زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تعداد حالات ساختن یک درخت

ارسال:

shayesteb پرسیده:

تعداد حالات ساختن یک درخت

سلام Smile

بچه ها میشه این سوال رو حل کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

A V A پاسخ داده:

RE: تعداد حالات ساختن یک درخت

سلام
من ۲۰ دراوردم.
ریشه که اول میاد
بعدش ما ۵ تا نود داریم که با ۵! امکان اومدن دارن. اما زیر درخت چپ رو مثل گسسته ۱ دسته در نطر میگیریم و زیر درخت راستم ۱ دسته. پس ۲!۳! / ۵! که میشه ۱۰ تا حالا توو زیر درخت چپ، برگا میتونن با هم جا به جا بیان که ۲ حالت دارن. که میشه ۲۰ تا

ارسال:

dokhtare payiz پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۶ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  سلام
من ۲۰ دراوردم.
ریشه که اول میاد
بعدش ما ۵ تا نود داریم که با ۵! امکان اومدن دارن. اما زیر درخت چپ رو مثل گسسته ۱ دسته در نطر میگیریم و زیر درخت راستم ۱ دسته. پس ۲!۳! / ۵! که میشه ۱۰ تا حالا توو زیر درخت چپ، برگا میتونن با هم جا به جا بیان که ۲ حالت دارن. که میشه ۲۰ تا
تو زیر درخت چپ برگا چطور میتونن جابجا شن یه جا بیشتر ندارن کوچیکه چپ ریشه بزرگه هم راستش!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

shayesteb پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۶ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  سلام
من ۲۰ دراوردم.
ریشه که اول میاد

جواب درست هستش . تعداد حالات که ۵! هستش درست سمت راست دو گره داریم سمت چپ ۳ گره مگه نباید جدا جدا تعداد حالاتشون رو به دست بیاریم ؟؟ چرا یه دفعه ترکیب [tex]\binom{5}{3}[/tex] رو به دست اوردید و تمام شد پس طرف دیگه چی میشه؟

ارسال:

A V A پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۰ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  
(01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۶ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  سلام
من ۲۰ دراوردم.
ریشه که اول میاد
تو زیر درخت چپ برگا چطور میتونن جابجا شن یه جا بیشتر ندارن کوچیکه چپ ریشه بزرگه هم راستش!

جا به جا نمیشن. جا به جا وارد درخت میشن. الان موضوع حالت های واردکردن نود هاس. میتونه یبار اول چپی بیاد بعد راستی.یبار اول راستی بیاد بعد چپی

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۳ ب.ظ)shayesteb نوشته شده توسط:  
(01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۶ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  سلام
من ۲۰ دراوردم.
ریشه که اول میاد

جواب درست هستش . تعداد حالات که ۵! هستش درست سمت راست دو گره داریم سمت چپ ۳ گره مگه نباید جدا جدا تعداد حالاتشون رو به دست بیاریم ؟؟ چرا یه دفعه ترکیب [tex]\binom{5}{3}[/tex] رو به دست اوردید و تمام شد پس طرف دیگه چی میشه؟

حقیقت اینه که من [tex]\binom{5}{3}[/tex] در نظر نگرفتم. بزار جور دیگه بگم
من اومدم از اون ۵! ، ۳! و ۲! کم کردم (تقسیم کردم) چرا؟ چون باید اون زیر درختارو مثل یه دسته ای بگیریم که حق ندارن ترتیبشون بهم بریزه پس جایگشتشونو حذف میکنم. چرا؟ تصور کن اول ۱۳ بیاد بعد ۱ بعد ۶ . درخت عوض میشه. پس باید ۶۱۹ رو مثل یه دسته بگیرم که نباید ترتیبشون بهم بریزه. اما یه جایگشت تووش میتون عوض شه.اونم نود های ۱ و ۹ هستن. برای همین اولاومدم ۳! رو حذف کردم خودمو راحت کردم بعدش اون ۲ حالت ۱ و ۹ رو دوباره ضرب کردم.
اگر توضیحم همچنان واضح نیس شکل بکشم

۰
ارسال:

shayesteb پاسخ داده:

خیلی ممنون Smile پس در واقع چون درخت جست و جوی دودویی هستش بعد از اینکه ریشه را با یک انتخاب مشخص کردیم باید گرههای سمت راست ریشه یعنی ۱۴ و ۲۲ ( گرههایی با مقادیر بزرگتر از ریشه) باید حتما در سمت راست باشند ولی جایگشتشون حساب بشه. برای سمت چپ هم به همین صورت.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۵۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۷۲ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۰۶ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۸۳ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  عمق درخت ???? rad.bahar ۱ ۲,۱۳۵ ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۳۳۸ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
  محاسبه ارتفاع درخت.... baharkhanoom ۳ ۷,۵۳۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۲۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تعداد مسیرها در گراف ss311 ۰ ۱,۸۲۸ ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷ ب.ظ
  تعداد درخت فراگیر ss311 ۰ ۲,۰۹۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close