تالار گفتمان مانشت
شبکه (یه سوال ساده) - نسخه‌ی قابل چاپ

شبکه (یه سوال ساده) - ahmadi_development - 12 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۲۱ ب.ظ

کسی میدونه این فرمول چه جوری بدست امده
c=B log 1+s/n

شبکه (یه سوال ساده) - ronaldo - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۷ ق.ظ

این فرمول به سادگی حل میشه‌! خیلی سادس‌، فکر کنم اولین فرمول تو درس شبکه باشه . از رو چه کتابی میخونی ؟؟

RE: شبکه (یه سوال ساده) - ahmadi_development - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۶ ق.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۷ ق.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  این فرمول به سادگی حل میشه‌! خیلی سادس‌، فکر کنم اولین فرمول تو درس شبکه باشه . از رو چه کتابی میخونی ؟؟

ممنون که جواب دادین فرمولی که من خوندم فرمول زیر است که فرمول شانون ولی توی یکی از تمرینها برای حل یک مسیله از این فرمول استفاده کرده بود
فرمول شانون
C=R=W LOG 1+s/n
اما اینجا بجای پهنای باند کارایی رو گذاشته
که فرمولش اینه
B=R/W

RE: شبکه (یه سوال ساده) - mamat - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۰ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۶ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۷ ق.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  این فرمول به سادگی حل میشه‌! خیلی سادس‌، فکر کنم اولین فرمول تو درس شبکه باشه . از رو چه کتابی میخونی ؟؟

ممنون که جواب دادین فرمولی که من خوندم فرمول زیر است که فرمول شانون ولی توی یکی از تمرینها برای حل یک مسیله از این فرمول استفاده کرده بود
فرمول شانون
C=R=W LOG 1+s/n
که فرمولش اینه
B=R/W

با اجازه اساتید شبکهBlush
این فرمول ثابت شده است
[tex]B=\frac{R}{W}\Rightarrow R=B\times W[/tex]
و
[tex]B=\frac{R}{W}\Rightarrow B=2\frac{W\log {_{2}}^{M}}{W}=2\log _{2}^{M}[/tex]
از فرمول نایکوئیست در صورت بدون نویز بودن کانال داریم
[tex]C=R_{Max}=2W\log_{2}^{M}[/tex]
حال اگر فرمول شانون را نیز بدون نویز فرض کنیم فرمول شانون با R برابر خواهد بود.
با تشکر از طرح مساله
اگه قانع شدید اون دکمه سپاس پایین رو یک تکونی بدین
اگر هم نه بگین تا توضیح رو بیشتر کنم

RE: شبکه (یه سوال ساده) - ahmadi_development - 15 شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۰۰ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۰ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۶ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۷ ق.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  این فرمول به سادگی حل میشه‌! خیلی سادس‌، فکر کنم اولین فرمول تو درس شبکه باشه . از رو چه کتابی میخونی ؟؟

فرمول شانون
C=R=W LOG 1+s/n
که فرمولش اینه
B=R/W

این فرمول ثابت شده است
و
[tex]B=\frac{R}{W}\Rightarrow B=2\frac{W\log {_{2}}^{M}}{W}=2\log _{2}^{M}[/tex]
با تشکر از طرح
ممنون از پاسختون ولی این مساله دارای نویز هست احتمالا یکی از تمرین های گارسیا یا استالینگر است جمعه هم سوال رو می ذارم هم جوابو

RE: شبکه (یه سوال ساده) - mamat - 18 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۱ ب.ظ

(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۰۰ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۰ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۶ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  

فرمول شانون
C=R=W LOG 1+s/n
که فرمولش اینه
B=R/W

این فرمول ثابت شده است
و
با تشکر از طرح
ممنون از پاسختون ولی این مساله دارای نویز هست احتمالا یکی از تمرین های گارسیا یا استالینگر است جمعه هم سوال رو می ذارم هم جوابو

من هنوز منتظر سوالم اگه امکان داره بذارین تا من راحت بشم.
اخه وقتی یک سوالی میهم میمونه من شبا خوابم نمیبرهBig GrinHuh

RE: شبکه (یه سوال ساده) - ahmadi_development - 18 شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۰۴ ب.ظ

راستش امروز با دکتر حقیقت کلاس داشتم الان که دارم اینو می نویسم باید سر کلاس می بودم ولی دو سه روزی بد جوری سرما خوردم برا همین سر کلاس نرفتم ولی چون گفته بودم جمعه خودم جواب رو میدم وبه خاطر راحتی خیال دوستمون بیشترگشتم وجواب رو فهمیدم وبه مساله مهمی پی بردم که تا امروز نفهمیده بودم این که توی کتاب های مختلف فرمول‌ها رو با حروف متفاوتی نوشتند وباید به این مساله دقت کرد تا سر ازمون هنگ نکنیم ،که این دیگه چیه مثل همین سوال خودم، جالبه که بدونید پهنای باند در کتاب گارسیا با w در کتاب تننباوم با h احتمالا در استالینگر با B (این کتاب رو من ندارم ولی چون همین ۳تا مرجع رو داریم احتمالا توی اتالینگر این جوریه)
که اتفاقا در کنکور انتقال داده ۸۵ اومده که که با استفاده از فرمول شانون S/N رو بافرض C=5B بدست بیاورید و من نتونسم بین Bوفرمول شانون ارتباطی برقرار کنم ولی بعدا که به کتاب تست‌ها رجوع کردم دیدم بازم به این موضوع اشاره نکرده وفرمول C=BLOG S/N+1 نوشته بود منم چون گارسیا می خوندم توی گارسیا شانون رو B=R/W , C=R=WLOG S/N+1 اونم برای فرمول نایکوییست (کارایی بدون نویز) می دونستم برای همین برای حل این تست راه حلی پیدا نکردم
جواب تست براحتی وبا جایگذاری حل می شد ۵B=B LOG S/N+1 و S/N بدست می امد
نتیجه اخلاقی این که درسته خوندن همه کتاب‌ها سخته ولی گاهی نگاهی هم بهشون بیندازیم بد نیست ببخشید که خیلی طولانی شد