زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

الگوریتم *sma

ارسال:

safoora s پرسیده:

الگوریتم *sma

سلام به همه ی مانشتی های عزیز
میشه یه نفر لطف کنه الگوریتم *SMA رو با ذکر مثال به زبان ساده توضیح بده، من هرچی میخونم و مثال حل میکنم باز یه جاهایی رو اشتباه می کنم، فک کنم کلا درست متوجهش نشدم، ممنون میشم اگه کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه و یه توضیح ساده بده.
با تشکر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۳
ارسال:

M a h d i پاسخ داده:

RE: الگوریتم *sma

(۰۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۴ ب.ظ)safoora s نوشته شده توسط:  سلام به همه ی مانشتی های عزیز
میشه یه نفر لطف کنه الگوریتم *SMA رو با ذکر مثال به زبان ساده توضیح بده، من هرچی میخونم و مثال حل میکنم باز یه جاهایی رو اشتباه می کنم، فک کنم کلا درست متوجهش نشدم، ممنون میشم اگه کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه و یه توضیح ساده بده.
با تشکر

طبق شکل زیر
ظرفیت حافظه ۳ گره:

گره A رو بسط می دیم ، مثلا بر حسب حروف الفبا (طبق تست ۸۸ IT) برگ ها تولید می شوند، اول B بعد G . حالا دیگه حافظه جا نداره و طبق الگوریتم مورد بحث، گره B حذف میشه و مقدارش کناره باباش یعنی گره A می شینه. خوب گره A کامل بسط داده شده ، پس مقدار f بهترین فرزندش رو جایگزین مقدار خودش میکنه حالا باید بریم سراغ یکی از برگ هاش که در حال حاضر فقط G مونده.
G رو که بسط می دیم برگ H تولید میشه ، حالا حافظه پر شده و مسلما دیگه از طریق این برگ نمیشه به هدف رسید، از طرفی H هم گره هدف نیست اگر هم بود الگوریتم خاتمه پیدا نمی کرد چون هزینه H بیشتر از هزینه شاخه دیگری است . طبق توضیحات الگوریتم مربوطه باید بیخیال این مسیر شد پس گره H حذف میشه ، تگ مقدار بی نهایت بهش زده میشه و تحویل باباش یعنی گره G میشه( بی نهایت یعنی دیگه هیچ وقت سراغش نمیریم)
حالا اون یکی فرزند G یعنی i تولید میشه که از قضا گره هدف هست ، ولی چون ما دنبال مسیر بهینه ایم و هزینه گره i بیشتر از گره دیگری است الگوریتم تموم نمیشه.
دوباره گره مذکور از حافظه خارج میشه و این داستان ادامه داره تا میرسیم به گره D و چون مقدارش از گره های دیگه (مثل مسیر حاوی مقدار f=24) کمتره به جواب رسیدیم.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل در حل یک مثال با الگوریتم *SMA pooyaa ۱۲ ۱۰,۵۴۲ ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati
  الگوریتم *SMA amir_ghanati ۱ ۳,۴۰۰ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: M3t30r
  ۱۷۱ نرم افزار و ۱۹۸ الگوریتم - شبانه الگوریتم دانشگاه تهران axarsu ۱ ۲,۴۸۱ ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: majidgeek
  ۲۴۲ الگوریتم ،۳۷۱ نرم. الگوریتم برم یا نرم افزار؟ azamcheraghi ۱۱ ۷,۳۰۳ ۰۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: azamcheraghi
  ترجمه کتاب فصل ۸ Software Development for Small Teams A RUP-Centric Approa k1.technology ۰ ۱,۵۴۸ ۱۱ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: k1.technology
  مشکل در الگوریتم جایگزینی (الگوریتم ساعت ) araz22 ۶ ۴,۷۵۲ ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: so@
  ۸ الگوریتم ۱۲ نرم افزار ۱۵ علوم -- نرم افزار شریف گرایش الگوریتم ahrmb ۲ ۱,۸۴۱ ۰۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  ۱۴۷ نرم افزار و ۱۱۶ الگوریتم - الگوریتم روزانه تهران slaf83 ۱۴ ۹,۷۱۲ ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: slaf83
  ۱۸۰ نرم ۱۷۰ الگوریتم الگوریتم تهران-شبانه t.mehr ۶ ۳,۵۸۵ ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  ۱۲۱ نرم افزار ۱۴۵ الگوریتم - الگوریتم تهران روزانه ali blhj ۲۳ ۱۰,۵۶۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: ali blhj

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close