زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[درخواست راهنمایی] مبحث فیلپ فلاپ - کارشناسی دولتی ۸۳

ارسال:

konkoor پرسیده:

[درخواست راهنمایی] مبحث فیلپ فلاپ - کارشناسی دولتی ۸۳

سلام دوستان

ممنون میشم توضیح بدین چطوری جواب میشه گزینه ۳

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

RE: [درخواست راهنمایی] مبحث فیلپ فلاپ - کارشناسی دولتی ۸۳

سلام .بینید این سوال رو میشه به ۲ حالت حل کرد .یکی اینکه با مقدار دهی جلو بریم یکی هم اینکه معادلات حالت رو بنویسیم و از روی اون خروجی رو به دست بیاریم
قبل از حل کردن شما باید جدول حالت فلیپ فلاپ [tex]jk[/tex] رو بدونید .که من یه بار دیگه براتون یاداوری میکنم

[tex]j=0,k=0\rightarrow Q[/tex]
[tex]j=0,k=1\rightarrow 0[/tex]
[tex]j=1,k=0\rightarrow 1[/tex]
[tex]j=1,k=1\rightarrow Q'[/tex]

خب این از جدول حالت این فلیپ فلاپ .حالا یه نکته ای هم که توی صورت سوال بهش اشاره شده اینه که فلیپ فلاپ رو ست در نظر بگیریم !!!ست به چه معنیه ؟؟؟ یعنی خروجیه ۱ هستش .پس یعنی Q=1 هستش در ابتدا .خب اینم از فرضی که خود مسئله داشته .رشته ورودی هم برابر : [tex]x=01101010[/tex]
بریم سراغ حل سوال
خب ببینید خروجی ما y هستش درسته ؟؟؟؟ حالا خروجی y چجوری به دست میاد ؟؟؟
قبول دارید [tex]y=x\oplus Q[/tex] ؟؟؟؟
خب رشته ورودی هم از راست به چپ پیمایش میشه یعنی از بیت کم ارزش به سمت بیت پرارزش
مقدار اولیه Q هم که گفتیم ۱ بود اولین بیت x ( شما از راست به چپ دیگه در نظر بگیر ) ۰ هستش و XOR این ۲ میشه ۱ .
پس اولین بیت خروجی از سمت راست میشه ۱ .یعنی داریم : y=1
خب اگه یه نگاهی به گزینه ها بندازیم میبینیم گزینه ۲ از پاسخ حذف میشه چون اولین بیت سمت راستش ۰ هستش
خب حالا باید مقدار جدید Q رو به دست بیاریم وخروجی XOR هم برای j میره و هم برای k و چون خروجی ۱ بود داریم :
پس باید مقدار قبلی Q رو نات کنیم که مقدار قبلیش ۱ بود و الان میشه ۰ .دومین بیت x هم ۱ هستش پس دومین بیت y هم میشه ۱ .پس یعنی خروجی تا اینجا : y=11
خب اگه به گزینه ها دقت کنید میبینید گزینه ۱ هم از پاسخ حذف میشه .
خب حالا باید مقدار جدید Q رو به دست بیاریم وخروجی XOR هم برای j میره و هم برای k و چون خروجی ۱ بود داریم :
پس باید مقدار قبلی Q رو نات کنیم که مقدار قبلیش ۰ بود و الان میشه ۱/سومین بیت x هم ۰ هستش .پس خروجی y میشه ۱ .
یعنی خروجی تا اینجا میشه : y=111
خب به گزینه ها دقت کنید میبینید که گزینه ۴ هم از پاسخ حذف میشه .و گزینه ۳ به عنوان جواب انتخاب میشه .
امیدوارم متوجه روند کار شده باشید

ارسال:

konkoor پاسخ داده:

(۱۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۲ ب.ظ)MiladCr7 نوشته شده توسط:  سلام .بینید این سوال رو میشه به ۲ حالت حل کرد .یکی اینکه با مقدار دهی جلو بریم یکی هم اینکه معادلات حالت رو بنویسیم و از روی اون خروجی رو به دست بیاریم
قبل از حل کردن شما باید جدول حالت فلیپ فلاپ [tex]jk[/tex] رو بدونید .که من یه بار دیگه براتون یاداوری میکنم

[tex]j=0,k=0\rightarrow Q[/tex]
[tex]j=0,k=1\rightarrow 0[/tex]
[tex]j=1,k=0\rightarrow 1[/tex]

خب این از جدول حالت این فلیپ فلاپ .حالا یه نکته ای هم که توی صورت سوال بهش اشاره شده اینه که فلیپ فلاپ رو ست در نظر بگیریم !!!ست به چه معنیه ؟؟؟ یعنی خروجیه ۱ هستش .پس یعنی Q=1 هستش در ابتدا .خب اینم از فرضی که خود مسئله داشته .رشته ورودی هم برابر : [tex]x=01101010[/tex]
بریم سراغ حل سوال
خب ببینید خروجی ما y هستش درسته ؟؟؟؟ حالا خروجی y چجوری به دست میاد ؟؟؟
قبول دارید [tex]y=x\oplus Q[/tex] ؟؟؟؟
خب رشته ورودی هم از راست به چپ پیمایش میشه یعنی از بیت کم ارزش به سمت بیت پرارزش
مقدار اولیه Q هم که گفتیم ۱ بود اولین بیت x ( شما از راست به چپ دیگه در نظر بگیر ) ۰ هستش و XOR این ۲ میشه ۱ .
پس اولین بیت خروجی از سمت راست میشه ۱ .یعنی داریم : y=1
خب اگه یه نگاهی به گزینه ها بندازیم میبینیم گزینه ۲ از پاسخ حذف میشه چون اولین بیت سمت راستش ۰ هستش
پس باید مقدار قبلی Q رو نات کنیم که مقدار قبلیش ۱ بود و الان میشه ۰ .دومین بیت x هم ۱ هستش پس دومین بیت y هم میشه ۱ .پس یعنی خروجی تا اینجا : y=11
خب اگه به گزینه ها دقت کنید میبینید گزینه ۱ هم از پاسخ حذف میشه .
پس باید مقدار قبلی Q رو نات کنیم که مقدار قبلیش ۰ بود و الان میشه ۱/سومین بیت x هم ۰ هستش .پس خروجی y میشه ۱ .
یعنی خروجی تا اینجا میشه : y=111
خب به گزینه ها دقت کنید میبینید که گزینه ۴ هم از پاسخ حذف میشه .و گزینه ۳ به عنوان جواب انتخاب میشه .
امیدوارم متوجه روند کار شده باشید

سلام ممنون از پاسختون ولی من سردرنمیارم!!!

تو خود کتاب هم این پاسخو نوشته ولی من نمیدونم حالت فعلی رو چطوری بدست اورده گیچ شدم

فرض میکنیم داده های x از چپ به راست وارد می شوند(اگر فرض کنیم از راست به چپ وارد می شوند هیچکدام از گزینه ها در نمی اید)
Q(t+1= Q(t) xor T(t
و T(t)=Q(t) xor x(t)

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

سلام ببینید .من با روش معادله حالت حل نکردم .من براتون با روش مقدار دهی حل کردم . ببینید ما فرض کردیم بیتها از چپ به راست وارد میشن
و توی y هم از چپ به راست قرار میگیرن .حالا اگه شما فرض کنید بیتها از راست به چپ وارد میشن باید توی y هم از راست به چپ وارد شن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  امریه ارگان های دولتی it_man ۰ ۵۶۰ ۰۸ دى ۱۴۰۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: it_man
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  مبحث جستجوهای محلی Elham_tm ۷ ۴,۰۰۷ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: KB2000
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۱ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۶ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  ثبت نام نمونه دولتی هفتم ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۷۹۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۲,۳۴۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  درخواست راهنمایی برای خرید elaheh1375 ۱ ۲۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra1350
  درخواست راهنمایی برای ارشد sali_h ۲ ۴,۵۲۸ ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close