی می ماند
[tex]10-20[/tex] : [tex]P_2[/tex] اجرا و ۱۰ تا باقی می ماند
[tex]20-30[/tex] : [tex]P_3[/tex] اجرا و cpu مرحله اول ان تمام و از این به بعد می تواند روی I/O کار کند
[tex]30-40[/tex] : [tex]P_1[/tex] دوباره ۱۰ cpu ا جرا و ۵ تا باقی و همزمان [tex]P_3[/tex] هم ۱۰ تا i/o اجرا و ۱۰ هم باقی می ماند
[tex]40-50[/tex]: [tex]P_2[/tex] اجرا و مرحله اول ان تمام و از این به بعد روی i/o کار می کند همزمان [tex]P_3[/tex] هم i/o تمام و وارد مرحله ۳
[tex]50-55[/tex] : [tex]P_1[/tex] مرحله اول تمام و همزمان [tex]P_2[/tex] هم ۵ از I/O خود را طی می کند([tex]p_1[/tex] منتظر اتمام i/o [tex]p_2[/tex] می شود)
[tex]55-65[/tex] : [tex]P_3[/tex] بطور کامل تمام و ۱۰ تا هم [tex]P_2[/tex] از I/O خود را طی می کند
[tex]65-70[/tex] : فقط [tex]P_2[/tex] اجرا و ۵ تا i/o خروجی خود را تمام و وارد مرحله دوم می شود
[tex]70-80[/tex] : [tex]P_1[/tex] از I/O 10 تا و [tex]P_2[/tex] هم ۱۰ از cpu خود
[tex]80-85[/tex] :[tex]P_2[/tex] تمام می شود و [tex]P_1[/tex] هم ۵ تا از I/O
[tex]85-100[/tex] : [tex]P_1[/tex] فقط ۱۵ i/o
[tex]100-110[/tex] باز [tex]P_1[/tex] به طور کامل تمام
میانگین زمان پاسخ : فرایند اول در ۱۱۰ و دوم در ۸۵ و سوم در ۶۵ تمام می شود(پاسخ می دهد)
[tex]\frac{110+85+65}{3}=86.66[/tex]
و درصد بیکاری: cpu در زمان های ۶۵-۷۰ و ۸۵ -۱۰۰ بیکار است یعنی از ۱۱۰ میلی ثانیه ۲۰ میلی ثانیه پس [tex]\frac{20}{110}=0.1818[/tex]
گزینه ۴

۰
ارسال:

Saman پاسخ داده:

(۱۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۰۱ ب.ظ)wskf نوشته شده توسط:  سلام دوستان

این سوال رو هم اگه میشه توضیح بدید . نمی تونم به جواب برسم .
لطفا دوستان

[تصویر:  434304_zy3i_capture.png]
این همون سوال سال ۹۱ رشته ای تی هست. داده های مساله رو روی نمودار بکشید بعد راحت پاسخش به دست میاد.

قانون کلیشم اینه که CPU ها رو بندازید توی چرخه اجرا
به طور مثال:
شما p1 رو ۱۰ تا اجرا کن بعد طبق RR باید CPU رو بدی به فرآیند بعدی و دقت کن که همزمان و به میزانی که CPU رو دادی به فرایند بعدیت ف میتونی I/o هم اجرا کنی.حالا گیر سوال اینه که فرایند های I/o باید FCFS باشند یعنی تا زمانی که شما i/o اول رو تموم نکردی حق نداری بری سراغ بعدی که فقط نمودارت رو پیچیده تر میکنه و طولانی تر.

همین روند رو تا آخر ادامه بدید به جواب میرسید.

۰
ارسال:

پرهوده پاسخ داده:

احیانا گزینه ها اشتباه نیست؟
من حل می کنم میانگین زمان پاسخ میشه ۸۵/// درصد اتلاف پردازنده میشه ۲۰ درصد
این جا I/O هم منبع مشترکه

۰
ارسال:

wskf پاسخ داده:

نمیدونم
هرکاری می کنم نمی تونم این جور سوالا رو خودم حل کنم .
نمی دونم چرا واقعا..

۰
ارسال:

پرهوده پاسخ داده:

مرسی واقعا
من ترتیب صف اولویت رو یه جا اشتباه حساب کرده بودم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۰۰۲ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۸۴۹ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۱۹۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مرتبه زمانی Sanazzz ۱۷ ۱۹,۱۲۲ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  پیچیدگی زمانی اکشن های قابل اعمال در یک وضعیت اsepid8994 ۰ ۱,۵۶۷ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: اsepid8994
  مرتبه زمانی یافتن قطر Sepideh96 ۲ ۳,۴۰۷ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan30
Information اعلام درصد آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۲۰ ۱۳,۱۲۴ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۵:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Fot30
Question یافتن دو عدد پیچیدگی زمانی O(n) porseshgar ۲ ۳,۵۰۴ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close