زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه امنیت و شبکه

ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۴ ب.ظ، توسط alilash.)
مقایسه امنیت و شبکه
با سلام

میخوام تو این پست امنیت و شبکه رو مقایسه کنیم ؟ لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بزاره

با توجه به اینکه خیلی ها بین این ۲ شک دارند .

معرفی امنیت اطلاعات

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

معرفی شبکه های کامپیوتری

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

باید بگم که بازار کار شبکه در بازار آزاد بهتر از امنیت هستش . ولی امنیت تو کارا نظامی خوبه

دروس مشترک : امنیت شبکه

اگه کسی شبکه بخونه و پایان نامه امنیت شبکه کار کنه میتونه امنیتم کار کنه تا حدودی البته
ولی فکر نمیکنم کسی که امنیت بخونه بتونه شبکه کار کنه . اگه کسی اطلاعاتی داره بگه ؟

برای اپلای کردن شبکه راحت تره از امنیت .
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۵ ب.ظ
مقایسه امنیت و شبکه
اینم اضافه کنم بازار کار امنیت بنظرم بهتره . شبکه زیادن برای مثال امیرکبیر شبکه هم روزانه هم شبانه هم مجازی میگیره اما امنیت فقط روزانه و شبانه میگیره این یعنی خروجی کمتر و بازار کار بهتر . دیگه اینکه امنیت سخت تر هم هست خیلی سخت تر . شبکه هم درساش آسون تر هستن هم اینکه تو امیرکبیر اساتید امنیت خیلی سخت گیر تر هستن . من به شخصه امنیت رو پیشنهاد میدم .
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۵ ب.ظ
RE: مقایسه امنیت و شبکه
پذیرش زیاد مبنی بر بازار کار کمتر نیست . شبکه هم درساش سخته بستگی به دانشگاه داره . ولی خب در کل امنیت سخت تره . اما سخت تری ملاک برتری نیست
شبکه کاربردی تر هست نسبت به امنیت .
دلیل پذیرش زیاد تر هم همینه . چون زودتر به شبکه در کشور نیاز شده و اساتید بیشتری در کشور در این زمینه کار کردن . به همین دلیل پذیرش بالاتره .
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۱ ب.ظ
مقایسه امنیت و شبکه
حرفتون در مورد رابطه درجه پذیرش و بازار کار قبول اما اینکه شبکه کاربردی تر است رو قبول ندارم البته نمیشه تفکیک کرد این مدلی هر دو مهم هستن و خدا رو شکر بازار کار بدی ندارن اصلا. من اگه الان برگردم به سال پیشم مجدد امنیت رو انتخاب میکنم حتما هم امیرکبیر درسته خیلی سختی کشیدم امسال اما واقعا لذت بخشه. پیشنهاد میکنم به دوستان امنیت رو.
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۲۴ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ب.ظ)sajad90 نوشته شده توسط:  حرفتون در مورد رابطه درجه پذیرش و بازار کار قبول اما اینکه شبکه کاربردی تر است رو قبول ندارم البته نمیشه تفکیک کرد این مدلی هر دو مهم هستن و خدا رو شکر بازار کار بدی ندارن اصلا. من اگه الان برگردم به سال پیشم مجدد امنیت رو انتخاب میکنم حتما هم امیرکبیر درسته خیلی سختی کشیدم امسال اما واقعا لذت بخشه. پیشنهاد میکنم به دوستان امنیت رو.

شبکه و امنیت هر دو ممکن هست لذت بخش باشن برای افراد مختلف .
شبکه هم بسیار زیباست . دروسی مثل شبکه های بیسیم و شبکه های نوری جالب نیستن ? . و درس امنیت شبکه که وقتی دید شبکه ای داری واقعا جالب تره .

اصلا امنیت وقتی شبکه نباشه . چقدر چقدر چقدر محدود میشه ?
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۱ ب.ظ
مقایسه امنیت و شبکه
از نظر من امنیت بحث کامل تریه نسبت به شبکه. شما برای اینکه بخواید امنیت یه چیز رو تامین کنید باید اونو خوب بشناسید.
الانم دیگه یه سری از کارها توی زمینه امنیت در رابطه با مسائلی هست که در شبکه باهاش سر و کار دارن.

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود / رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۵ ب.ظ
الان هر جایی که نگاه کنین شبکه وجود داره . دانشگاه . بیمارستان . و خیلی جاهای دیگه . و این جاها همشون یک مدیر شبکه داره . اما الان خیلی جاهای مهم و نظامی شاید مدیر امنیت داشته باشد . و یک سری شرکت های بزرگ .
اول شبکه بوده . حالا واسه چی بماند . و بعد از آن امنیت ایجاد شد . و اگر شبکه نباشد . امنیت محدود به یه اتاق شاید بشه .
۰
۰
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۵ ق.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۵ ب.ظ)alilash نوشته شده توسط:  الان هر جایی که نگاه کنین شبکه وجود داره . دانشگاه . بیمارستان . و خیلی جاهای دیگه . و این جاها همشون یک مدیر شبکه داره . اما الان خیلی جاهای مهم و نظامی شاید مدیر امنیت داشته باشد . و یک سری شرکت های بزرگ .
اول شبکه بوده . حالا واسه چی بماند . و بعد از آن امنیت ایجاد شد . و اگر شبکه نباشد . امنیت محدود به یه اتاق شاید بشه .
اینو که قبول دارین شبکه ای که تو دانشگاه تدریس میشه با بازار کار فرق داره؟ همین ادمین بودن نیاز نیس طرف ارشد باشه با دیپلم هم میشه رفت کلاسای بیرون از دانشگاه بعدش ادمین شد. من منکر جذابیت شبکه نیستم منم دو سال پیش دوره ccna , ccnp رو گذروندم اما تو این یک سالی که اومدم سمت امنیت بنظرم جذاب تره . البته هرکسی نظری داره Smile
۰
۰
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲ ق.ظ، توسط alilash.)
(۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ق.ظ)sajad90 نوشته شده توسط:  
(01 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۵ ب.ظ)alilash نوشته شده توسط:  الان هر جایی که نگاه کنین شبکه وجود داره . دانشگاه . بیمارستان . و خیلی جاهای دیگه . و این جاها همشون یک مدیر شبکه داره . اما الان خیلی جاهای مهم و نظامی شاید مدیر امنیت داشته باشد . و یک سری شرکت های بزرگ .
اینو که قبول دارین شبکه ای که تو دانشگاه تدریس میشه با بازار کار فرق داره؟ همین ادمین بودن نیاز نیس طرف ارشد باشه با دیپلم هم میشه رفت کلاسای بیرون از دانشگاه بعدش ادمین شد. من منکر جذابیت شبکه نیستم منم دو سال پیش دوره ccna , ccnp رو گذروندم اما تو این یک سالی که اومدم سمت امنیت بنظرم جذاب تره . البته هرکسی نظری داره Smile

منم جذابیت امنیت رو قبول دارم .ولی شبکه هم جذابهBig Grin امنیت هم بیرون دوره داره مدرک هم میدن .
اون دوره ها هیچوقت جایگزین ارشد نمیشن و مکمل هم هستن .
بحث جذابیت شخصیه Big Grin .
خود بچه های شبکه هم تا حد زیادی با امنیت آشنا میشن .
مثلا همین دانشگاه امیر کبیر . شبکه ایام میتونن تا حد زیادی امنیت شبکه رو تامین کنن . و این یعنی تا حدی راه امنیت رو هم میرن .
و این یعنی هم بازار کار بهتر و هم جذابیت . و هم اپلای راحت تر . و در ادامه در صورت نیاز شرکت در دوره های امنیت
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۸۱ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۵۹۳ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۸۹۷ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  در جستجوی اساتید امنیت wskf ۰ ۱,۹۳۲ ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  امنیت در تلگرام marvelous ۰ ۱,۹۹۸ ۲۷ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کمک برای حل تمرین امنیت شبکه پیشرفته behnazk ۰ ۱,۹۶۸ ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: behnazk
  مقایسه دانشگاه ها imali ۲ ۲,۸۴۷ ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  معرفی سایت های آموزشی برای علاقمندان به مباحث عملی امنیت Lonely Palm ۶ ۸,۲۲۷ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: research.moghimi
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۶۰ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
Question دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی ؟؟؟!!!! Blue Boy ۳۷ ۵۲,۷۹۹ ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazl1993

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close