زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[ رســـم نقشـه های شهــری ]

ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۱۰ ب.ظ، توسط Ametrine.)
Question [ رســـم نقشـه های شهــری ]
سلام

احتمالاً تا حالا چندین بار از سایت هایی مثل گوگل مپ و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
استفاده کردید.
کسی میدونه چطوری میشه یه نقشه رو برای این منظور تهیه کرد؟
نرم افزارهای زیادی رو میشناسم که مربوط به حوزه ی GIS و ایجاد نقشه های تحت وب هستن ...
ولی من فقط میخوام بدونم نقشه رو چطوری میشه کشید؟ یعنی در واقع سریع ترین روش برای رسم نقشه رو میخوام یاد بگیرم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۱۰ ب.ظ
[ ساخت نقشه شهرها ]
فکر می کنم این نقشه ها چند لایه دارن و بعد همه لایه ها رندر میشن تا میشه چیزی که شما میبینید.
۰
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۱۳ ب.ظ
RE: [ رســـم نقشـه های شهــری ]
(۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۱۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فکر می کنم این نقشه ها چند لایه دارن و بعد همه لایه ها رندر میشن تا میشه چیزی که شما میبینید.
آره، من فقط میخوام یه نقشه با رزولوشن بالا داشته باشم.
با ایلاستریتور امتحان کردم ولی خیلی طول میکشه...
۰
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۱۸ ب.ظ
دقیقا توضیح بدید چیکار میخواید انجام بدید. سوالتون برای من روشن نیست.
۰
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۷ ب.ظ
میخوام یه نقشه بزرگ از تمام معابر شهر بسازم که تقریبا مثل گوگل مپ بشه ازش آنلاین استفاده کرد.
من فقط برای رسمش مشکل دارم، نمیدونم چه اطلاعاتی لازمه و این اطلاعات رو باید از کجا بیارم.
اول میخواستم از روی نقشه ی گوگل مپ یکی بکشم بعد دیدم روش استانداردی نیست و خیلی طول میکشه.
مثلا نقشه تهران مپ رو ببنید کلی با گوگل مپ فرق داره از نظر ظاهری منظورمه، اینو با چی رسم کردن؟
۰
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
ساختن یه نقشه مثل گوگل مپ کار بسیار سخت و هزینه بریه. حتی اگه دقیقا بدونید چه لایه هایی احتیاج دارید بازم به دست آوردن اطلاعات اون لایه ها با دقت بالا کار سختیه.
شهرداری ها چنین اطلاعاتی رو دارند ولی چند ده میلیون تومان به شما میفروشن. چیزی که تو گوگل مپ میبینید رندر اون لایه هاست که برای کارهای اطلاعاتی به درد نمیخوره. گوگل مپ یه سری عکس کوچک به شما میده که با چسبوندن اونها به هم نقشه کامل درست میشه. ضمن اینکه چندین سطح هم زوم داره. من برنامه دیدم برای دانلود گوگل مپس. میتونید از API گوگل مپس هم استفاده کنید که فکر میکنم بشه توش یه مقداری ظاهر رو تغییر داد.
در هر صورت به دست آوردن نقشه دقیق کار یه نفر نیست.
۱
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۱۵ ب.ظ، توسط Ametrine.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  گوگل مپ یه سری عکس کوچک به شما میده که با چسبوندن اونها به هم نقشه کامل.درست میشه. ضمن اینکه چندین سطح هم زوم داره. من برنامه دیدم برای دانلود گوگل مپس. میتونید از API گوگل مپس هم استفاده کنید که فکر میکنم بشه توش یه مقداری ظاهر رو تغییر داد.
میدونم، با یه نرم افزار اون منطقه ای رو که میخواستم از گوگل مپ دراوردم با زوم های مختلف.

به نظرم این اطلاعات فقط در انحصار شهرداری ها نباشه.
من نمیخوام بدونم چقدر زمانبر و سخت هست. میخوام بدونم چطوری میشه انجامش داد.
هر چند الان هم تا جایی پیش رفتم ولی روشی که بکار بردم اختراعی هست.
بلاخره باید از یه جایی شروع کرد دیگه.
۰
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۴۶ ب.ظ
ببینید پارسی جو نقشه داره و تا جایی که من خبر دارم خودشون نقشه رو تولید کردن چون هزینه ای که شهرداری ها میخواستن بالا بود. اگر راهی داشت که به نقشه آماده برسن خوب ازش استفاده می کردن. ضمن اینکه اگر راه ساده ای بود چرا باید گوگل و اپل و نوکیا این همه پول خرج کنن براش؟
خیلی بعیده راه ساده ای باشه.
۱
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط Ametrine.)
نمیگم راه ساده ای هست، اتفاقا پرسیدم که آیا هست؟
ولی خب اون کمپانی ها که اسم بردید میخواستن نقشه ی کل جهان رو داشته باشن.
من فقط یه محدوده کوچیک رو میخوام.
زحمتش کمتره.
دقیقاً نمیدونم چرا بحث انقد روی دقت اطلاعات هست.
ما که مکان هر خیابون رو دقیقاً مثل همونی که تو دنیای واقعی هست نمیخوایم که!
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۱۸ ب.ظ
چرا تو نقشه های آنلاین مکان هر نقشه با طول و عرض جغرافیایی مطابق با دنیای واقعی مشخص میشه.
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۲۹ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۱۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چرا تو نقشه های آنلاین مکان هر نقشه با طول و عرض جغرافیایی مطابق با دنیای واقعی مشخص میشه.
خب چه لزومی داره؟ توی نت که همه چیز میتونه مجازی باشه.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۱۳ ب.ظ
مزیت های زیادی داره. اولا که آدرس ها رو بهتر میکنه مثلا این:https://www.google.com/maps/@32.420654,53.682362,5z
این باعث میشه مثلا بشه آدرس رو بوکمارک کرد. در مورد نقشه که یه SPA هست این حتما لازمه.
ثانیا میشه با GPS ازش استفاده کرد.
ثالثا باعث میشه نقشه رو راحت بشه رسم کرد و نقشه به هم نریزه.
۱
۰
ارسال: #۱۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۲۰ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مزیت های زیادی داره. اولا که آدرس ها رو بهتر میکنه مثلا این:https://www.google.com/maps/@32.420654,53.682362,5z
این باعث میشه مثلا بشه آدرس رو بوکمارک کرد. در مورد نقشه که یه SPA هست این حتما لازمه.
ثانیا میشه با GPS ازش استفاده کرد.
ثالثا باعث میشه نقشه رو راحت بشه رسم کرد و نقشه به هم نریزه.
خب الان روشن شد یه کم.
دقت اطلاعات بسته به استفاده از نقشه تعیین میشه.
خیلی کمک کردید، تشکر.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۲۸ ب.ظ
ببینید Open Street Map شاید فایل های نقشه رو در اختیار قرار بده.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۵۶ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۲۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ببینید Open Street Map شاید فایل های نقشه رو در اختیار قرار بده.
اتفاقا اونجا رو هم چک کردم ولی نقشه اش آپدیت نشده!
یه سری تغییرات جدید توش نیست.

حالا یه فکرایی دارم ببینم چطور میشه.
۰
۰

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close