زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نوشتن عبارت منظم از روی ماشین با چند final state (تمرین ۱۳ فصل ۳ لینز)

ارسال:

m-kafiyan پرسیده:

نوشتن عبارت منظم از روی ماشین با چند final state (تمرین ۱۳ فصل ۳ لینز)

سلام به همه

من یک مقدار با نوشتن عبارت های منظم مشکل دارم برای همین معمولا ماشینش رو میکشم و از روی ماشین عبارت رو مینویسم. برای بعضی از ماشین ها که چند تا state final دارند دقیقا من متوجه نمیشم که چطوری باید عبارت منظم بنویسم. راه حل هایی که حل المسائل ها هم گفتند اینکه final state ها رو جدا کنیم یعنی به تعداد final state هامون ماشین بکشیم و از روی ماشین عبارت منظمشون رو بنویسیم و در نهایت اجتماعشون رو بگیریم اما باید یک راه حل ساده تر هم باشه چون من جزوه دست نویس یکی از دوستان که کلاس های دکتر کارگهی رو رفته بودن نگاه کردم یک راه ساده تر گفته بودن اما من متوجهش نشدم برای این سوال، توضیحات برای درک راه حل به میزان کافی نوشته نشده بود.

مورد c این سوال البته چون ادیشن پنجم هست کتابی که من دارم یک مقدار فرق داره، ترجمه فارسی و ادیشن های قبل از این در واقع اختلاف تعداد a ها در رشته w با تعداد b ها در رشته w مودشون به سه مخالف با صفر هست ( میشه مورد d در ادیشن پنجم کتاب) که ماشینش سه تا استیت داره که دو تاش فاینال هست.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
[/img]
کسی هست بتونه راهنمایی کنه که یک ماشین که چند تا فاینال داره رو چطوری براش عبارت منظم باید نوشت.

ممنونم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Alirezaj پاسخ داده:

RE: نوشتن عبارت منظم از روی ماشین با چند final state (تمرین ۱۳ فصل ۳ لینز)

(۲۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۰۹ ب.ظ)m-kafiyan نوشته شده توسط:  سلام به همه

من یک مقدار با نوشتن عبارت های منظم مشکل دارم برای همین معمولا ماشینش رو میکشم و از روی ماشین عبارت رو مینویسم. برای بعضی از ماشین ها که چند تا state final دارند دقیقا من متوجه نمیشم که چطوری باید عبارت منظم بنویسم. راه حل هایی که حل المسائل ها هم گفتند اینکه final state ها رو جدا کنیم یعنی به تعداد final state هامون ماشین بکشیم و از روی ماشین عبارت منظمشون رو بنویسیم و در نهایت اجتماعشون رو بگیریم اما باید یک راه حل ساده تر هم باشه چون من جزوه دست نویس یکی از دوستان که کلاس های دکتر کارگهی رو رفته بودن نگاه کردم یک راه ساده تر گفته بودن اما من متوجهش نشدم برای این سوال، توضیحات برای درک راه حل به میزان کافی نوشته نشده بود.

مورد c این سوال البته چون ادیشن پنجم هست کتابی که من دارم یک مقدار فرق داره، ترجمه فارسی و ادیشن های قبل از این در واقع اختلاف تعداد a ها در رشته w با تعداد b ها در رشته w مودشون به سه مخالف با صفر هست که ماشینش سه تا استیت داره که دو تاش فاینال هست.
[تصویر:  390383_biv_an_introduction_to_formal_lan...51-42.jpeg]
کسی هست بتونه راهنمایی کنه که یک ماشین که چند تا فاینال داره رو چطوری براش عبارت منظم باید نوشت.

ممنونم.
عکس ارسالی باز نمیشه
منظورتون تبدیل ماشین به عبارت منظم است ؟

ارسال:

m-kafiyan پاسخ داده:

(۲۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ب.ظ)Alirezaj نوشته شده توسط:  
(26 آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۰۹ ب.ظ)m-kafiyan نوشته شده توسط:  سلام به همه

مورد c این سوال البته چون ادیشن پنجم هست کتابی که من دارم یک مقدار فرق داره، ترجمه فارسی و ادیشن های قبل از این در واقع اختلاف تعداد a ها در رشته w با تعداد b ها در رشته w مودشون به سه مخالف با صفر هست که ماشینش سه تا استیت داره که دو تاش فاینال هست.
[تصویر:  390383_biv_an_introduction_to_formal_lan...51-42.jpeg]

ممنونم.
عکس ارسالی باز نمیشه
منظورتون تبدیل ماشین به عبارت منظم است ؟

بله منظورم تبدیلش به عبارت منظم هست
عکس رو هم تغییر دادم کیفیتش زیاد مناسب نیست اما امیدوارم دیده بشه

(۲۷ آبان ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. یه راه حل برای وقتی که چند حالت پایانی داریم اینه که برای هر حالت پایانی یه عبارت منظم بنویسیم و بعد همه عبارتهای منظم رو باهم جمع کنیم.
یه راه دیگه هم تبدیل به یه ماشین با یه حالت پایانیه.
قرار نیست برای هر حالت پایانی یه ماشین داشته باشیم.
ماشینهای این ۴ سوال هم همشون فقط یه حالت پایانی دارن. ماشین سوال a چهار حالت داره. سوال b و c هرکدوم ۳ حالت و آخری هم ۲ حالت.
ممنون از جوابتون، این یعنی که هیچ راهی وجود نداره که ماشینی که چند تا استیت فاینال داره رو مستقیما براش عبارت منظم نوشت؟
ما تو تمرین ها داشتیم که میشه nfa رو به یک ماشین با یک استیت فاینال تبدیل کرد اما dfa رو الزاما نمیشه به یک ماشین با یک استیت فاینال تبدیل کردحتی اگر dfa مینیمال باشه ممکنه چند استیت فاینال داشته باشه. یعنی شما میگید اونها رو باید از همون روش اول رفت جدا جدا برای هر فاینال عبارت منظم نوشت و بعد مجموعشون میشه عبارت منظم مورد نظر و هیچ راه دیگه ای براشون وجود نداره؟
ExclamationExclamation
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳ ب.ظ)m-kafiyan نوشته شده توسط:  ن، این یعنی که هیچ راهی وجود نداره که ماشینی که چند تا استیت فاینال داره رو مستقیما براش عبارت منظم نوشت؟
ما تو تمرین ها داشتیم که میشه nfa رو به یک ماشین با یک استیت فاینال تبدیل کرد اما dfa رو الزاما نمیشه به یک ماشین با یک استیت فاینال تبدیل کردحتی اگر dfa مینیمال باشه ممکنه چند استیت فاینال داشته باشه. یعنی شما میگید اونها رو باید از همون روش اول رفت جدا جدا برای هر فاینال عبارت منظم نوشت و بعد مجموعشون میشه عبارت منظم مورد نظر و هیچ راه دیگه ای براشون وجود نداره؟
ExclamationExclamation

این یه راه حله که شما رو خیلی درگیر نمیکنه. مساله معمولاً ساده تر میشه. نمیشه یه راه حل کلی رو راحت متوجه شد. مثل اینکه یه کد به شما بدن و بگن خروجیش چیه! هر سوال یه مقدار تحلیل میخاد.

ارسال:

m-kafiyan پاسخ داده:

(۰۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۹ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(30 آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳ ب.ظ)m-kafiyan نوشته شده توسط:  ن، این یعنی که هیچ راهی وجود نداره که ماشینی که چند تا استیت فاینال داره رو مستقیما براش عبارت منظم نوشت؟
ExclamationExclamation

این یه راه حله که شما رو خیلی درگیر نمیکنه. مساله معمولاً ساده تر میشه. نمیشه یه راه حل کلی رو راحت متوجه شد. مثل اینکه یه کد به شما بدن و بگن خروجیش چیه! هر سوال یه مقدار تحلیل میخاد.

قطعا همینطور هست که میفرمایید. اما با توجه به زمان محدود تست های مشترک پرسیدم که ایا راه حل کوتاه تری هست؟

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۰۱ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۱ ق.ظ)m-kafiyan نوشته شده توسط:  قطعا همینطور هست که میفرمایید. اما با توجه به زمان محدود تست های مشترک پرسیدم که ایا راه حل کوتاه تری هست؟

بعضی مواقع مجبور میشید از مثال نقض برای رد گزینه استفاده کنید. میگید این گزینه این رشته رو ایجاد میکنه یا نمیکنه! پس نادرسته.
باید مثال زیاد حل کنید که سرعت تشخیصتون بالا بره.

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سلام. یه راه حل برای وقتی که چند حالت پایانی داریم اینه که برای هر حالت پایانی یه عبارت منظم بنویسیم و بعد همه عبارتهای منظم رو باهم جمع کنیم.
یه راه دیگه هم تبدیل به یه ماشین با یه حالت پایانیه.
قرار نیست برای هر حالت پایانی یه ماشین داشته باشیم.
ماشینهای این ۴ سوال هم همشون فقط یه حالت پایانی دارن. ماشین سوال a چهار حالت داره. سوال b و c هرکدوم ۳ حالت و آخری هم ۲ حالت.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل تمرین کتاب سیستم های فازی و کنترل فازی neo.st ۲۶ ۳۹,۵۵۲ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar1344
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۷۹ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۴۲ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۸۲۴ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۵۴ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۷۶ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۹۱ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۲۵ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۹۹ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close