زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۲۶۲ معماری کامپیوتر- کنکور ارشد سراسری ۸۸

ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۱ ب.ظ، توسط ف.ش.)
مصاحبه با رتبه ۲۶۲ معماری کامپیوتر- کنکور ارشد سراسری ۸۸
مصاحبه با رتبه ۲۶۲ معماری کامپیوتر - کنکور ارشد سراسری ۸۸
سلام. اگر میشه اول خودتون رو معرفی کرده و بگین در کنکور کارشناسی ارشد ۸۸ چه رتبه ای کسب کردید و کجا قبول شدید؟

سلام... من هوشیار.ذ هستم. در کنکور ارشد سال ۸۸ رتبه ۲۶۲ رو کسب کردم و الان هم دارم معماری سیستم های دانشگاه اصفهان، ارشد میخونم.

اگر امکان داره درصدهای کارنامتون رو بیان کنید.

زبان ۲۸ ریاضی ۳۳ مشترک ۲۶ تخصصی سخت افزار ۲۸

آیا در رشته آی تی هم شرکت کرده بودید؟

نه... آی تی نخوندم و بنابراین شرکت هم نکردم. تصمیم داشتم تمام تمرکزمو روی معماری بذارم

آیا سابقه شرکت در کنکور ارشد رو داشتید؟

نه. اولین سالی بود که شرکت می کردم... حتی سال قبل آزمایشی هم شرکت نکرده بودم

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع کارشناسی؟ وضعیت تحصیلی تون در دانشگاه چطور بود؟

کارشناسی‌ام رو دانشگاه شاهد، مهندسی کامپیوتر سخت افزار خوندم. معدل کل منم تا ترم ۶ شده بود ۱۶/۲۲

از چه زمانی شروع به درس خوندن کردید و روزانه چند ساعت مطالعه داشتید؟

از تیرماه ۸۷ شروع به خوندن کردم و تابستان رو کامل استفاده کردم. چند تا از درسا رو کلاس رفتم (پارسه). مطالعه روزانه بستگی به وضعیتم داشت. از روزی نیم ساعت تا روزی ۱۲ ساعت رو داشتم. توجه کنید که من دانشجوی ترم ۷ هم بودم! و تابستانشم کارآموزی رفتم. در نهایت سخت گذشت اما به شیرینی نتیجه اش می ارزید.

از نحوه مطالعه تون بگید. آیا روش خاصی برای درس خوندن داشتید؟

نکته برداری. همیشه دوتا دفترچه کوچیک همراهم بود که نکات مهمو توش مینوشتم و همیشه که بیکار میشدم اونارو مرور میکردم. یکی از عوامل قبولی من اونا بودن.

از چه منابعی مطالعه می کردید؟ بعضی دوستان با توجه به وقت محدودی که دارن فقط به کتابهای کنکوری کفایت می کنند و مراجع رو نمی خونند. نظرتون درباره کتابهای کنکوری چیه؟ با مطالعه همین کتابها میشه نتیجه خوبی گرفت؟

منابع رو میخوندم. اما همهشون رو نه... مثلا کی میتونه الگوریتم های CLRS رو بخونه؟؟؟ اما کتابی مثل VLSI صاحب الزمانی رو میشه خوب خوند.

در آزمون های آزمایشی هم شرکت می کردید؟ نقش این آزمون‌ها رو در موفقیت چگونه ارزیابی می کنید؟

بله. آزمونهای پارسه رو شرکت کردم و نقششونو عالی ارزیابی میکنم. به نحوی باعت میشدن تا من برای مطالعه و مرورم برنامه ریزی داشته باشم.

بعضی دوستانی که در کنکورهای آزمایشی شرکت می کنند، با وجود تلاش زیاد رتبه خوبی کسب نمی کنند و روحیه خودشون رو از دست میدن. چه توصیه ای به این دوستان دارید؟ در کل فکر می کنید بر اساس نتیجه ای که از کنکورهای آزمایشی بدست میاد، حتما میشه نتیجه داوطلب رو در کنکور اصلی حدس زد؟

رتبه در کنکورهای آزمایشی ملاک خوبی واسه نتیجه گیری نیست. بلکه با درصد بهتر میشه وضعیت رو سنجید. من در آزمون پارسه رتبه ۲ و ۹ و ۲۱ و ... و حتی ۳۸۲ هم داشتم اما هدف من رتبه نبود. من تلاش میکردم هربار درصدهام بالاتر بیاد، کمتر گزینه غلط داشته باشم.

در طول دوره مطالعه ناامید و بی انگیزه هم می شدید؟

افکار مخرب همیشه هست. واسه منم بود. اما خوب سعی میکردم بیخیالشون بشم. به راحتی و لذت قبولی فکر میکردم و به خدا هم توکل میکردم.

در زمان مطالعه چقدر انتظار داشتید این رتبه رو کسب کنید؟

من واسه رتبه تک رقمی رفتتم سر جلسه. سر بی احتیاطی و بدشانسی ۲۶۲ شدم. تا حدی که استادای پارسه سر رتبه قسم میخوردن. اما بدخوابی و استرس بیجا، مانع کسب شد!!!!

با توجه به تجربه موفقی که از کنکور ارشد دارید چه توصیه ای به داوطلبان می کنید؟

استرس ممنوع، افکار مخرب هم ممنوع، همین

در زمانی که شما این مصاحبه رو انجام میدین، حدود ۲ ماه تا کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۸۹ زمان داریم. چه توصیه ویژه ای برای زمان باقی مونده دارید؟

مرور فراموش نشه، من مرور رو از آبان شروع کرده بودم. مهمترین بخش در کنکور، مرور مطالبشه.

بعضی دوستان در این مدت اونجوری که دوست داشتن درس نخوندن. بعضی شل خوندن، بعضی نرسیدن همه مطالب رو بخونند و به هرحال خیلی از دوستان از وضعیت خودشون رضایت چندانی ندارن. چه توصیه خاصی به این دوستان دارید؟ در زمان باقی مونده چه کاری انجام بدن بهتره؟

هنوزم دیر نشده. با یه برنامه فشرده و کمی به خود سختی دادن میشه به همه درسا رسید اما خواهشا مرور فراموش نشه... حجم مطلب و واریانس مفاهیم زیاده. از مرور غافل نشید

بعضی برای گرایش نرم افزار میخونند اما مثلا در گرایش معماری رتبه بهتری میارن و در گرایش اصلی خودشون قبول نمی شن. در کل نظرتون درباره همپوشانی و شیفت هایی که بین نرم افزار و معماری میخوره چیه؟ دوستانی که رشته کارشناسی شون نرم افزار بوده، اگر برای ادامه تحصیل رشته معماری رو انتخاب کنند، بعدا دچار مشکل نمی شن؟

پیشنیاز میخورن که این پیشنیاز باعت سخت‌تر شدن ادامه تحصیل توی ارشد میشه. با توجه به قانون جدید که حتما باید ارشد ۴ ترمه تموم بشه وگرنه اخراج، کمی بهشون سخت میگذره. یادتون باشه ارشد یعنی معدل بالا گرفتن.

از اینکه وقت خودتون رو در اختیار ما گذاشتید بسیار ممنونم. اگر صحبت دیگری باقی مونده بفرمایید.

امیدوارم همه موفق بشن. توکل به خدا یادتون نره. از شما هم ممنونم که وقت گذاشتید و تجربیات منو شنیدید. امیدوارم مفید واقع بشه D:

منبع‌:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۳۹۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۵۶ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۲۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۲۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۱۳ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۶۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۱۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۵۱۵ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close