زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه (یه سوال ساده)

ارسال:

ahmadi_development پرسیده:

شبکه (یه سوال ساده)

کسی میدونه این فرمول چه جوری بدست امده
c=B log 1+s/n

۱
ارسال:

ahmadi_development پاسخ داده:

RE: شبکه (یه سوال ساده)

راستش امروز با دکتر حقیقت کلاس داشتم الان که دارم اینو می نویسم باید سر کلاس می بودم ولی دو سه روزی بد جوری سرما خوردم برا همین سر کلاس نرفتم ولی چون گفته بودم جمعه خودم جواب رو میدم وبه خاطر راحتی خیال دوستمون بیشترگشتم وجواب رو فهمیدم وبه مساله مهمی پی بردم که تا امروز نفهمیده بودم این که توی کتاب های مختلف فرمول‌ها رو با حروف متفاوتی نوشتند وباید به این مساله دقت کرد تا سر ازمون هنگ نکنیم ،که این دیگه چیه مثل همین سوال خودم، جالبه که بدونید پهنای باند در کتاب گارسیا با w در کتاب تننباوم با h احتمالا در استالینگر با B (این کتاب رو من ندارم ولی چون همین ۳تا مرجع رو داریم احتمالا توی اتالینگر این جوریه)
که اتفاقا در کنکور انتقال داده ۸۵ اومده که که با استفاده از فرمول شانون S/N رو بافرض C=5B بدست بیاورید و من نتونسم بین Bوفرمول شانون ارتباطی برقرار کنم ولی بعدا که به کتاب تست‌ها رجوع کردم دیدم بازم به این موضوع اشاره نکرده وفرمول C=BLOG S/N+1 نوشته بود منم چون گارسیا می خوندم توی گارسیا شانون رو B=R/W , C=R=WLOG S/N+1 اونم برای فرمول نایکوییست (کارایی بدون نویز) می دونستم برای همین برای حل این تست راه حلی پیدا نکردم
جواب تست براحتی وبا جایگذاری حل می شد ۵B=B LOG S/N+1 و S/N بدست می امد
نتیجه اخلاقی این که درسته خوندن همه کتاب‌ها سخته ولی گاهی نگاهی هم بهشون بیندازیم بد نیست ببخشید که خیلی طولانی شد

۰
ارسال:

ronaldo پاسخ داده:

شبکه (یه سوال ساده)

این فرمول به سادگی حل میشه‌! خیلی سادس‌، فکر کنم اولین فرمول تو درس شبکه باشه . از رو چه کتابی میخونی ؟؟

ارسال:

ahmadi_development پاسخ داده:

RE: شبکه (یه سوال ساده)

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۷ ق.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  این فرمول به سادگی حل میشه‌! خیلی سادس‌، فکر کنم اولین فرمول تو درس شبکه باشه . از رو چه کتابی میخونی ؟؟

ممنون که جواب دادین فرمولی که من خوندم فرمول زیر است که فرمول شانون ولی توی یکی از تمرینها برای حل یک مسیله از این فرمول استفاده کرده بود
فرمول شانون
C=R=W LOG 1+s/n
اما اینجا بجای پهنای باند کارایی رو گذاشته
که فرمولش اینه
B=R/W
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۱۸ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سوال درباره کنترل ترافیک شبکه zorro ۱ ۳,۰۳۴ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V
  فرق سامانه شبکه ایی و شبکه های ارتباطی aali361 ۰ ۲,۰۴۰ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۴۱۷ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۶۰۸ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
Photo ساده سازی عبارت منظم etedadi ۰ ۱,۷۸۷ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: etedadi
  چ ساده سازی Yasinhss ۱ ۱,۸۲۶ ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali_persiangulf
Information در جستجوی منبعی ساده، مختصر و مفید برای معادلات دیفرانسیل SepehrE46 ۱ ۲,۲۳۳ ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: James Sullivan
  سه سوال از درس شبکه کامپیوتری امیدوار ۰ ۱,۸۲۴ ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: امیدوار
  حل سوال درس شبکه با پرداخت دستمزد taro.misaki2521 ۰ ۱,۹۵۱ ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: taro.misaki2521

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close