زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مدارات آسنکرون

ارسال:

hichsoft پرسیده:

مدارات آسنکرون

دوستان کسی میتونه در مورد رقابت Race فصل هشتم کتاب پوران توضیح بده من هر چی تلاش میکنم این قسمت رو متوجه نمیشم خیلی ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

kilookiloo پاسخ داده:

RE: مدارات آسنکرون

(۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ب.ظ)hichsoft نوشته شده توسط:  دوستان کسی میتونه در مورد رقابت Race فصل هشتم کتاب پوران توضیح بده من هر چی تلاش میکنم این قسمت رو متوجه نمیشم خیلی ممنون
دوست عزیز سوالتون رو باید واضح تر بپرسید ولی من با فرض اینکه مثال اول رو متوجه نشدید توضیح میدم :
نگاه کنید توی توضیحات گفته وقتی میخوایم از حال ۰۰ به ۱۱ بریم ممکنه حالت بعدی نادرست بشه و ابتدا به ۰۱ یا ۱۰ بریم (یعنی اول ی بیت تبدیل به یک بشه بعد اون یکی )
اول میگیم چه حالت هایی ممکنه پیش بیاد : یکی اینکه مستقیم y1y2 = 00 تبدیل بشه به y1y2 = 11 . حالت دوم اینه که تبدیل بشه به ۰۱ و حالت آخر اینکه تبدیل بشه به ۱۰ . بعد داخل جدول رو نگاه میکنیم ببینیم این حالتی که الآن هستیم پایداره یا نه ( مثلا در الف حالت y1y2x = 111 پایداره ولی y1y2x = 01 پایدار نیست ) اگه پایدار بود که حالت نهاییه ولی اگه پایدار نبود به حالتی که جدول به ما میگه میریم تا به خونه ای پایدار برسیم
قسمت ب مثال رو بررسی کنیم ( توی کتاب من مثال ۳ زده) :
اولین دنباله میگه که y1y2 = 00 مستقیم دو بیتش هم بشه ۱ یعنی y1y2 =11 . جدول رو نگاه میکنیم حالت y1y2x = 111 حالت ناپایداره پس باید ادامه بدیم ( تا الآن داریم که ۱۱<-00 ) خب حالا توی y1y2 =11 هستیم و جدول میگه حالت بعدی ۰۱ باید باشه . میریم توی ۰۱ و مبینیم که این حالت پایداره پس کار تمومه و دنباله برابر ۰۱<-11<-00 میشه
دنباه آخر هم برررسی کنیم :
از ۰۰ ی بیت اول کع تغییر کنه میشه ۱۰ و توی جدول به ازای y1y2x = 101 داریم که باید بریم به حالت y1y2 =11 میریم به این حالت ولی این حالت هم پایدار نیست . پس میریم به خونه ای که y1y2x = 111 میگه که برابره با y1y2 = 01 . این خونه پایداره و کار تمومه و دنباله به شکل ۰۱<-11<-10<-00
در حالت کلی اینکه حالت تغییر ورودی های حالت ( فیدبک ها ) رو بررسی میکنیم ( اول بیت اول یک بشه یا دوم یا اینکه دوتایی یا هر حالت ممکنی که مارو از حالتی که هستیم به حالت نهایی خواسته شده در مساله میرسونه) بعد گام های بعدی رو از روی جدول مثل راهنما میریم جلو تا به حالتی پایدار برسیم

۰
ارسال:

signal_micro پاسخ داده:

(۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ب.ظ)hichsoft نوشته شده توسط:  دوستان کسی میتونه در مورد رقابت Race فصل هشتم کتاب پوران توضیح بده من هر چی تلاش میکنم این قسمت رو متوجه نمیشم خیلی ممنون
سلام دوستان اگه کسی از بچه ها کتاب دکتر اجلالی رو داره یه اطلاع رسانی کنه
فکر کنم این فصل کتاب یوسفی(مدارهای آسنکرون)حذفه! وقتتونو نگیرید(البته اگه حذف شده باشه) اگه توی کتاب اجلالی این مباحث نباشه یعنی نمیاد این روزهای آخر گمراه نشیمSmile

ارسال:

arash691 پاسخ داده:

(۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  
(15 فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ب.ظ)hichsoft نوشته شده توسط:  دوستان کسی میتونه در مورد رقابت Race فصل هشتم کتاب پوران توضیح بده من هر چی تلاش میکنم این قسمت رو متوجه نمیشم خیلی ممنون
فکر کنم این فصل کتاب یوسفی(مدارهای آسنکرون)حذفه! وقتتونو نگیرید(البته اگه حذف شده باشه) اگه توی کتاب اجلالی این مباحث نباشه یعنی نمیاد این روزهای آخر گمراه نشیمSmile
همچین فصلی وجود نداره ، اون فصل پوران بیشتر حجم دهنده اس Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

signal_micro پاسخ داده:

(۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  
(15 فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  
(15 فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ب.ظ)hichsoft نوشته شده توسط:  دوستان کسی میتونه در مورد رقابت Race فصل هشتم کتاب پوران توضیح بده من هر چی تلاش میکنم این قسمت رو متوجه نمیشم خیلی ممنون
همچین فصلی وجود نداره ، اون فصل پوران بیشتر حجم دهنده اس Big Grin
مرسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشخیص بیت باارزش-مدارات ترتیبی Sepideh96 ۱ ۱,۶۴۷ ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  درخواست چند تست مدارات دیجیتال ۴۴۰۰۰۰ ۱ ۱,۹۵۳ ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ۴۴۰۰۰۰
  طراحی مدارات ترتیبی سنکرون- مکاترونیک۸۵ dokhtare payiz ۳ ۱,۸۲۳ ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dokhtare payiz
  طراحی مدارات ترتیبی سنکرون- دولتی ۷۸ dokhtare payiz ۲ ۲,۵۹۱ ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ۰۶:۲۵ ب.ظ
  طراحی مدارات ترتیبی سنکرون- دولتی ۸۱ dokhtare payiz ۳ ۳,۴۰۴ ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۲۳ ب.ظ
  تحلیل مدارات میلی و مور dokhtare payiz ۲ ۲,۷۲۲ ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳ ب.ظ
  تحلیل مدارات میلی و مور dokhtare payiz ۵ ۳,۵۷۴ ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۵۶ ب.ظ
  تحلیل مدارات میلی و مور dokhtare payiz ۲ ۲,۴۲۰ ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۴۹ ب.ظ
  {درخواست راهنمایی} مبحث تحلیل مدارات ترتیبی سنکرون علمی کاربردی ۸۲ konkoor ۲ ۲,۴۰۳ ۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: konkoor
  ۹۳ کامپیوتر(مدارات ترتیبی) dokhtare payiz ۲ ۱,۴۲۵ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۰ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close